Právě soutěžíme o:
knihu Revoluce jednoho stébla slámy knihu Revoluce jednoho stébla slámy
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jde to i beze stop aneb Průhledné háčky tesa Powerstrips

Jde to i beze stop aneb Průhledné háčky tesa Powerstrips
Také stále ještě lepíte vánoční lampičky do oken průhlednou lepící páskou? A také vám po jejím odstranění zůstávají na rámech a sklech ošklivé lepivé stopy, které nejdou ničím odstranit? Vyzkoušela jsem průhledné háčky Powerstrip od firmy tesa tape a mám vystaráno. Nevěříte? Zkusím vás přesvědčit.
reklama

Lampičky jsem již přilepovala papírovou páskou (jakmile zvlhne, přestává mít jedinou vlastnost, kvůli které ji používám - přestane prostě lepit). Lepila jsem i průhlednou lepící páskou (po jejím odstranění zůstávají na rámu zbytky lepidla, které se mi ještě nepodařilo ničím odstranit). Také jsem zkusila zaháknout háčky na ozdoby za rám a světýlka vytvarovat přivázáním na různě dlouhé nitě. U nás se ale hodně větrá a neustálé otevírání a zavírání větraček způsobovalo padání háčků včetně dekorací jako hrušek na podzim.

Společnost tesa tape, náš partner, nám věnovala průhledné háčky Powerstrips, které se pro toto báječně hodí. Tak jsme je zkusili, abychom se přesvědčili, že jsou opravdu takové, jak v tese uvádějí. Protože jsem neměla v záloze žádný nový nápad na upevnění lampiček, a také proto, že jsem už nechtěla poslouchat manželovy protesty, že ničím rámy, byla jsem ráda, že je mohu vyzkoušet. Tento způsob mě přesvědčil - aplikace jednoduchá, výsledky vynikající.

Postup

  1. Podle návodu je potřeba místo, kam budeme chtít háček upevnit, důkladně odmastit. Já použila acetonový odlakovač na nehty a kosmetické tampónky.

  2. Na takto ošetřenou plochu se přilepí průhledný Powerstrips samolepící proužek, který je součástí balení. K mému údivu je v balíčku proužků víc, než by byl počet odpovídající dodávaným háčkům.

  3. Pásku je potřeba důkladně přimáčknout. Pokud vám někde zůstane vzduchová bublina mezi páskou a podkladem, hrozí, že háček nevydrží a spadne. Mně se osvědčilo lepící proužek přimáčknout po celé jeho ploše nehtem.

  4. Poté můžete odlepit vrchní ochranný papírek. Při bližším pohledu zjistíte, zda máte přimáčknuto opravdu důkladně. Pokud ne, můžete papírek vrátit a postup zopakovat.

  5. Já na okenní tabuli zjišťovala, zda lepidlo skutečně nezanechá stopy. Část lepícího proužku zůstává volná. Za ten chytnete a jednoduše táhnete. Pásek se natáhne a postupně odlupuje od podkladu..., a skutečně na skle nezanechá jedinou stopu.

  6. Na nalepený proužek nyní přitisknete háček. Část lepícího proužku zůstává volně viset nad háčkem. Tento konec nám později pomůže při odstraňování háčku z okna či rámu.

  7. Háček je potřeba opět důkladně přimáčknout po celé jeho ploše. Zkoušela jsem s háčkem hýbat a držel opravdu pevně.

  8. Na obrázku vidíte volný konec pásky, za který se odstraní háček. To provedete tak, že háček prstem přimáčknete k oknu či rámu a zatáhnete za volný konec pásky. Krásně uvidíte, jak se páska odděluje jak od okna, tak od háčku.

  9. Zkoušela jsem i nosnost háčku. Zavěsila jsem 4 m světýlka na jeden háček a ten se ani nepohl. Háčky drží opravdu kvalitně. Nyní je mám na okně sedmým dnem a stále je vše v pořádku. Přes okno svítilo sluníčko a byl i mráz, přesto háčky nepadají.

Pepův tipV nabídce společnosti tesa tape najdete nejen tyto průhledné háčky, ale také velké (s nosností až 1,5 kg) i malé (udrží max. 0,75 kg) háčky v různých tvarech i designu. Ty všechny můžete stejně dobře využít v koupelně např. na věšení ručníků, tak i v kuchyni na zavěšení např. kuchyňského náčiní. Veškerý sortiment i rady, jak na to, najdete na www.tesa-tape.cz.
Autor: Pavla (text a foto)

Související články

Spolehlivá ochrana proti hmyzu 9  fotek

Spolehlivá ochrana proti hmyzu

V teplých měsících, kdy začínají komáři a jiný otravný hmyz „útočit“, jednoduše nasadíte na okna nebo dveře a před zimou, kdy nejsou potřeba, naopa ...


Háčky bez vrtání! Vysoká nosnost! 8  fotek

Háčky bez vrtání! Vysoká nosnost!

Rekonstrukce koupelen se ve většině případech neobjede bez výměny obkladů. Ty nejsou úplně levné, a proto si jistě rozmyslíme, jestli do nových dla ...


Navoďte si doma jarní náladu. Velikonoce klepou na dveře. 10  fotek

Navoďte si doma jarní náladu. Velikonoce klepou na dveře.

Velikonoce jsou jedny z nejkrásnějších svátků v roce. Období, kdy se probouzí příroda ze zimního spánku, je plné energie a inspiruje nás k veselé v ...


Snadné připevňování předmětů bez vrtání 11  fotek

Snadné připevňování předmětů bez vrtání

V každé domácnosti je potřeba vždy něco někam připevnit. Mnoho lidí ale od myšlenky zkrášlit si byt obrázky nebo poličkami raději ustoupí, protože ...


Tesa Powerstrips drží pevně 15  fotek

Tesa Powerstrips drží pevně

Vlastně to vůbec není k smíchu: v humoristické knížce Jerome Klapky Jerome „Tři muži ve člunu o psu nemluvě“ se můžeme dočíst, jak to vypadá, když str ...


Přilepte si háček 11  fotek

Přilepte si háček

Co je dneska „in“, zítra bude chytat prach a zabírat místo - tak neúprosný je diktát spotřebního světa. Ale popravdě i to, co se dnes zdá být praktick ...


Tesa extra_power

Určitě to taky znáte - potřebujete něco opravit nebo označit a obyčejná lepicí páska je k ničemu. Ideálním řešením jsou lepicí pásky Extra Power od fi ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×