Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Každodenní péče o podlahu

Každodenní péče o podlahu

Věnovali jste svůj čas i energii na to, abyste ošklivou dřevěnou podlahu uvedli do téměř bezvadného stavu? Provedli jste veškeré úkony s tím spojené, tedy očista, broušení, očista, natírání, broušení, očista, závěrečné broušení? Teď tedy máte to nejhorší za sebou. Ale aby podlaha zůstala dlouho krásná a čistá, musíte jí věnovat další péči. Ta spočívá v pravidelném čištění.

reklama

Lakované podlahy

Lakovaná podlaha je nejjednodušší na pravidelnou očistu. Přesto není nejvhodnější používat jakýkoliv přípravek. Pokud chcete, aby si lakovaný povrch udržel co nejdéle svůj vzhled, použijte vodouředitelný čistící přípravek Hard Floor FRESH od CIRANOVA. Je vhodný nejen na prkenné podlahy, ale také na parkety a nábytek. Samozřejmě vše musí být lakované. Dejte pouze pozor na přílišné máčení podlahy. Přípravek řeďte v koncentraci danou návodem.

Olejované podlahy

Také olejovaná podlaha potřebuje pravidelnou péči. Tu jí dodáte použitím správného přípravku. Pokud jste po obroušení použili jako vrchní nátěr barevný olej, je potřeba i pro následnou péči zvolit stejný odstín. Pro pravidelné čištění použijte Parketové mýdlo CIRANOVA. Je vyrobené z přírodních olejů, tedy nejen že čistí, ale zároveň navrací olej do dřeva. Je potřeba takto čistit podlahu alespoň 1x do měsíce. Pro světlou podlahu použijte bílé mýdlo.
Jednou za rok je vhodné použít Olej na údržbu a péči. Ten je vhodný na údržbu olejovaných podlah podlahovými, voskovými nebo UV oleji. Před aplikací umyjte podlahu parketovým mýdlem, v případě silného znečištění použijte Intenzivní čistič. Nechte zaschnout. Poté naneste slabou vrstvu Oleje na údržbu, nechte pár minut impregnovat a poté dosucha vytřete bílým čistým hadrem. Ideální doba schnutí a vytvrzení je 24 hodin, přičemž během této doby nesmí přijít na podlahu voda.

Náš tip: Vyzkoušejte si předem na nejméně viditelném místě daný produkt, abyste zjistili včas případnou nežádoucí reakci dřeva.

Laminátové podlahy

Stala se vám nehoda, že se vám rozlilo například lepidlo na laminátovou podlahu? Ukápl vám olej a na podlaze zůstaly nehezké skvrny. I toto lze vyčistit. stačí použít LAMI CLEAN čistič, který je vhodný pro údržbu laminátových podlah a podlah z tvrdých syntetických materiálů. Umí odstranit zašlou špínu, tuky, olej, krém na boty, ale také například stopy po gumě a po všech běžných lepidlech. Nanesete na postižené místo a vyčistěte. Přebytek setřete vlhkým hadrem. Pro běžnou údržbu použijte péči Lami fresh. Je vhodný i pro všechny typy nábytku z laminátu.

Voskované povrchy

Pro údržbu voskovaných dřevěných podlah použijte Tekutý parketový vosk. Má vynikající vodoodpudivé a protiskluzné vlastnosti. Dodává se v odstínech žlutý, hnědý a bezbarvý. Pro údržbu voskovaných ploch nábytku, trámů, dveří, dřevěných podlah, ale i pro mramor a linoleum je výborný Tekutý leštitelný vosk. Je vyroben na základně přírodních surovin, jako je carnabua, candelina, surový včelí vosk a portugalský terpentýnový olej. Tento vosk nejen vyživuje dřevo, ale dodá mu i vysoký lesk.

Autor: Acolor (text a foto)

Související články

Čím ošetřit dřevěnou podlahu 4  fotek

Čím ošetřit dřevěnou podlahu

Dřevo je krásné, protože je to přírodní materiál a podlahy z něj jsou nám tak nějak blízké pro svou teplou barevnost a strukturální různorodost. Není ...


Jak zkrášlovat a chránit dřevo 5  fotek

Jak zkrášlovat a chránit dřevo

Všichni si přejeme, aby dřevěný nábytek, používaný v bytech i venku, vydržel dlouho pěkný. Stejně tak trámy, podlahy, ploty, terasy, pergoly a podobné ...


Nátěr dřeva, který pohodlně obnovíte bez broušení - to je HORSEMEN 11  fotek

Nátěr dřeva, který pohodlně obnovíte bez broušení - to je HORSEMEN

Stavíte dřevostavbu nebo „jen“ pergolu či altán na zahradě a přemýšlíte, čím ji natřít, aby dřevo zůstalo dlouho pěkné a bylo chráněno proti povětr ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 2.2.2016 03:35 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 7.11.2015 12:17 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 1.10.2015 16:37 Mirek Sýkora
0
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 4.6.2015 09:16 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.5.2015 10:06 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 29.5.2015 21:35 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 23.4.2015 20:53 Milos novy
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×