Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Návod na kuřátka v několika podobách

Návod na kuřátka v několika podobách
Stejně jako kraslice, pomlázka nebo beránek, tak i kuřátka mají své místo u velikonočního stolu. Jsou symbolem jara a patří k nejoblíbenějším dekoracím. Znáte nějaký větší velikonoční symbol, než jsou žlutá jarní kuřátka? Malujeme je na vajíčka, vystřihujeme z papíru a aranžujeme je do oseníčka. Připravte si s námi několik jarních kuřátek a potěšte s nimi své přátele nebo malé koledníčky.
reklama

Kuřátka z plata na vajíčka: Nabarvěte platíčko žlutou barvou, a pak už jen dokreslujte zobáčky a hřebínky. Velikonočním kraslicím to zde bude slušet.

Kuřátka z plsti: Termoobal na vařené vejce může mít také podobu kuřátka – připravte si ho z dekorační plsti a nasaďte na ještě horké vejce.

Kuřátko z vařených vajec: I takto se dá servírovat jarní snídaně! Pracujte s červenou paprikou, mrkví a hřebíčkem.

Kuřátko jako přívěsek: Opět z dekorační plsti můžete vyrobit přívěsek na mobil či klíče. Flitry našijte jako křidýlko a ocásek může být z korálků!

Kuřátka z papíru: Vystřihněte si z bílého papíru bordurku, která bude zdobit jarní moučník. Drobná kuřátka vám budou běhat okolo bábovky, mazance apod.

Kuřátka jako zapichovátka: Do jarní kytice nebo do oseníčka můžete na špejli vystřihnout několik kuřátek z vlnitého papíru – děti vám jistě rády pomohou.

Vejce s kuřátky: Lihovým fixem nebo barvami pokreslete kraslice.

Kuřátka z květináčů

Připravte si jich několik z terakotových květináčů a můžete je rozmístit po celém bytě – několik jich umístěte i přede dveře, ať vítají všechny vaše koledníky. Pokud v horní části květináče protáhnete šňůrku, můžete je zavěsit na velikonoční stromek nebo do okna na ozdobu.

Co budete potřebovat?

- žlutou a červenou plsť
- terakotové květináčky různých velikostí
- bílý papír
- černý fix
- nůžky, lepidlo
- žlutou barvu (Balakryl)

Jak na to?

1. Nejprve natřete květináče žlutou barvou - nejlépe netoxickou (vodou ředitelnou), ideální je Balakryl na vodní bázi. Nezávadná barva je důležitá zejména tehdy, pokud hotová kuřátka budete mít umístěná uvnitř v bytě.

2. Barvu nechte dobře zaschnout – nejlépe do druhého dne. V případě potřeby můžete květináče ještě jednou přetřít, aby byla barva hezky žluťounká.

3. Ze žluté plsti vystřihněte dvě křidélka, z červené plsti malý kosočtverec, který bude tvořit zobáček kuřátka.

4. Křidélka pomocí lepidla připevněte na boky květináčku.

5. Nakreslete na papír oči a spolu se zobáčkem je také nalepte.

Náš tip

Větší kuřátko získáte tak, že nalepíte na sebe dva a více žlutých květináčů. Pokud chcete připravit i kohoutka, stačí z červené plsti vystřihnout hřebínek a dolepit ho na horní část.

Připraveno ve spolupráci s časopisem Dekor.

Autor: R.Buriánková, Dekor (text a foto)

Související články

Jarní prostírání 11  fotek

Jarní prostírání

Než bude jaro tak si bez velkého šití nebo vyšívání připravíme jednoduchou barevně laděnou prostírku. První zelené lístky a žluté kvítky podbělu či ...


Jarní obrázek 11  fotek

Jarní obrázek

Mrzí vás, že rostlá květinka brzy odkvete a přesto si chcete jarními kvítky ozdobit zákoutí na komodě nebo poličku na terase? Zkuste si vyrobit jarní ...


Zlatá vejce 6  fotek

Zlatá vejce

Také vám slepičky doma nesnášejí zlatá vejce? Nevadí, letos je na koledu rozdávat budete! Zlatá vejce budou ozdobou vašeho letošního jarního stolu a v ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×