Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak lepit aby to nespadlo

Jak lepit aby to nespadlo

Lepit se dá téměř cokoliv, jen musíte vědět jak na to. Při rekonstrukci domu, chaty nebo chalupy nebo jen při každodenních opravách jsou ta správná lepidla neocenitelným pomocníkem. Připravili jsme pár tipů, které se vám při lepení budou hodit.

reklama

Jaké vybrat lepidlo?

Lepidlo vždy vybírejte podle toho, co lepíte, jaký materiál a za jakých podmínek, tj. například zda má lepidlo snášet venkovní prostředí a vlhkost.

Lepidlo nanášejte jen na čisté plochy.

Před lepením vždy pečlivě plochy očistěte, zbavte je prachu a odmastěte. Lepidlo na zaprášeném a mastném podkladu nedrží.

Jak lepit na stěnu nebo na svislou plochu?

Lepení na svislou plochu bývá oříšek. Často lepená věc sklouzává dolů z podkladu. Proto je nutné vybírat lepidlo, které má vysokou tzv. okamžitou přilnavost. Příkladem je novinka PATTEX ONE FOR ALL HIGH TACK. Snadno s ním nalepíte obložení stěny, nebo zrcadlo, či věšáky na ručníky. Díky extrémně vysoké okamžité přilnavosti, lepený předmět přilne ke stěně a nesjíždí dolů.

Jak nanášet montážní lepidlo?

Montážní lepidla je možné nanášet v bodech, nebo jako svislou či vodorovnou „housenku“. Nanášení v bodech se lépe hodí pro menší plochy, housenka či pruhy pro větší. Při lepení v místech, kde by se mohla držet vlhkost, je vhodné nanášet lepidlo svisle, aby případná voda mohla snáze odtékat.

Lepit můžete i ve vlhku.

Některá lepidla nám umožňují lepit i ve vlhku. Například řada nových lepidle PATTEX ONE FOR ALL dokáže lepit i ve vlhkém prostředí, a proto je ideální i pro lepení věcí okolo domu, bazénu i na zahradě.

Jak si poradit s lepením na nerovnou podlahu či zeď?

Když je plocha mírně zvlněná, což ve starých domech nebo na chatách bývá, je nutné volit materiály, které dokážou povrch kopírovat. Například začišťovací lištu nalepíte lepidlem, které má velkou počáteční přilnavost, jako je například PATTEX ONE FOR ALL HIGH TACK a lišta vám bude držet na místě a neodskočí.

Je nutné řešit jaké materiály lepíte?

Aby montážní lepidla dosáhla finální pevnosti, doporučuje většina výrobců čekat minimálně 24 hodin. Ovšem existují výjimky. Novinka PATTEX ONE FOR ALL EXPRESS umožňuje s nalepenou věcí manipulovat již po 20 minutách od nalepení (v závislosti na materiálech) a plné zatížení je možné již od 3 hodin.

Jak dlouho po nalepení čekat?

Aby montážní lepidla dosáhla finální pevnosti, doporučuje většina výrobců čekat minimálně 24 hodin. Ovšem existují výjimky. Novinka PATTEX ONE FOR ALL EXPRESS umožňuje s nalepenou věcí manipulovat již po 20 minutách od nalepení (v závislosti na materiálech) a plné zatížení je možné již od 3 hodin.

Lze již jednou nalepenou věc odlepit?

Montážní lepidla se vyznačují vysokou lepicí silou a pevností, proto, když po čase chcete nalepenou věc odstranit, použijte například vyřezávací strunu.

www. pattex.cz

Autor: Henkel (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Vykouzlete si přítele s lepidlem Pritt 12  fotek

Vykouzlete si přítele s lepidlem Pritt

Nový školní rok je zase tady: někdo se do školy těší a někdo by raději měl další dva měsíce prázdnin. Když je ale šikovný nápad, může se do školy těši ...


Pár tipů pro úspěšné lepení 6  fotek

Pár tipů pro úspěšné lepení

Lepení je tiché, čisté, bezprašné, jednoduché a rychlé. Proč tedy nelepit? Mnohé z nás odradil předchozí neúspěch. Kolikrát se vám stalo, že to pro ...


Romantická ložnice v černobílém 9  fotek

Romantická ložnice v černobílém

Mnohá malá holčička sní o romantické – princeznovské postýlce s baldachýnem, s květinami, které obtáčí sloupy okolo postele a s výhledem na krásnou zá ...


Pattex FIX Extreme lepí extrémní silou extrémně rychle! 3  fotek

Pattex FIX Extreme lepí extrémní silou extrémně rychle!

Kutilům není třeba představovat, všichni znáte montážní lepidla, která v mnohých případech nahradila vrtačku a hmoždinky. Montážní lepidla se ovšem vy ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 2.2.2016 03:35 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 7.11.2015 12:17 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 1.10.2015 16:37 Mirek Sýkora
0
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 4.6.2015 09:16 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.5.2015 10:06 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 29.5.2015 21:35 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 23.4.2015 20:53 Milos novy
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×