Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak si zařídit místnost, kde si opravdu odpočinete

Jak si zařídit místnost, kde si opravdu odpočinete

Potřebujete si po práci pořádně odpočinout, ale v jedné místnosti si hrají děti, do druhé doléhá hluk z kuchyně a ve třetí nemáte žádné pohodlné křeslo? Poradíme vám, jak si zařídit místnost, ve které se opravdu zregenerujete.

reklama

Pokud jste stále unavení nebo se nemůžete soustředit, na vině nemusí být příliš práce nebo vaše nedostatky. Možná zkrátka vaše tělo nemá kdy si doopravdy odpočinout. Nejlepším odpočinkem je pobyt v příjemném prostředí, kde je ticho, případně jen jemné zvuky zpovzdálí. I proto se nejčastěji doporučuje hlavně pobyt v přírodě. Takovou oázu klidu si ale můžete udělat i u sebe doma, téměř v jakékoli místnosti.

Tlumené odstíny a klid

V místnosti, v níž chcete odpočívat, byste měli minimalizovat rušivé vlivy. To znamená odstranit nejrůznější elektronická zařízení a zdroje hluku či šumu. Měla by vám umožnit se pohodlně posadit i lehnout, takže na výběru pohovky či křesla si dejte opravdu záležet. Celkově by interiér neměl rušit ani vizuálními vjemy, takže se s barvami raději držte při zemi, volte přírodní, jednolité a tlumené odstíny.

Svou roli mohou hrát i doplňky. Pokud rádi čtete, vybavte místnost knihovnou s oblíbenými knihami. Obecně byste se zde měli obklopit zejména předměty, ke kterým máte vztah, ale nepřekombinovávat, naopak – místnost by měla být co nejprostší, aby se vaše mysl mohla úplně uvolnit a netěkala neustále z předmětu na předmět.

Důležité je také správné osvětlení. To by nemělo být silné, zároveň by vám ale mělo poskytnout dostatek zdravého světla ke čtení nebo k jiným relaxačním činnostem. Nejlépe uděláte, pokud nainstalujete jedno centrální osvětlení a do pokoje umístíte ještě stmívací stojací lampu a například svíčky.

Skvělým pomocníkem pro regulaci přirozeného světla mohou být chytré doplňky v podobě „sleep boxů“, které se v určitý čas samy začnou postupně rozsvěcet a imitovat tak svítání – bez jakýchkoliv zvuků.

Tip:

Při úpravách domácnosti nezapomeňte ani na pojištění domácnosti. Budete tak mít klid v duši ať už jste doma nebo na cestách. Na ePojištění.cz a Srovnejto.cz si jednotlivé nabídky pojištění srovnáte, vyberete to, které vám nejlépe sedne a během chvíli ho sjednáte online.

Autor: ePojištění.cz (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Barvy na malování pokojů 4  fotek

Barvy na malování pokojů

Barvy na malování pokojů volíme s rozvahou. To, jaký odstín si vybereme pro naše obydlí, se pozitivně nebo negativně odráží na naši psychice. Z hle ...


Jaký je rozdíl mezi teplým a studeným světlem u osvětlení? 4  fotek

Jaký je rozdíl mezi teplým a studeným světlem u osvětlení?

Při rekonstrukci místnosti či zařizování nového bydlení přijde na řadu i výběr osvětlení. Nabídka na trhu je prakticky neomezená. Ženám se bude líb ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×