Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Inspektoři nemovitosti radí – INTERIÉRY - podlahy, povrchy stěn

Inspektoři nemovitosti radí – INTERIÉRY - podlahy, povrchy stěn

Ve spolupráci se společností NEMOinspekt pro vás připravujeme seriál o závadách nemovitostí. Inspektoři z NEMOinspektu se s vadami, nepodařenými rekonstrukcemi a různými „antikutilskými“ úpravami setkávají téměř denně. Právě oni tedy mohou odhalit, jaké následky můžou takto upravené prvky mít. V tomto díle se budeme věnovat závadám podlah a povrchů stěn.

reklama

Zatímco povrchy stěn jsou ve většině případů pouze estetickou záležitostí, závady podlah často ovlivňují jejich funkčnost, bývají pro uživatele obtěžující, snižují uživatelský komfort a mohou být i nebezpečné (možnost úrazu při zakopnutí, zvrtnutí dlažby).

Během prověření nemovitosti se inspektoři setkávají nejčastěji s následujícími závadami:

Opotřebovaná či poškozená nášlapná vrstva podlahy

Ve starších nemovitostech inspektoři nemovitostí často narazí na původní podlahy se značně opotřebovanou nebo poškozenou nášlapnou vrstvou. Pokud je podklad pod ní rovný, je závada relativně snadno odstranitelná výměnou podlahové krytiny, kterou zvládne každý schopnější kutil. Pokud výměnu provádí specializovaná firma, tak se např. v případě PVC či celoplošných koberců cena pohybuje okolo 600 Kč/m2 (podle zvoleného materiálu).

Nerovnosti v podlaze

Závažnějším problémem je, pokud je nášlapná vrstva položená na nerovném podkladu. Inspektoři nemovitostí obvykle v rozsahu inspekce domu či bytu provádějí měření rovinnosti podlah a stěn pomocí dvoumetrové latě (vodováhy) a měřícího klínku. V obytných prostorách lze tolerovat nerovnosti podlah max. 2 mm. Pokud jsou naměřené nerovnosti větší, je vhodné provést vyrovnání podkladní vrstvy (např. samonivelační stěrkou) a následně znovu položit nášlapnou vrstvu. Taková oprava se pohybuje obvykle v rozmezí 1000 - 1500 Kč/m2 (opět záleží na zvolené podlahové krytině a také na množství spotřebované vyrovnávací stěrky).

Uvolněná dlažba, vypraskané spáry

K dalším obvyklým závadám patří uvolněná dlažba s vypraskanými spárami. S tímto problémem se inspektoři setkávají u starších nemovitostí, ale překvapivě i u novostaveb. Zatímco u starších nemovitostí je příčinou klasické opotřebení v průběhu času, u novostaveb se jedná o špatně odvedenou řemeslnou práci, nebo nekvalitní materiál. Uvolněné dlaždice snižují uživatelský komfort a nevypadají esteticky. Nedostatečné podmáznutí dlažby lepidlem lze odhalit i poklepáním na dlaždici. Dutý zvuk naznačí riziko brzkého uvolnění dlaždice. Ve všech případech je vhodné odstranění stávající dlažby a její nové provedení, které se cenově pohybuje okolo 1000 Kč/m2 (podle typu dlažby).

Praskliny povrchů stěn a stropů

K méně významným estetickým závadám, které bývají inspektory nemovitostí často zjištěny, patří praskliny povrchů – omítek či sádrokartonového obložení. Podobně jako u prasklin v nosných konstrukcích je nejprve vhodné nanesení sádrových terčů k ověření, zda se jedná o aktivní či pasivní trhliny. Pokud se jedná o trhliny pasivní, stačí praskliny vyčistit a vyplnit trvale pružným tmelem pro interiéry či jiným vhodným materiálem. Tuto opravu zvládne i zručný kutil, spojené náklady za materiál jsou relativně nízké.

Poškozené keramické obklady, zatékání do spáry

Ve starších nemovitostech se vyskytují dožilé a poškozené obklady v koupelně, u kterých může docházet k zatékání do spáry. Závadu by šlo v rámci původního stavu dočasně řešit zatmelením spár a výměnou poškozených obkladaček. Nicméně častěji se noví majitelé bytu či domu rozhodují pro kompletní renovaci koupelny.

Více informací o práci inspektorů nemovitostí naleznete na www.nemoinspekt.cz.

Technickou odbornost společnosti NEMOinspekt zajišťují zkušení odborníci z oblasti stavebnictví (ČVUT, VUT). V současné době společnost sdružuje více než 30 inspektorů po celé České republice a může tak poskytnout služby klientům ve všech krajích ČR. Všichni inspektoři mají při výkonu své profese k dispozici kvalitní měřicí zařízení a dokonale znají a respektují metodiku pro odborné prověření nemovitosti. NEMOinspekt je členem Asociace inspektorů nemovitostí (www.ain.cz), která sdružuje kvalitní inspektory nemovitostí v ČR a garantuje jejich odbornost.

Autor: NEMOinspekt (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Inspektoři nemovitostí radí - OKNA 7  fotek

Inspektoři nemovitostí radí - OKNA

Ve spolupráci se společností NEMOinspekt pro Vás nově připravujeme seriál o závadách nemovitostí. Inspektoři z NEMOinspektu se s vadami, nepodařenými ...


Inspektoři nemovitostí radí - Hydroizolace a tepelná izolace 10  fotek

Inspektoři nemovitostí radí - Hydroizolace a tepelná izolace

Ve spolupráci se společností NEMOinspekt pro Vás připravujeme seriál o závadách nemovitostí. Inspektoři z NEMOinspektu se s vadami, nepodařenými re ...


Inspektoři nemovitosti radí – interiérové a vstupní dveře 7  fotek

Inspektoři nemovitosti radí – interiérové a vstupní dveře

Ve spolupráci se společností NEMOinspekt pro vás připravujeme seriál o závadách nemovitostí. Inspektoři z NEMOinspektu se s vadami, nepodařenými re ...


Inspektoři nemovitostí radí - Vnitřní instalace 10  fotek

Inspektoři nemovitostí radí - Vnitřní instalace

Ve spolupráci se společností NEMOinspekt pro vás připravujeme seriál o závadách nemovitostí. Inspektoři z NEMOinspektu se s vadami, nepodařenými re ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 2.2.2016 03:35 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 7.11.2015 12:17 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 1.10.2015 16:37 Mirek Sýkora
0
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 4.6.2015 09:16 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.5.2015 10:06 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 29.5.2015 21:35 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 23.4.2015 20:53 Milos novy
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×