Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak se přišroubovat k zeměkouli s ocelovými vruty Krinner

Jak se přišroubovat k zeměkouli s ocelovými vruty Krinner
Aby věci pevně stály, musí mít dobrý základ. Plot s nezabetonovanými sloupky povalí chmaták, který má zálusk na výpěstky z vašeho česnekového záhonu. S lehčím altánem jen tak postaveným ve svahu hne po průtrži mračen vodní příval a mizerně ukotvený přístřešek spadne a pod sebou pohřbí zaparkované auto, které měl chránit. Bez základů to prostě nejde. Ty tradiční můžete v řadě případů výhodně nahradit zemními vruty od společnosti Krinner.
reklama

Prostě do země zavrtáte ocelové vruty, na které se ukotví požadovaná stavba, takže bude vlastně k zemi přišroubovaná. Je to chytré a je to snadné. Nic nemusíte kopat, vymýšlet co s materiálem z výkopu, a nic nebetonujete. Kdo vlastnoručně hloubil základy pro cokoliv ví, jaká je to práce, kdo betonoval, ocení, pokud nemusí nic míchat ani čekat, až beton vytvrdne. Ocelové vruty Krinner v místech kde bude stavba stát prostě do země „zašroubujete“.

Příběh první: plot za jakéhokoliv počasí

Historky o tom, jak to v životě chodí, vypoví často víc, než složité údaje z technického listu – ty ostatně vám většinou stejně nabídne výrobce. Poslechněte si třeba vyprávění o plotu: nový pozemek pro dům bylo totiž třeba vymezit rychle, protože stavět se už začalo a ne všichni sousedé jsou, jak se tak hezky říká, přizpůsobiví. Ztrácet se začaly i věci zdánlivě zcela k nepotřebě. Problém byl, že často na stavbě nikdo nebyl, protože za mrazu jde všechno pomaleji, a ostraha majetku nebyla veškerá žádná.

Měl to zachránit plot, ale kdo by ho stavěl v zimě? Komu by se chtělo kopat základy, míchat beton a pak čekat, až v patkách sloupků pořádně ztuhne? Tak to stavebníci zkusili se zemními vruty. Následující den už natahovali kolem pozemku pletivo. I u většiny dalších drobných staveb vystačíte s vlastními silami, zadarmo vám Krinner dokonce půjčí instalační nářadí.

Příběh druhý: azyl pro plechového člena rodiny

Někdo nedá dopustit na garáž, ale v některých případech její stavba nepřichází v úvahu, jindy by se, třeba pro rekreační charakter přilehlé stavby, nevyplatila a jiný zase prostě kolem sebe špatně snáší uzavřený prostor, prostě v garáži trpí klaustrofobií. Sousedova zkušenost byla varující. Auto parkoval v letmo sbité šopě, která po průchodu podstatně menšího větru, než byl legendární uragán Kyril, spadla na vůz a pořádně ho pomačkala.

To vedlo k rozhodnutí vybudovat stání vzdušné, leč pevné, tedy se solidními základy. Pokud zemní vruty dokážou dobře držet terasy, můstky, zahradní domky anebo stavby pro děti (a ty věru nepatří k citlivým uživatelům), určitě poslouží i u garáže. A během víkendu musí být hotovo. Zašroubovali tedy zemní vruty, do jejich patek upevnili trámy stavebnicového přístřešku na auto, a pak už se jen trápili se střechou. Nebyl ale problém na ní vylézt: konstrukce na základech ze zemních vrutů Krinner držela jako helvítská víra.

Příběh třetí: Cestující altán

Někdo má problémy s malou zahradou kde se ani nehne. A někdo naopak. Chtěli jsme mít na pozemku besídku a tak máme besídku. Založili jsme ji na zemních vrutech a to je dobře, protože pořád není něco, jak má být. Jeden by ji chtěl tady a druhý támhle. Vůbec první problém byl s bujně se rozrůstající lískou, která měla altán chránit před větrem. Úplně jej přerostla a altán nebyl vidět - a nebylo vidět ani z altánu.

Bylo nám líto řezat tak zásadně do mladého dřeva, i když líska by to jistě přežila. Ale z druhé strany byl stříbrný smrček, zatím mrňavý (ale jak dlouho?). Raději jsme besídku přenesli. Ale pořád nejsme s umístěním spokojeni, před sezonou se zase postěhuje. Se zemními vruty to totiž není problém, použijeme je opětovaně a na původním místě nic nezůstane - jen tam obnovíme trávník.

Více informací o použití i typech na www.zemnivruty.cz.

Autor: Jiří Jan (text), Krinner (foto)

Související články

Zahradní domek na zemních vrutech 33  fotek

Zahradní domek na zemních vrutech

Budete-li stavět zahradní domek, altán, kůlnu nebo jinou zahradní stavbu, jistě dobře víte, že nemůžete začít dřevěné díly pokládat přímo na holou zem ...


Skončila soutěž o zemní vruty Krinner 3  fotek

Skončila soutěž o zemní vruty Krinner

Pokud jste se zúčastnili naší soutěže o zemní vruty Krinner, možná se na vás usmálo štěstí při losování a vaše jméno se objeví mezi výherci. Pak se mů ...


Zemní vruty - stání na čtyřkolku nebo pergola za víkend 23  fotek

Zemní vruty - stání na čtyřkolku nebo pergola za víkend

Vlastně se musím hned na začátek přiznat k malé lži, ono to celé netrvalo jenom víkend. Nejhorší bylo ze starých trámů dělat nové - rovné a hezké. To ...


Zahradní domek za jediný den 17  fotek

Zahradní domek za jediný den

Nevěříte, že byste mohli sami zvládnout postavit si zahradní domek či domek na nářadí za víkend? Se zemními vruty Krinner to zvládnete za jediný den. ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Rekontrukce bytu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav
0
Rekonstrukce podlahy Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Paulina
0
Izolace starého domu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×