Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak odvlhčit zdi – injektážní hmota AquaStop Cream®

Jak odvlhčit zdi – injektážní hmota AquaStop Cream®

Pokud vás trápí vlhkost v domě, vlhké zdi a omítky, pak si jistě pokládáte otázku, jak tento problém vyřešit? Metod, jak odizolovat vlhké zdivo je několik, novinkou je však krémová injektáž zdiva systémem AquaStop Cream®. Odvlhčení se provádí pomocí speciální injektážní hmoty. Kdy je tuto metodu vhodné použít, jakým způsobem se krémová injektážní hmota do vlhkého zdiva aplikuje, se dočtete v našem článku.

reklama

Do jakých prostor je vhodné krémovou injektážní hmotu AquaStop Cream® použít?

Neexistuje univerzální druh injektáže, mikroinjektáže nebo chcete-li sanace vlhkého zdiva. To, jaká metoda odvlhčení je pro danou stavbu nejvhodnější, závisí na příčině vzniku vlhkosti ve zdivu. Příčin může být samozřejmě hned několik.

Přípravek AquaStop Cream® je vhodné použít všude tam, kde je vlhkost způsobená kapilárním vzlínáním vlhkosti ve zdivu. Pak je krémová injektáž zdiva zcela jistě na místě. Je nejjednodušším, logickým a efektivním řešením problému.

Injektážní krém AquaStop Cream® se spolehlivě šíří i v méně porézních materiálech, jako jsou některé druhy přírodního kamenného zdiva.

Jsou samozřejmě i jiné problémy se zavlháním či natékáním vody do konstrukcí objektů spodní stavby, např. tlaková voda zatékající nejčastěji do suterénních prostor a podzemních podlaží, kde je metoda krémové injektáže nepoužitelná. Tyto problémy se řeší např. tlakovou polyuretanovou injektáží.

Další příčinou vlhkosti může být zavlhání podúrovňového zdiva, kde vlhkost neproniká od základů, ale z přilehlé zavlhlé zeminy do neodizolovaného podúrovňového zdiva (tzn. infiltrace vlhkosti z bočního směru), a to z důvodu absence, dožilosti či poškození svislé rubové podúrovňové izolace. V tomto případě se nabízí odkopání domu, ale ne vždy se dá odkop provést. Zde je nezastupitelná např. plošná rubová gelová injektáž zdiva.

Postup, jak provést injektáž zdiva svépomocí

V čem spočívá krémová injektáž zdiva?

Silanový emulzní krém AquaStop Cream® má ideální primární hustotu. Ta je krémová, avšak po provedené injektáži se mění na gel. Nemá tedy tendenci při tlakovém, ale i beztlakovém plnění vyvrtaných otvorů nekontrolovatelně unikat zejména netěsnostmi spár ve zdivu a někdy i samotným nekompaktním zdivem. Po úplném vyplnění obsahu vrtů se postupně, relativně pomalu mění ve velmi jemný hydrofobní gel. Tento proces rozpouštění hustšího krému na jemný gel probíhá zejména v závislosti na procentu vlhkosti a teplotě ve zdiva. Velmi snadno a rovnoměrně proniká do pórů i do těch nejmenších kapilár stavebních materiálů, a dokonce do značné míry nepodléhá ani gravitaci.

To znamená, že hydroizolační clona nevzniká v momentě prováděné injektáže, ale následně. Zdivo se napouští (nasycuje) postupně od vrtů všemi směry. A právě relativně pomalé rozpouštění a nasycování zdiva zaručuje, že krémová emulze napustí zdivo v celé hloubce a šířce zhotovené injektáže.

Zásadní vlastností postupného nasycování injektovaného zdiva je to, že krém AquaStop Cream® neuniká nekontrolovatelně netěsnostmi spár ve zdivu a někdy i samotným nesoudržným zdivem. Tak se to mnohdy děje při aplikaci všech tekutých injektážních hmot, např. u tekutého injektážního prostředku na bázi hydrofobizovaných silikonátů a jiných tekutých injektážních prostředků. Tento únik u všech druhů kapalných, tekutých injektáží nevyřeší tlaková injektáž přes injektory a ani pomalé nalévání vrtů do zdiva přes trychtýřky či infúzní nádobky s hadičkami zavedenými do ústí vrtů.

Ukázka účinnosti Systému AquaStop Cream®

Proč nepoužívat tekuté injektážní prostředky?

U tekutých injektážních prostředků, ať se injektáž provátí tlakově anebo beztlakově, je to v podstatě zákonitá fyzikální vlastnost. Proti těmto tekutým prostředkům, ať mají složení a koncentraci účinné látky sebelepší, pracují vždy fyzikální zákony, jako je již zmiňovaná gravitace, reálnost či spíš nereálnost dostatečné nasákavosti pórů zdiva v závislosti na čase prováděné injektáže. Tekutý injektážní prostředek se příliš rychle ztrácí do základů zdiva a do míst s vyšší savostí či netěsností. Nikdy tak nemůže vzniknout rovnoměrně celistvá hydroizolační clona v celé hloubce a šířce zdiva jako je to u krémové injektáže.

V neposlední řadě je další nevýhodou tekutých injektážních hmot to, že vrty se u těchto injektáží musí zhotovovat vždy ve značném sklonu (výrobci doporučují až 45 stupňů) k svislé rovině zdiva. Je to z pochopitelných důvodů, u rubové části zdiva může vzniknout clona, u dna vrtu, a tím opět nemůže vzniknout rovnoměrná hydroizolační vrstva.

Je s podivem, že se přesto ještě v 21. století injektuje těmito tekutými hmotami, ačkoliv je jasné z výše popsaných vlastností těchto tekutých, vodních hydrofobizovaných injektáží, že účinnost je velmi nejistá a nespolehlivá.

Možná si ještě pamatujete, jak si naši předci zhotovovali injektáže proti vzlínající vlhkosti ve zdivu naléváním vodního skla konvemi do značných průměrů otvorů ve zdivu. V té době jiná injektážní alternativa nebyla. Ale pokud bychom se měli držet stavebních dogmat a předsudků, tak budeme dodnes zdít z nepálených cihel, izolovat budeme jílem, zateplovat slámou atd. Na svoji dobu byly tyto metody vysoce efektivní, ale pokrok se nevyhnul ani stavebnictví, a proto tekuté tlakové nebo beztlakové injektáže pro zhotovení hydroizolační clony ve zdivu je již překonanou historií injektáží.

Výše uvedené argumenty jsou pravdivé, logické a v neposlední řadě z dlouholeté praxe ověřené. Dají se jen těžko vyvrátit, pakliže věříme na fyzikální, chemické a jiné zákonitosti. Celý postup a funkčnost krémové injektážní hmoty AquaStop Cream® byl navíc prověřen nezávislým soudním znalcem, který po pečlivém posouzení vydal kladný soudní posudek.

Jestli-že vás tedy trápí vzlínající vlhkost zdiva, pak použijte zdravý selský rozum a krémový injektážní prostředek AquaStop Cream®. Více se dočtete na www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz.

Autor: TRUMF sanace (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Vlhká zeď před a po injektáži Systémem AquaStop Cream® 6  fotek

Vlhká zeď před a po injektáži Systémem AquaStop Cream®

Problém s vlhkým zdivem má nejeden majitel domu. Vlhko se do stěny domu dostane nedostatečnou hydroizolací, ta bývá ve většina případů poškozená, n ...


Sanace vlhkého zdiva a vzlínající vlhkosti 8  fotek

Sanace vlhkého zdiva a vzlínající vlhkosti

Vlhké zdivo je nepříjemným jevem a zná jej téměř každý majitel rodinného domu. Příčin bývá několik, od zcela chybějící izolace, přes izolaci porušenou ...


Antikutil - špatně použitá folie vlhkost nepřepere 9  fotek

Antikutil - špatně použitá folie vlhkost nepřepere

Protivlhkostní nopové folie (např. Guttabeta) se již delší dobu používají k relativně snadnému odvlhčení základů a spodních částí domů.


Vlhkost nemusí být vítěz 7  fotek

Vlhkost nemusí být vítěz

Plesnivé skvrny ve vašem domě. Odlepující se tapety a opadávající štuk. Vlhkost přitahuje škůdce, vzniká plíseň, která napadá dřevo. A pak nepříjemný ...


Odvlhčení domu 6  fotek

Odvlhčení domu

Odvlhčení domu, konkrétně zdiva a podlah je velmi důležitá záležitost, pokud nechceme žít v domě obklopeni plísní, vlhkem a nezdravým prostředím. J ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Plíseň kam se podívám Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 27.5.2017 08:25 Věra
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Vlhkost půdy. Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jindra
0
Vlhkost na půdě Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav
0
Izolace nového sklepa a vlhkost Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jarmila
0
zateplení pochozí půdy Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Matej
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
2
Plíseň kam se podívám Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 27.5.2017 08:25 Věra
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×