Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pohlcovač vlhkosti: jak ve zdraví přežít (nejen) podzim?

Pohlcovač vlhkosti: jak ve zdraví přežít (nejen) podzim?

U doktora jste pečení vaření, lékárnička praská ve švech, a stejně se vás kašel nebo respirační onemocnění drží zuby nehty? Možná je na čase nehledat příčiny venku, ale doma. Víte třeba, jak jste na tom s vlhkostí vzduchu a jak ovlivňuje vaše aktuální zdraví?

reklama

Když jsme nemocní my, dospělí, ještě to jde. Ale jakmile ulehnou děti, je zle. Trpíme s nimi, nespíme, celá rodina dostává zabrat. Nemoci se často vrací, jsou zdlouhavé… a někdy za to vůbec nemůže fakt, že jste podcenili léčbu nebo se kolem vás mihl nový bacilonosič. Za spoustou podzimních trápení s nemocemi může bohužel stát prostředí, které máte doma v bytě, konkrétně vlhkost vzduchu!

Všeho s mírou

Její optimální hladina se pohybuje mezi 45-60 %. V takovém prostředí se nám dobře dýchá, spí, žije. Pokud je nižší, vzduch okolo nás je suchý, nutí nás například ke kašli – a koneckonců, i proto se zvlášť v panelových domech snažíme při prvním náznaku onemocnění hlavně zvlhčovat. Ale potíž je, že spousta interiérů je vlhkých až přespříliš (70-80 %), což nám naopak škodí. Setkáváme se s tím stále častěji nejen v tradičních domech, ale i v novostavbách nebo domech po rekonstrukci.

Ve vlhkém a teplém prostředí se totiž dobře daří škodlivým mikroorganismům, například roztočům, jichž v jednom gramu vlhkého prachu můžete najít až 5000 a jejichž výkaly se pak snadno stanou alergenem nepříjemným celé rodině. Výsledkem nadměrné vlhkosti jsou ale také plísně. Jestliže už je nacházíte – kolem oken, v koupelně, v rozích za nábytkem, je již hodně pozdě. Je potřeba jednat.

Okamžité řešení

Na místa postižená plísní použijte například Ceresit STOP PLÍSNI ALL IN ONE. Stačí jej nastříkat, nechat 5 až 10 minut působit a omýt vodou. Použijete-li je na omítku, můžete ji znovu přemalovat už ve chvíli, kdy čištěné místo zaschne. Stopy plísní zmizí.

Pokud máte ještě čas zacílit na prevenci, nešetřete na topení ani provozu ventilace v koupelně nebo digestoře v kuchyni. Právě na těchto dvou místech se do vzduchu vlhkost uvolňuje nejvíce. Pereme, vaříme, sušíme prádlo, sprchujeme se a koupeme, žehlíme s párou… Je toho dost. Také se naučte správně větrat. Nikoliv dlouhodobě, „ventilačkou“, ale krátkodobě a naopak celým oknem. Jen takové větrání dokáže snížit vlhkost vzduchu kolem vás!

Prevence nade vše

Se snížením vlhkosti vzduchu vám okamžitě pomůže i pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI Aero 360°. Tato novinka snižuje vlhkost vzduchu pomocí speciálního systému cirkulace vzduchu všemi směry, tedy v 360o úhlu. Díky speciální tabletě pohlcuje vlhkost a pachy. Čím větší je kontakt vzduchu s tabletou, tím lepší je absorpční účinek. Speciální tvar přístroje společně s členitou tabletou s otvorem uvnitř umožňuje proudění vzduchu v 360o úhlu, a tím zajišťuje efektivnější a rychlejší pohlcování vlhkosti.

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360o funguje bez přísunu jakékoliv energie. Stačí vyndat tabletu z ochranného obalu, vložit ji do přístroje a přístroj nainstalovat do místnosti. Aby mohl vzduch lépe cirkulovat, je vhodné zvolit místo vzdálené alespoň 10 cm od stěny. V ten moment již začíná pohlcovač pracovat. Díky speciálním ultra absorpčním krystalům, ze kterých je složena tableta, pohlcuje vlhkost okamžitě. Tableta se postupně rozpouští a vlhkost se shromažďuje ve spodní části přístroje, odkud ji snadno vylijete. Tablety pak stačí jen dokoupit.

Ceresit STOP VLHKOSTI pomáhá zajistit zdravý domov již 10 let.

Více na www.stop-vlhkosti.cz.

Autor: Henkel (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Brrr, plísně! 6  fotek

Brrr, plísně!

Náš byt, dům, nebo chata či chalupa, to jsou místa, kde trávíme hodně času. Jsou to místa, kde odpočíváme a kam se rádi vracíme. Proto, aby nám zde b ...


Opravujeme sprchu 8  fotek

Opravujeme sprchu

Každá oprava sprchy vyžaduje své. Důležité je znát materiál a prostředí, ve kterém opravená má sprcha fungovat. V koupelně je třeba dbát na to, aby ...


Zatuchlá dílna? Plíseň? Jak na to? 3  fotek

Zatuchlá dílna? Plíseň? Jak na to?

Dílna, garáž, sklep, to jsou přesně ta místa, kam se my, chlapi, rádi uchýlíme. Máme tady svůj klid, děláme si co nás baví a nikdo nám do toho neml ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
1
Pojezd sprchového koutu Koupelny
Poslední příspěvek: 8.11.2016 10:00 Lucie
2
Jak odstranit lak Koupelny
Poslední příspěvek: 9.10.2016 07:25 Tig
0
Nefunkční přepad vany Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
0
Paneláková koupelna svépomocí Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milan
0
Reklamace vany Bette Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
2
Jak odstranit lak Koupelny
Poslední příspěvek: 9.10.2016 07:25 Tig
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
Pojezd sprchového koutu Koupelny
Poslední příspěvek: 8.11.2016 10:00 Lucie
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×