Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nábytková kolečka

Nábytková kolečka
A raději nejmíň o dvě. Konzervativní zařízení interiéru vyžaduje, aby v něm věci měly své místo – prostě solidní kusy, a to, pokud možno na věky věků. Naopak v moderním vzdušném bytě s lehkým nábytkem jakoby všechno bylo v pohybu. Právě kolečka tomu pomáhají. Uplatnění ovšem najdou i v prvně jmenované variantě.
reklama

Třeba masivnímu karetnímu stolku, polici pod televizor nebo pojízdnému baru či jiným nábytkovým doplňkům kolečka sluší i pod vyřezávanými zlacenými rámy, mezi plyšem a nehybnou tradicí. Moderní domácnost se bez koleček (a válečků) neobejde: s mobilním nábytkem se totiž snadno manipuluje, a přitom na podlaze nezanechává rýhy, čmouhy ani jiné rozčilující stopy. Kolečka a válečky v současném interiéru jsou často přiznaná, jindy se však skrývají za sokly a pod nábytkem zkrátka vůbec vidět nejsou – až když potřebujeme jednotlivé kusy odsunout, jde to najednou překvapivě snadno. Dalo by se říci, že praktická možnost flexibilních úprav našeho prostředí patří k modernímu životnímu stylu. Nemusí ovšem vždy jít o celé nábytkové kusy: třeba v našich ne vždy prostorných bytech často používáme úložné prostory pod postelemi či skříněmi, řešené jako zásuvkové kontejnery. V takovém případě bývají kolečka jen na jedné straně, takže jimi opatřené předměty nejsou plně mobilní, ale rozhodně se s nimi snáz manipuluje, tedy vysouvají se tam a zase zpátky.

Pětkrát o kolečkách

  1. Se čtyřmi otáčivými kolečky umístěnými v rozích se nejlépe manévruje, dokonce lze nábytek otáčet na místě.
  2. Při stejně umístěných dvou pevných a dvou otočných kolečkách je manévrování o něco horší, ale přímý dojezd je dobrý.
  3. Pokud jsou dvě otáčivá a dvě pevná kolečka umístěna na kříž, tedy ve středu stran, manévrovat lze sice dost dobře, ale za určitých okolností můžeme mobilní kus převrhnout.
  4. Je opravdu dobré mít o kolečko víc? Lichý počet využijeme tam, kde má nábytek nést větší hmotnost – středové kolečko ji totiž roznese a při velkém zatížení se středová část police neprohne.
  5. Důležitý je tichý a hladký chod koleček: na pokušení mazat ložiska, kluzná pouzdra a osy vazelínou nebo olejem ve spreji ale můžeme zapomenout, protože nábytková kolečka pro domácnost údržbu vůbec nepotřebují.

Připraveno ve spolupráci s firmou Hettich ČR k. s.

Autor: Jiří Jan (text), Hettich (foto)

Klíčová slova:


Související články

Kolejnice na stěně – nejrychlejší policová stěna 13  fotek

Kolejnice na stěně – nejrychlejší policová stěna

Když se řekne „nejrychlejší“ řešení nábytkové stěny, na mysl se derou i slova jako „nouzová“ a nebo „dočasná“. V případě systému, spočívajícího v komb ...


Nábytkové spojovací kování – 1. díl 20  fotek

Nábytkové spojovací kování – 1. díl

Za vizionáře, který začal ve velkém učit svět nábytek skládat a přepravovat „naplocho“, se dá považovat zakladatel IKEA Ingvar Kamprad. Vozit skříně r ...


Tv a hifi stolek 20  fotek

Tv a hifi stolek

Širokoúhlé televize, DVD přehrávače, videa, satelity a domácí kina se zabydlují v našich bytech čím dál více. Sehnat na ně pěknou skříňku, která by la ...


Nábytkové spojovací kování - 2.díl 19  fotek

Nábytkové spojovací kování - 2.díl

Různé druhy spojovacích rozebíratelných kování se používají především pro ty nejobjemnější kusy nábytku, jako jsou pevné nebo vestavěné skříně, kuchyn ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×