Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Hydroizolace staveb živičnými stěrkami Murexin - 2. díl

Hydroizolace staveb živičnými stěrkami Murexin - 2. díl
V minulém díle jsme si řekli pár slov o nutnosti výběru vhodných izolačních stěrek a také o jejich výhodách. Dnes se zaměříme na praktické rady.
reklama

Jaký podklad?

Izolační živičné stěrky je možné použít na všechny běžné minerální stavební podklady, i mírně vlhké, jako jsou beton, omítky, potěry, cihelné zdivo, kámen, vápenec apod. Nevhodnými podklady pak jsou dřevo, plasty, kovy a vodoodpudivé materiály.

Samozřejmě platí, že čím je podklad rovnější, tím lépe se vám bude stěrka nanášet a také, a to zejména, její spotřeba bude optimální. Podklad důkladně očistěte, zbavte jej všech nesoudržných částic a separačních vrstev. Spáry a trhliny v podkladu uzavřete minimálně dva dny před aplikací přestěrkováním např. Repol Betonovou stěrkou BS 05 G. V rozích a ve stycích stěna/podlaha vytvořte fabiony o poloměru cca 5 cm, použijte opět Repol Betonovou stěrku BS 05 G, vrstva nanesené stěrky by se neměla ostře lomit.

Je penetrace nutná?

Očištěný a vyrovnaný podklad penetrujte Základním nátěrem živičným LF 400. Penetraci nanášejte nátěrem nebo nástřikem v jedné souvislé vrstvě, výhodou je, že podklad může být i mírně vlhký. Po dobu schnutí, tedy po dobu cca 2 až 3 hodin, chraňte penetraci před deštěm.

Skutečně vlhké konstrukce, nebo konstrukce, u kterých je nebezpečí následného průniku vody ošetřete ještě před aplikací penetračního nátěru izolační stěrkou na bázi cementu. Doporučujeme použít Těsnicí povlak minerální DS 28, který zamezí pronikání vlhkosti do čerstvě nanesené izolační živičné stěrky. Předejdete tak možným poruchám průběhu jejího tuhnutí a tvrdnutí.

Zpracování izolační živičné stěrky

Penetraci nechte vždy dostatečně zaschnout. Dostatečně promíchanou izolační stěrku živičnou nanášejte zubovým hladítkem s následným uhlazením v požadované vrstvě na napenetrovaný podklad. V případě ochrany konstrukce proti zemní vlhkosti a vzlínající vodě nanášejte stěrku v jedné, popřípadě ve dvou vrstvách, pak však systémem mokré do mokrého.

Při izolaci proti tlakové vodě je nutné nanášet izolační stěrku vždy ve dvou vrstvách, přičemž do první vrstvy nutno zapracovat sklotextilní síťovinu – perlinku. Perlinku vkládejte již do čerstvě nanesené první vrstvy stěrky a zatlačte špachtlí s následným uhlazením. Před nanášením druhé vrstvy nechte první vrstvu dostatečně zaschnout.

K překrytí pracovních popřípadě dilatačních spár v podkladu použijte vhodnou těsnicí pásku, např. Těsnicí pásku DB 70. Povlak chraňte po nanesení před deštěm po dobu 1 hodiny až několika dní (podle typu použité izolační stěrky). Snažte se vždy dodržet doporučenou optimální tloušťku vrstvy stěrky, jen tak pak dosáhnete požadovaných izolačních vlastností povlaku. Nadbytečně silná vrstva celou aplikaci zbytečně prodražuje.

Izolační živičná stěrka pod úrovní terénu

V případě aplikace izolační živičné stěrky na základové konstrukce pod úrovní terénu je nutné izolaci ještě před zásypem zeminou vhodným způsobem ochránit, aby nedošlo k jejímu mechanickému poškození. Vhodným opatřením je vytvoření ochranné vrstvy polystyrénovými deskami nebo nopovou folií s následným překrytím geotextilní tkaninou.

Použití izolačních živičných stěrek má díky jejich nesporným přednostem zcela jistě své místo mezi ostatními izolačními systémy. Jednoduchost aplikace a široká variabilita nabídky dává předpoklady k jejich ještě širšímu uplatnění na stavbách.

Detailní informace naleznete v technických listech na internetové adrese www.murexin.cz.

Autor: Murexin (text + foto)

Související články

Hydroizolace 5  fotek

Hydroizolace

V koupelně, v prádelně, na balkoně a často i v kuchyni je vhodné, když podlaha nepropouští vodu. Dobrá hydroizolace je nezbytná ve sprše, v bazénu, v ...


Hydroizolace staveb živičnými stěrkami Murexin - 1.díl 3  fotek

Hydroizolace staveb živičnými stěrkami Murexin - 1.díl

Správně navržená a dobře provedená izolace proti vodě je zárukou dlouhodobé funkčnosti stavebního díla. Vždyť většina poruch staveb je způsobena právě ...


Nanášení epoxidových povlaků - nový návod 17  fotek

Nanášení epoxidových povlaků - nový návod

Výhoda epoxidových povrchů podlah je zřejmá:chrání nejen stavbu, ale i naše nohy. Dokonalý povrch je na chůzi mnohem příjemnější, oceníme ho také při ...


Na dláždění snadno 15  fotek

Na dláždění snadno

Problém nezpevněných cestiček, chodníků od branky a nebo u stání pro auto je v tom, že za nepohody nejsou zrovna ideálně schůdné a nebo na okrajích či ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
podezdívka plotu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jarka
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×