Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Hrubá stavba: Co všechno je potřeba? 8 rad + 1 varování

Hrubá stavba: Co všechno je potřeba? 8 rad + 1 varování

Odborníků na stavby jsou plná pohostinství. Každý „někdy stavěl“, nebo zná někoho, kdo „to má taky za sebou“. Případně lze narazit na firmy nabízející vybudování domova lusknutím prstu a za hubičku. Všichni ale dobře víme, že nic není tak jednoduché, jak to od stolu vypadá.

reklama

Možná právě stojíte před rozhodnutím o vlastním bydlení. Otázek je hodně, odpovědi se různí. Co takhle spolehnout se na zkušenosti specialistů - stavařů, kteří s pórobetonovými tvárnicemi pracují několik desítek let? Pokud bychom vám chtěli za PORFIX, tradičního českého výrobce komplexního stavebního materiálu z pískového pórobetonu něco poradit, stačilo by nám 9 krátkých odstavců (plus jeden varující). Hlavně žádné dlouhé řeči.

1. NEPODCEŇUJTE VÝZNAM PROJEKTOVÉ DOKUMENTACE.
Věnovat pozornost přípravě se rozhodně vyplatí. Dokumentace by měla odpovídat vašim požadavkům a představám na maximum. Promyslete, jak bude dům na parcele umístěn vzhledem ke světovým stranám, kolik má mít místností, jaké budou jeho rozměry, který materiál hodláte použít. Změna projektu obvykle s sebou nese nemalé finanční náklady či časové prostoje.

2. VSAĎTE NA SERIÓZNÍ A SPOLEHLIVÉ PARTNERY.
Každý chce postavit za výhodnou cenu. Ale jediný ukazatel výhodnosti je poměr: cena / kvalita / odbornost / služby. Dobře rozvažte, s kým se spojíte. Víte třeba, že jsou i stavebniny, co vykoupí zpět materiál, který vám zůstal? Tenhle benefit může ušetřit pěkných pár tisícovek.

3. DOMLUVTE SI STAVEBNÍ DOZOR – SKUTEČNÝ!
V rámci snižování nákladů si mnozí stavebníci zařídí dozor jen na papíře. A to je škoda. Připraví se tím o cenné informace od někoho, kdo stavbám skutečně rozumí. Stavební dozor provází investora po celou dobu stavby, je mu k ruce při vyřizování povolení, výběru dodavatelů a materiálů, samotné realizaci i zápisu do katastru.

4. PTEJTE SE, PTEJTE SE.
Než zvolíte jakoukoli firmu nebo řemeslníka či objednáte materiál, mluvte. Nejlépe se skutečnými odborníky, kteří se na trhu pohybují delší dobu. Pomohou vám zorientovat se v nabídce, vysvětlí souvislosti i možná úskalí, poskytnou výhody.

5. POSLEDNÍ SLOVO JE VAŠE.
Nenechejte se obalamutit nereálnými termíny nebo cenovými nabídkami. Rozhoduje ten, kdo platí. A to jste vy! Až uhradíte fakturu, budou sladké řeči pryč a můžete se spolehnout jen na serióznost partnera nebo kvalitu výrobku.

6. SLUŽBY VÁM MAJÍ SLOUŽIT.
Pokud stavíte svépomocí a nejste zrovna od fochu, využívejte služby, které nabízí například dodavatel materiálu. Bezplatně tak můžete získat výpočet spotřeby tvárnic, odborné konzultace, založení stavby, vypůjčení nářadí a další užitečnou pomoc. Podmínky služeb si vždy pečlivě prostudujte.

7. BUĎTE NĚŽNÍ, KDYŽ JE POTŘEBA.
Trochu s nadsázkou řečeno, ale když budete s pórobetonovými tvárnicemi rejdit po tankodromu a pak je složíte na oraništi, nedivte se, že z třetiny materiálu bude fašírka. Pórobeton je lehký a křehký. Zacházejte s ním opatrně.

8. NECHEJTE JE LEŽET.
Tvárnice by měly zůstat na paletách až do doby, kdy budete jednu po druhé odebírat a zdít. Vy nebo vámi placená firma. Vyplatí se mít na stavbě k dispozici paletový vozík. Neztratíte síly při transportu jednotlivých tvárnic a zachováte jejich stoprocentní kvalitu.

Čekáte na zmíněné varování? Tady je.

NIKDY, NIKDY, ALE OPRAVDU NIKDY NEZAPOMEŇTE MYSLET DOPŘEDU. Nemyslete jen na to, co se děje teď, ale hlavně na to, co bude příště. Myslete dopředu. Zhodnoťte své možnosti a schopnosti, porovnejte nabídky trhu, zabývejte se detailně přípravou stavby a hledejte taková řešení, která vám budou dělat radost i za třicet let.

Je to ve vašich rukou… Zděte chytře.

www.porfix.cz

Autor: Porfix (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Zdění bez zateplení? Ptejte se po PORFIXu! 5  fotek

Zdění bez zateplení? Ptejte se po PORFIXu!

K rozhodnutí o novém bydlení obvykle nevede umetená pěšinka. To ví každý stavebník. Přesto je možné vyhnout se zbytečným zatáčkám. Stačí ještě před ...


Sousedé se nestačili divit: Hrubá stavba po překlady stála v Žatci během 8 hodin 4  fotek

Sousedé se nestačili divit: Hrubá stavba po překlady stála v Žatci během 8 hodin

Rozhodnutí, z jakého materiálu postaví dům, muselo uzrát. Kristián Dérer z Žatce nakonec vsadil na osvědčený pórobeton od PORFIXu. Že to byl krok s ...


Tradice pokračuje. PORFIX dává domov Čechům i Slovákům 2  fotek

Tradice pokračuje. PORFIX dává domov Čechům i Slovákům

Bez důvěry není přátelství. A stoleté přátelství musí mít pevné základy i neotřesitelné obvodové zdi. V případě PORFIXu je na (póro)beton, že tradi ...


Z čeho postavit nízkoenergetický dům bez dodatečného zateplení? 5  fotek

Z čeho postavit nízkoenergetický dům bez dodatečného zateplení?

Moderní trendy ve stavebnictví, rostoucí ceny energií i zájem veřejnosti o energetické úspory a snížení nákladů na bydlení vede k významnému nárůst ...


Projekt rodinného domu za 1 Kč 10  fotek

Projekt rodinného domu za 1 Kč

Vlastní rodinný dům. To je sen nejednoho z nás. Realizace takového snu však stojí nemálo času, úsilí a samozřejmě peněz. Stavebník - investor velmi rá ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Vysoký kanál Novostavby
Poslední příspěvek: 13.5.2019 13:19 Luba
0
Prosba o pomoc Novostavby
Poslední příspěvek: 3.4.2018 11:12 Martin
8
dřevostavby(rámová konstrukce+OSB) Novostavby
Poslední příspěvek: 9.3.2018 13:44 David Říha
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
0
venkovní žaluzie Novostavby
Poslední příspěvek: 16.12.2017 13:05 Andrea Roubalová
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
8
dřevostavby(rámová konstrukce+OSB) Novostavby
Poslední příspěvek: 9.3.2018 13:44 David Říha
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
2
Infratopení Novostavby
Poslední příspěvek: 28.8.2011 14:19 olomouc
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Stará dřevěnice Novostavby
Poslední příspěvek: 8.11.2012 19:23 Marie Trnková
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
1
Vysoký kanál Novostavby
Poslední příspěvek: 13.5.2019 13:19 Luba
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×