Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Hydroizolace staveb živičnými stěrkami Murexin - 1.díl

Hydroizolace staveb živičnými stěrkami Murexin - 1.díl
Správně navržená a dobře provedená izolace proti vodě je zárukou dlouhodobé funkčnosti stavebního díla. Vždyť většina poruch staveb je způsobena právě působením vody, která, ať je v jakémkoli skupenství, vždy působí neblaze.
reklama

Murexin - 1.díl: Úvodem

Systémů a materiálů má dnes stavebník k dispozici velmi širokou škálu, patří sem i modifikované asfalty. Vedle dlouhodobě osvědčených asfaltových izolačních pásů se již více než dvacet let používají ke spolehlivé ochraně stavebních konstrukcí proti vlhkosti také izolační silnovrstvé stěrky na bázi modifikovaných bitumenů. Jsou to trvale flexibilní jednosložkové nebo dvousložkové pastovité hmoty zušlechtěné polymery, které zpravidla, a u společnosti Murexin ve všech případech, neobsahují rozpouštědla.

Murexin - 1.díl:

Aplikují se na napenetrovaný podklad obvykle zubovým hladítkem s následným uhlazením, vždy na stranu konstrukce přicházející do styku s vodou.

Jejich použití je velmi všestranné, je možné je použít v interiéru i exteriéru, k utěsnění horizontálních i vertikálních ploch stavebních konstrukcí proti zemní vlhkosti, netlakové i tlakové vodě, zejména v oblasti spodní stavby, tj. např. základových konstrukcí, sklepních zdí a podlah, podzemních garáží, šachet, tunelů, nádrží čistíren odpadních vod, pod potěry na balkonech a terasách a také k lepení desek z extrudovaného polystyrenu v oblasti perimetru.

Jednoznačné výhody:

Výhod mají izolační živičné stěrky samozřejmě celou řadu. Přednosti izolačních živičných stěrek ve srovnání s tradičními asfaltovými pásy jsou z hlediska pracnosti zcela jednoznačné. Nepotřebujete sehraný tým odborníků, aplikaci zvládne bez problémů i jeden jen trochu zkušený pracovník.

Izolační živičné stěrky se velmi snadno nanášejí, vytvářejí souvislé bezešvé plochy, zpracovávají se za studena, mají vynikající přídržnost ke všem minerálním podkladům, přemosťují trhliny v podkladu. Jednoduše se dají aplikovat i do velmi členitých tvarů podkladu, vždyť špachtlí se dostanete téměř všude. Díky nepřítomnosti rozpouštědel šetří životní prostředí i zdraví zpracovatele. Navíc nabídka společnosti Murexin je v tomto sortimentu dostatečně široká, naleznete zde běžné izolační živičné stěrky, ale také stěrku expresní, stěrku zimní pro použití i při -5°C, nebo stěrku s atestem na zamezení prostupu radonu.

Ke zpracování směsi stačí minimum prostředků. Špachtle, zednická lžíce a zubové hladítko a u dvousložkových směsí ještě nízkootáčkové elektrické mísidlo. Ostatně, balení dvousložkových směsí je ke zpracovateli velmi přátelské, obě složky jsou dodávány v jednom plastovém kbelíku v množství, které odpovídá poměru mísení obou složek.

Detailní informace naleznete v technických listech na internetové adrese www.murexin.cz.

Autor: Murexin (text + foto)

Související články

Jaké jsou druhy hydroizolace 7  fotek

Jaké jsou druhy hydroizolace

Každá stavba řeší problém s izolací. Kromě tepelné a zvukové je důležité nepodceňovat ani hydroizolaci, protože pokud se do stavby dostane vlhkost ...


Hydroizolace 5  fotek

Hydroizolace

V koupelně, v prádelně, na balkoně a často i v kuchyni je vhodné, když podlaha nepropouští vodu. Dobrá hydroizolace je nezbytná ve sprše, v bazénu, v ...


Hydroizolace staveb živičnými stěrkami Murexin  - 2. díl 7  fotek

Hydroizolace staveb živičnými stěrkami Murexin - 2. díl

V minulém díle jsme si řekli pár slov o nutnosti výběru vhodných izolačních stěrek a také o jejich výhodách. Dnes se zaměříme na praktické rady.


Plzeňské u Stopků chutná i díky Murexinu 9  fotek

Plzeňské u Stopků chutná i díky Murexinu

Už před sto lety hlásal inzerát, že nejlepší plzeňské pivo v Brně je ve Stopkově pivnici v České ulici. Ta byla vloni po rozsáhlé rekonstrukci znovu o ...


Na dláždění snadno 15  fotek

Na dláždění snadno

Problém nezpevněných cestiček, chodníků od branky a nebo u stání pro auto je v tom, že za nepohody nejsou zrovna ideálně schůdné a nebo na okrajích či ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×