Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

K létu patří grilování a gril Char-Broil TRU-Infrared, který zajistí skvěle chutnající šťavnaté steaky

K létu patří grilování a gril Char-Broil TRU-Infrared, který zajistí skvěle chutnající šťavnaté steaky

Kdo v létě nikdy negriloval, jako by si ani neužil léto. A i když máte rádi záři plamenů, praskání dřeva a vůni ohně, na plynovém grilu je to rychlé, pohodlné a bez sazí. Gril Char-Broil TRU-Infrared patří k létu.

reklama

Výrobky, které vám představujeme na našich stránkách, často testujeme na vlastní kůži, zahradu i chuťové buňky a stejně tak tomu bylo i s grilem Char-Broil Titan, který jsme si půjčili od Mountfieldu.

Gril pro velkou párty

Na první pohled je jasné, že na tomhle grilu můžete připravovat občerstvení pro velkou partu, vejde se na něj o hodně víc, než jedno kuřátko.

Dvoudveřová skřínka, kompletně z nerez oceli, slouží nejen pro ukrytí lahve s plynem, vejdou se sem ještě další potřeby, které chcete mít při grilování vždy po ruce. Čtyři kolečka a pohodlné madlo umožní snadný přesun grilu na potřebné místo, takže můžete grilovat pod pergolou, u bazénu, zkrátka jak se vám zamane, podle toho, kde se vaše zahradní párty koná.

Zóny s možností nastavení různých teplot

Samotná grilovací plocha je rozdělena na čtyři zóny, a to nejen pomyslně, každou zónu ohřívá jeden plynový hořák se samostatnou regulací a teploměrem, takže můžete najednou připravovat křupavá žebírka, mírně opékat kukuřici nebo pomalu obracet šťavnaté steaky. Odpadá také škrtání sirkou nebo zapalovačem, gril má zapalování elektronické. Vychytávka pro ty "šikuly", kteří si, stejně jako já, vždycky nějak dokáží popálit prst i s dlouhými bezpečnostními zápalkami.

Boční hořák se samostatnou regulací - omáčky jedna báseň

Máte rádi k masu jemně opečenou nebo podušenou zeleninu, teplou omáčku a nechce se vám pro ně běhat do domu? Žádný problém, pro přípravu takovýchto doplňků a drobných mlsů na pánvi nebo v hrnci slouží boční přídavná plotýnka opět se samostatným hořákem. Když ji nepotřebujete, necháte ji jednoduše přikrytou nerezovým víkem a poslouží jako odkládací plocha, stejně jako plocha po pravé straně.

Manipulace s pokrmy a různými přísadami i obracečkami, vařečkami a vším, co ještě ke grilování potřebujete, je tak pohodlnější, když máte vše potřebné po ruce.

Mřížka nad hlavní grilovací plochou udrží pokrm teplý bez toho, aby se dál zbytečně opékal a vysušoval, než se dostane k ústům mlsounů, nebo si na ní můžete dohřívat jen lehce opečené kousky větší zeleniny či rozpéct pečivo.

Přikrýt dvouplášťovým víkem můžete gril nejen když zrovna nepřipravujete jídlo, ale i při opékání, kdy zmírníte hořáky na nejnižší stupeň, domícháte omáčku na bočním hořáku anebo si třeba odskočíte osvěžit se v bazénu.

Výhody technologie TRU-Infrared

No dobře, na plynovém grilu nemusíte čekat, až se pořádně rozhoří dřevěné uhlí, ani se bát, že příliš vysoká teplota maso příliš vysuší či snad připeče, regulace teploty pomůže i nezkušenému „kuchaři“, ale co jiného za výhody má tento gril? Hned se dozvíte:

Grily Char-Broil TRU-Infrared mají speciální systém, který zaručí opravdu šťavnaté a při tom propečené maso. Teplo z hořáku jde vždy přes celou délku grilovacího místa – horký vzduch se dostává pod celou grilovací plochu. TRU Infrared mřížka vyzařuje infračervené teplo, takže se pokrm prohřívá rovnoměrně. Grilujete rychleji i při nižší spotřebě plynu.

Na mřížce je položen rošt z nerez oceli potažený porcelánovou vrstvou. Ani když vám odkapává z masa tuk, nedojde ke vzplanutí, které by zničilo vaše kuchařské umění a ze steaku udělalo nedobrý škvarek.

Co jsme vyzkoušeli opravdu na vlastní chuťové buňky

A jak tedy vypadalo grilování ve skutečnosti? Vyzkoušeli jsme připravit marinované steaky, klasické špekáčky, ananas, celá rajčata a papriky i křupavou směs zeleniny a kukuřice. Cvak, vypínač zapalování, otočení knoflíkem a gril jede. Díky možnosti nastavení odlišné teploty v jednotlivých zónách jsme nic nevysušili, nepřipálili ani neměli nedopečené, prostě, povedlo se (nezbyl ani drobeček)! Pár grilů už jsme vyzkoušeli a můžeme potvrdit, že tenhle je prostě jednoduchý na ovládání a pohodlný na přípravu všemožných dobrot.

Ten, kdo má rád ugrilované celé kuře, si určitě koupí i grilovací jehlici s motorkem, milovníci pizzy si zas mohou na keramickém talíři připravit opravdu domácí pizzu.

Ke grilu je vhodné pořídit si i sadu grilovacího nářadí, tu jsme také plně využili. Pokud se chcete dozvědět technické podrobnosti ke grilu Char-Broil TRU-Infrared nebo si vybrat z nabídky dalších grilů, podívejte se zde. A pak dobrou chuť!

Fotogalerie k článku:

Autor: HobbyPRstudio (text a foto)

Související články

Jak vybrat zahradní nábytek 7  fotek

Jak vybrat zahradní nábytek

Doba, kdy uvažujeme o nákupu zahradního nábytku je tady, a možnosti, který si vybrat, jsou takřka nepřeberné. Jak se v nabídkách neztratit a koupit ...


Letní gruntování s kanonem v ruce 5  fotek

Letní gruntování s kanonem v ruce

Zlobí vás prach a špína, které se během letních měsíců usazují doslova na všem? Trápí vás ucpaný okap, zablácený chodník, terasa, plot, fasáda nebo ...


Gril Char Broil TRU Infrared a videotest Českého Kutila

Grilování na plynovém grilu se může zdát příznivcům ohníčku a praskajících větví i vůně kouře trošku "paďourské", ale je maximálně pohodlné a když ...

Robotická sekačka - čas dát si kávu 8  fotek

Robotická sekačka - čas dát si kávu

Snili jste už někdy o tom, že nemusíte sekat trávník na své milované zahradě? Nebo že to za vás udělá nějaký noční travní skřítek? Pokud ano, čtěte dá ...


Vertikutace - omlazující kúra pro váš trávník 5  fotek

Vertikutace - omlazující kúra pro váš trávník

Také už cítíte blížící se jaro? Těšíte se na první teplé prosluněné dny, strávené v nádherném prostředí vaší zahrady? A přejete si mít letos – už k ...


Vyzkoušejte zajímavé recepty na gril 12  fotek

Vyzkoušejte zajímavé recepty na gril

Recepty na gril patří k žádaným. Nikdy jich není dost. Grilování patří všeobecně k oblíbeným činnostem, na něž se lidé těší po celou zimu. Léto je ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nátěr dřevěného plotu Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 28.12.2019 10:51 Jirka
1
Bočnice pergoly s otočnými lamely Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 20.10.2019 09:39 Lukáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
5
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×