Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Infrasauna do bytu i domu

Infrasauna do bytu i domu

Po celý rok, ale především v zimních studených měsících si potřebujeme odpočinout a načerpat více sil. Je málo slunce a tepla, brzo je tma a venku déšť nebo sníh. Ideálním místem pro takový relax a načerpání nových sil může být infrasauna do bytu i domu. vyzkoušeli jsme si, jaké je relaxovat v sauně od Mountfielda a to i s vlastnoruční montáží.

reklama

Prohřát se a zrelaxovat

Pořádně se prohřát, zastavit se na chvíli, pustit si příjemnou hudbu a zrelaxovat. To nám pomůže obnovit síly a vitalitu. Jenže co dělat, když je sauna daleko, nebo je pořád příliš plná lidí a či má špatnou otvírací dobu do které se nemůžeme vejít. Odpověd je jednoduchá , můžeme si pořídit saunu vlastní. Domácí infrasauny jsou pro to jako stvořené. Už několik let si oprávněně získávají přízeň a popularitu Pro provoz sauny není zapotřebí žádné zvláštní instalace. Postačí obyčejná zásuvka na 230V, kterou máme doma.

Kam saunu umístit

Saunu můžeme umístit do ložnice, pokoje pro hosty nebo třeba větší koupelny. Vždy ale platí, že tento typ sauny je určen pouze pro interiér. Není venkovní, i tak je konstruovaná a odpovídá tomu její izolace a výhřevnost. Díky své prostorové nenáročnosti je možné ji umístit skoro všude. Malé varianty jsou sedací, v těch větších si i lehneme. Pohodlně se dva vejdou. Sauna nevydává do interiéru nadměrné teplo ani vlhkost a snadno se udržuje.

Jednoduchá skládačka

Infrasauna Isabel 2, kterou na náš trh dodává Mountfield, je jednoduchá kabinková skládačka, kterou zvládne sestavit opravdu každý. Nábytek pomáhám kamarádům skládat poměrně často. Někdy to jde lépe jindy hůře, podle toho jak je polotovar vymyšlen a připraven. V případě sauny je to snadná montáž. Ve dvou lidech a s kávou je to do hodinky postaveno. Panely nejsou těžké a jediné nářadí, které budeme je potřebovat je přiložený imbus pro připevnění skla na pant skleněných dveří, šroubovák pro dřevěný úchyt a akušroubovák na strop.

Dovoz není problém, skládačka sauny je pečlivě zabalena v plochých krabicích. Velikost balení je taková, že se snadno vejde i do výtahu.

Vzájemně jsou stěny propojeny polodrážkou a perem a spojeny pomocí západek jako na dětském kufříku. Vše do sebe přesně zapadá, jeden panel do druhého. Nemusíme se bát ani instalace. Jednotlivé kabely mezi sebou pouze propojíme jako prodlužky. Jsou označené a nejsou zaměnitelné. Přes boky a mírně pootočený strop propojíme stěnové kabely vyvrtanými průchozími otvory s horním panelem, na kterém jsou ovládací prvky a řídící panel celé sauny.

Finská nebo infra

Infrasauna na rozdíl od finské sauny nebo páry, je typ sauny, která pracuje s infračervenými vlnami a maximální teplotou kolem 60 stupňů. Je to jiný zdroj tepla, prohřívá přímo tělo nikoliv vzduch v sauně. I proto je vhodná nejen pro všechny zdravé lidi a to od malých dětí až po vysoký věk, ale i pro lidi s některými zdravotními omezeními. To se týká například kardiaků nebo úplně malých dětí a astmatiků.

Vzduch v infrasauně sauně není tak rozpálený, jak jsme již řekli, její maximální teplota je 60 stupňů. Je to poměrně rychle nastupující příjemný pocit tepla a prohřátí, který je ale tak teplotně nastaven, že je možné v sauně relaxovat 30 i 40 minut. Pak je vhodná vlažná nebo studená sprcha a relax.

Nejsme-li si jisti zda je pro nás použití sauny vhodné, je lepší se poradit s lékařem. Finská sauna ohřeje vzduch v sauně na teplotu přes 80 stupňů a pak následně vzduch ohřeje nás. Horký vzduch ve finské sauně ale není pro každého. Každý si proto může zvolit přesně ten typ sauny, který pocitově a zdravotně vyhovuje.

Saunování za pár korun

Infrasauny mají velmi nízké provozní náklady. Počítaná spotřeba na jedno půlhodinové saunování je kolem 7 až 10 korun, úměrně velikosti sauny a jejímu příkonu. Další úspora je samozřejmě čas. Nemusíme sedat do auta nebo se jinak přepravovat k veřejné sauně. V té většinou hodinka saunování vyjde na 70 a více korun pro jednoho plus doprava. Příjemné je i soukromí a možnost zůstat doma. Z vlastní zkušenosti musím říct, že někteří si občas pletou saunu s nahatou hospodou a moc klidu v ní díky vášnivým a bohužel hlasitým diskusím o sportu a politice zrovna není.

Výhoda saunování

Mezi výhody sauny patří jednoduchý provoz, snadné ovládání. Saunování má dar nás psychicky i fyzicky uvolnit a prohřát. Dá odpočinout celému pohybovému aparátu, kloubům i svalům, což po dni stráveném při fyzické práci, ale i za stolem u počítače určitě doceníme. Tím, že saunu používáme sami, víme, že je čistá a že v ní mimo rodiny nebo například přátel nebyl nikdo před námi. Výhodné je nastavení teploty a délky provozu na velkém přehledném a snadno ovladatelném displeji.

Malá velká sauna

Díky prosklení působí sauny vzdušně a odlehčeně. Takže ani v malé, interiéru nepůsobí zbytečně hmotně. Vevnitř tak nemá člověk ani při menší velikosti sauny stísněný pocit. Přes sklo je možné sledovat i svůj oblíbený seriál a nahřát si při tom tělo v infrasauně se dá i číst nebo učit. Vzduch v ní je suchý, takže to knize neublíží.

Je možné relaxovat i pomocí hudby. Buď si ji můžeme pustit z vlastního zdroje nebo z integrovaného rádia či si k němu připnout telefon. V sauně si můžeme rozsvítit nebo světlo vypnout. Součástí sauny je i ionizátor a dřevěná větrací mřížka. Na sedačku se pohodlně vejdou v sedě dvě osoby, jedna může pololežet. Přijemný je i panel pod sedačku nebo nohama které rovněž hřejí. Před vstupem do sauny se opláchneme pak také a relaxujeme, nezapomeneme doplňovat tekutiny.

Námi vyzkoušená sauna od Mountfielda se jmenuje Isabel 2 a dva měsíce nás doma pomáhala prohřát a relaxovat a po skončení zápůjčky se nám i našim dětem určitě bude stýskat.

Fotogalerie k článku:

Autor: Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (text a foto)

Související články

Domácí sauna je každému na dosah… 5  fotek

Domácí sauna je každému na dosah…

Když se řekne finská sauna, každý si hned představí kapky potu po celém těle, a prudké střídání horkého prostředí s ledovou lázní. S tím, jak rychl ...


Sněhová fréza Ariens Pro 32 a videotest Českého Kutila

Zima se skoro každý rok rozmýšlí, jestli nás zasype sněhem a pak to vezme hopem. Vyzkoušeli jsme, jak si sněhová fréza Ariens od Mountfielda poradí ...

Infrasauna pro zdraví a videotest Českého Kutila

Máte rádi saunování a přemýšlíte o tom, že byste saunu chtěli mít i doma? Není to utopie, i když třeba máte malý prostor. Infrasauna se pohodlně ve ...

Infrasauny 3  fotek

Infrasauny

Infrasauna se může doslova a do písmene stát vaším nepostradatelným rodinným přítelem a bez nadsázky i lékařem. Zároveň dokáže být i zajímavým interié ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×