Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak si prodloužit sezonu a připravit LPG lahve na zimu

Jak si prodloužit sezonu a připravit LPG lahve na zimu
Léto skončilo a v rámci příprav na zimu je potřeba postarat se i o LPG láhve. Můžete je uložit k zimnímu spánku, anebo využít jejich výhod a prodloužit si s nimi sezónu venku. Pusťte se do zimního grilování nebo vsaďte na patio heatery a užívejte si posezení na zahradě i v mrazivém počasí. Poradíme, jak zacházet s LPG láhvemi v chladných měsících.
reklama

Zimní směs lépe hoří:

Grilování se nemusíte vzdát ani v mrazivých měsících, stačí si koupit plynovou lahev naplněnou zimní směsí, která obsahuje více propanu a lépe hoří. O správnou náplň vaší láhve se stará samotný dodavatel (např. Primagas). Totéž platí i pro patio heatery. Vyměnímeli včas náplň za zimní, můžeme si užít grilování i v zimě bez problémů.

Tip: Na zimní grilování si pořiďte plynový gril s poklopem, aby se jídlo propeklo rovnoměrně i v chladném počasí.

Doplnit bezpečně:

Pokud chcete láhev před zimou doplnit, zavolejte svého dodavatele LPG. Nikdy neplňte láhev plynem sami na čerpací stanici!

Nikdy neohřívat:

V chladných měsících může při odpařování láhev odspodu omrzat, což je normální fyzikální jev. Láhev ale nikdy nenahřívejte plamenem nebo přesunem ke kamnům. Povrchová teplota láhve nesmí překročit 40 °C.

Pozor na poškozené láhve:

Před uložením na zimu plynovou láhev pečlivě prohlédněte, jestli nemá uvolněný ventil, proražený plášť nebo jiný defekt. Zazimujte pouze nepoškozené láhve a chraňte je uzavíratelným krytem.

Kam s ní:

LPG láhev uskladněte na chladném, dobře odvětrávaném místě v dostatečné vzdálenosti od všech zdrojů tepla. Vyhněte se sklepům pod úrovní terénu, garážím, ložnicím nebo místnostem s výbušnými a hořlavými látkami. Lahev do 15 kg můžete skladovat v kuchyni, ale minimálně 1 metr od všech zdrojů tepla.

Tip: Patio heatery – posezení v teple

Pokud se nechcete vzdát zábavy na zahradě, pořiďte si zahradní ohřívač, tzv. patio heater, který vám zaručí příjemný tepelný komfort i při nižších teplotách. Venkovní topidla jsou bezpečná, protože mají pojistný ventil, který uzavře přívod plynu v případě zhasnutí či naklonění spotřebiče o více než 30°. Pro prodloužení životnosti patio heaterů je velmi důležité používat propan-butanové láhve s kvalitním plynem, který dodává například společnost Primagas.

Společnost Primagas

  • Společnost Primagas, s. r. o., vstoupila na český trh koncem roku 1994 a patří k předním společnostem, které podnikají v odvětví LPG. Ústředí společnosti sídlí v Praze, zastoupení pro Moravu se nachází v Horní Suché nedaleko Havířova.
  • Primagas je součástí nadnárodní skupiny SHV Energy, která je největším světovým distributorem LPG. SHV Energy podniká ve 27 zemích světa, v Evropě má Primagas 22 sesterských společností. Celkem zaměstnává 13 500 lidí, má obrat přes pět miliard eur a poskytuje LPG desítkám milionů zákazníků.
  • Primagas je členem České asociace LPG a Evropské asociace LPG (AEGPL).

Autor: Primagas (tisková zpráva), Pavel Zeman (foto)

Klíčová slova:


Související články

Meva - grilování na plný plyn 13  fotek

Meva - grilování na plný plyn

Grilování na plyn - BERBECUE DE LUXE od společnosti Meva jsme tu již jednou představili. Na konci dnešního článku ještě ukážeme, jak se napojuje re ...


Za nehody a otravy plynem většinou může nesprávné používání plynových spotřebičů 3  fotek

Za nehody a otravy plynem většinou může nesprávné používání plynových spotřebičů

V zimním období se bohužel už tradičně setkáváme se zprávami o různých nehodách a často i smrtelných otravách v souvislosti s provozem plynových spotř ...


Plynové kondenzační kotle – jak fungují a jaké jsou jejich přednosti 4  fotek

Plynové kondenzační kotle – jak fungují a jaké jsou jejich přednosti

Pokud chcete vytápět pohodlně, účinně a poměrně levně, pak jsou ideálním řešením kondenzační kotle. Vývoj a výroba těchto kotlů navíc odpovídají no ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×