Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Rekonstrukce dveří, poradíme, jak na to!

Rekonstrukce dveří, poradíme, jak na to!

Pokud chystáte rekonstrukci bytu nebo domu, přemýšlejte i o výměně starých dveří za nové. Právě dveře totiž celkový vzhled interiéru velmi ovlivňují a jejich nesprávný výběr může dojem z krásně zrekonstruovaného bytu pokazit. Dveře se v průběhu poslední desítky let výrazně změnily a s tím, jak se vyvíjel design a preference zákazníků, se zásadně rozšířil jejich sortiment. Dávno odzvonilo kovovým zárubním nebo nevzhledným panelákovým dveřím. Trendem je nadčasový vzhled, který nevyjde z módy i několik desítek let, dveře s atypickými rozměry, v bezfalcovém provedení nebo dokonce se skrytou zárubní. Obrovský vývoj zaznamenaly také kliky a kování. Ať jste příznivci minimalismu nebo zdobnosti, lamina v atraktivních barvách nebo přírodní dřevěné dýhy, u SAPELI, největšího českého výrobce dveří, najde dveře každý.

reklama

Rekonstrukce dveří bez bourání a nepořádku

Nevzhledné dveře a kovové zárubně jsou častým strašákem především ve starých panelákových bytech. Pokud se však nechcete pouštět do celkové rekonstrukce dveří s nutným vybouráním starých zárubní, zvolte možnost OKZ zárubní, tedy snadného obložení starých kovových zárubní novými.

Celý systém OKZ zárubní je konstruován tak, aby jej bylo možné využít pro všechny způsoby otevírání – otočné, posuvné, kyvné i lamelové. Propracovanost systému umožňuje využití u téměř všech dveří, včetně těch celoskleněných. Staré kovové zárubně tak zrenovujete během chvíle bez zbytečných starostí. OKZ zárubně jsou v nabídce ve všech dekorech, ať se jedná o dýhu, barvu, lamino nebo fólii.

Mějte dveře z každé strany jiné nebo je nechte „zmizet“

Chcete mít do předsíně bílé dveře, ale váš puberťák trvá například na dveřích v moderním betonovém vzhledu? SAPELI vám vyrobí na míru dveře z každé strany jiné. Zatímco při pohledu z chodby mohou být všechny dveře sjednocené a tvořit jeden celek, při pohledu z pokoje mohou být laděny do diametrálně odlišného stylu přizpůsobeného zařízení místnosti. Jediné, co je potřeba zachovat, je materiál dveří. Kombinovat tak lze z obou stran různé dekory v provedení lamino – lamino nebo dýha – dýha. Další variantou jsou dveře se speciálním kartonovým povrchem, které lze dodatečně potapetovat nebo přetřít běžnou interiérovou barvou. Interiéroví designéři je využívají společně se skrytou zárubní například v situaci, kdy chtějí dveře zcela schovat do stěny.

Prosvětlete tmavé místnosti

Ustupte od tradičního konceptu dveří a pořiďte si dveře celoskleněné. Tento designový a funkční prvek prosvětlí tmavý prostor, opticky jej zvětší a oživí. V rámci programu SAPGLASS společnosti SAPELI můžete najít dveře od čirých po zabarvené, od hladkých po ornamentní nebo potištěné atraktivními motivy, které ocení malí i dospělí. Skleněné dveře interiér rozdělí na jednotlivé části, ale zároveň mu ponechají volnost. Používané sklo je navíc bezpečnostní kalené, takže nehrozí jeho rozbití. A pokud by se přeci jen rozbilo, rozpadne se na tupé úlomky, které neporaní.

Voděodolné, zvukotěsné, kouřotěsné a klima – dveře s benefitem do každé místnosti

Do jednotlivých místností můžete zvolit dveře se speciálními vlastnostmi. Na oddělení hlučných prostor jako jsou chodba či obývák od místností, kde preferujeme klidné prostředí (ložnice, dětský pokoj) jsou doporučovány dveře se zvukově izolační funkcí. Tvoří je konstrukce doplněná o zvukově izolační prvky a zárubeň osazená těsněním, zvukově izolační dveře SAPELI utlumí až 43 dB.

Pro oddělení prostorů s rozdílem klimatu – např. komory, garáže nebo sklepy (obecně vytápěné a nevytápěné místnosti) jsou doporučované dveře s klima úpravou. Ty obsahují speciální aluminiovou vrstvu zabraňující pronikání vlhkosti do dveří. Do mokrého a vlhkého prostředí koupelen jsou doporučované voděodolné dveře z materiálu, který zabrání jejich deformaci.

Pro vstupní dveře nebo dveře do technických místností, jako je kotelna nebo garáž, jsou vhodné dveře s požárním a kouřotěsným uzávěrem – tedy protipožární dveře osazené v protipožární rámové prosklené stěně nebo kovové zárubni.

Zabezpečte domácnost novými vstupními dveřmi

Při rekonstrukci interiérových dveří myslete i na ty vstupní a to ideálně bezpečnostní. Jedná se o investici, která se vyplatí. Nejen, že kvalitní bezpečnostní dveře snižují pravděpodobnost vykradení až o 80 %, ale jako bonus zásadně sníží cenu pojistky vaší domácnosti.

Nové dvoupolodrážkové dveře 3. bezpečnostní třídy GOLIAS přináší dokonalé zabezpečení. Zloději by se totiž museli dostat přes 3bodový hákový zámek, 3 plynule seřiditelné závěsy a 3 pasivní čepy, které tvoří zábranu proti vysazení dveří. O prokopnutí dveří nemůže být vůbec řeč a odolají i 70 cm dlouhému páčidlu či ruční mechanické vrtačce. Díky protipožární ochraně odolají dveře GOLIAS požáru po dobu minimálně 30 minut. Zvukotěsnost 43 dB zase maximálně utlumí okolní zvuky.

SAPELI nabízí slevu 12 % na všechny dveře a zárubně vč. příplatků při zakoupení kompletu dveře a zárubeň do 31. 1. 2017.

Více informací na www.sapeli.cz.

Fotogalerie k článku:

Autor: Sapeli (text a foto)

Související články

Celoskleněné dveře - velmi oblíbené, ale opředené mýty 3  fotek

Celoskleněné dveře - velmi oblíbené, ale opředené mýty

Každá druhá domácnost v Česku je otevřena celoskleněným dveřím, lidé se však bojí jejich užitných vlastností. Snadné poškození, náročná údržba, vys ...


Známe vítěze celonárodní soutěže REKONSTRUKCE ROKU 13  fotek

Známe vítěze celonárodní soutěže REKONSTRUKCE ROKU

V březnu letošního roku byla odstartovaná celonárodní soutěž o nejlepší proměnu domácnosti REKONSTRUKCE ROKU. Dnes již známe vítěze této soutěže. O ...


Moderní a dokonalý vzhled dodají vaší domácnosti kvalitní dveře 12  fotek

Moderní a dokonalý vzhled dodají vaší domácnosti kvalitní dveře

Dodejte vašemu bydlení nový moderní look, který vás bude denně těšit. Ať už je váš styl jakýkoliv, v SAPELI uspokojí každého z vás. Naleznete zde š ...


SAPELI startuje studentskou soutěž „Dveře roku 2042“ 3  fotek

SAPELI startuje studentskou soutěž „Dveře roku 2042“

Studujete vysokou školu? Baví vás bytový design a architektura? Pak právě pro vás je určena soutěž „Dveře roku 2042“, kterou 15. února 2017 spouští ...


Trendy roku 2017 jsou dřevodekory, posuvné systémy otevírání a celoskleněné dveře a stěny 13  fotek

Trendy roku 2017 jsou dřevodekory, posuvné systémy otevírání a celoskleněné dveře a stěny

Společnost SAPELI, největší český výrobce dveří a zárubní, představuje letošní novinky ve svém sortimentu. Jedná se o zcela nové produkty, stejně j ...


Hravost a originalitu dodají interiéru barevné dveře 3  fotek

Hravost a originalitu dodají interiéru barevné dveře

Každý interiér dostane ten správný šmrnc a punc originality, pokud použijete správné barvy. Pestré, divoké a nespoutané barvy mají v interiérovém d ...


Netradiční dveře tradičně zaujmou nejvíc 10  fotek

Netradiční dveře tradičně zaujmou nejvíc

Současný trh s interiérovými dveřmi je nasycený všemi možnými typy, styly, dekory. Máme si rozhodně z čeho vybírat. Někdy však stále hledáme „to pr ...


Polyfunkční dveře s diářem, elektromagnetické pole i lamelové dveře 4  fotek

Polyfunkční dveře s diářem, elektromagnetické pole i lamelové dveře

Společnost SAPELI, největší český výrobce dveří a zárubní, vyhlásila vítěze studentské soutěže „Dveře roku 2042“ uspořádané při příležitosti oslav ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
vrata z desek Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Libor
0
Poškozené interiérové dveře - dýha Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 hit
0
Zazděné okno zevnitř Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×