Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Čištění koberců – Kobold s nástavcem VF200 vyčistí koberce opravdu do hloubky

Čištění koberců – Kobold s nástavcem VF200 vyčistí koberce opravdu do hloubky

Předvánoční přípravy máte skoro hotové, ale koberec vypadá, že jen vyluxování mu nestačí a že by potřeboval pořádný zásah? Tak pěkně kartáč, zakleknout a drbat a drbat… nebo vezměte vysavač Kobold, aktivní prášek Kobosan a za chvíli je hotovo.

reklama

Nevěříte? No my jsme na tom podobně, reklamní slogany nás nechávají v klidu nebo naopak podnítí k tomu, abychom si zmíněné vyzkoušeli na vlastní oči, nebo v tomto případě koberec. Tedy, skoro vlastní - tentokrát jsme poprosili kamarádku, aby vysavač vyzkoušela na koberci u ní doma. Domácnost se dvěma dětmi, psem, osmákem a kanárkem je docela případná volba.

Přiznám se i k tomu, že ač mám ráda různé technické vymoženosti, obzvláště ty, které zjednoduší práci v domácnosti, přivítala jsem i to, že Mirka už má zkušenost s jedním z předchozích typů vysavače Kobold, protože jej má doma.

Nástavec Kobold VF200 a aktivní sníh Kobosan

Čištění koberce s aktivním práškem Kobosan je jednoduché, povíme si rovnou, jak na to. Kromě klasického vysávacího kartáčovacího nástavce k tomu potřebujeme ještě nástavec na vpravení prášku do koberce. Nebudeme totiž chodit jako rozsévači po poli a rozhazovat prášek ručně, postará se o to právě tento nástavec, který se skrývá pod označením Kobold VF200.

Nástavec VF200 se nasadí na tělo vysavače místo kartáčovací a vysávací hlavice, nasype se do něj prášek a pak se jako při vysávání postupně přejíždí koberec v pruzích těsně vedle sebe. Dva válečky v nástavci rovnoměrně pouštějí prášek na koberec a rotující kartáč zapracovává prášek do koberce.

Tak a je to, žádné kartáčování vkleče, žádné opatrné namáčení pěnou, opětovné kartáčování a stírání a pak ještě vyhánění dětí, aby se po vlhkém koberci neprošly a nechaly jej uschnout.

Jdeme na čištění koberců

Pošlete děti s tatínkem na procházku, kanára i osmáka zavřete do klece a pusťte se do toho. Nejprve samozřejmě koberec vyluxujte jako jindy, pak vyměňte nástavec, nasypejte do něj aktivní prášek (výrobce jej označuje jako sníh – má bílou barvu a jemnou konzistenci, jen nestudí) a zavřete průhledné víčko nástavce. Přes víčko v průběhu čištění uvidíte, zda už je prášek vyčerpaný a je potřeba přisypat. Půlkilové balení prášku Kobosan vydrží podle typu koberec cca na 7 metrů čtverečních, ale to je nejlepší si vyzkoušet v praxi.

Nožním spínačem na vysavači aktivujete program dávkování prášku. Na rukojeti musíte navolit stupeň AUTO, který nemá nic společného s automobilem, ale AUTOmaticky podle typu koberce a výšky vlasu nadávkuje potřebné množství čisticího prášku. Rovnoměrně v pruzích naneste prášek na koberec. Potom zase nožním spínačem ukončete sypání prášku a začněte jej zapracovávat do koberce, o což se postarají právě kartáčky v nástavci Kobold VF200. Po koberci přejíždějte rovnoměrně v pruzích nejdříve napříč k původnímu směru sypání a potom všemi směry. Dle výrobce se doporučuje na každém metru čtverečném strávit zapracováním tři minuty, ale podle typu koberce a i výšky jeho vlasu na potřebnou dobu časem přijdete sami, rozhodně čas neošiďte.

Nechat působit a pak jednoduše vyluxovat

Pak musíte dát prášku čas na to, aby mohl opravdu aktivně působit. Koberec vám může na omak připadat vlhký, ale to je v pořádku, prášek už se pustil do práce. Nechte jej tedy působit a postupně usychat, ideálně při otevřeném okně (teď v zimě spíš při zapnutém topení a při závěrečném vyvětrání), uvařte si kávu nebo připravte na oběd a po třiceti minutách se ke koberci vraťte. To už bude mít aktivní prášek po práci a koberec bude zase skoro suchý. Na závěr nasaďte na vysavač nástavec Kobold EB400, tedy automatický elektrický kartáč a prášek z koberce vykartáčujte a vysajte. Koberec je teď vyčištěný do hloubky a po nějaký čas jej zase udržujte běžným vysáváním.

Chodit po posypaném koberci naboso se nemusíte bát, prášek likviduje špínu z koberce, ne vaše nohy.

Kamarádka říká, že když si vyleje na koberec zmíněnou kávu nebo se dětem povede převrhnout talíř s večeří a na koberci se objeví mastný flek, vyčistí je samozřejmě houbičkou lokálně, ale jednou za čas koberci dopřeje takovéto celkové „aktivní zasněžení“ a je moc spokojená.

A protože v naší domácnosti se kromě dětí pohybuje také pes a kočka, přemýšlím, jestli ještě nestihnu napsat Ježíškovi o ten správný nástavec. Sice nestojí zrovna pětikorunu, ale ten ušetřený čas za to určitě stojí. Výhody jsou docela zřejmé: Žádné namáčení a pak složité sušení, ale jednoduché a rychlé použití.

A co vy, nechali byste se nalákat? Podívejte se přímo zde. Nebo máte již s Koboldem a různými užitečnými nástavci zkušenost na vlastní koberec? Podělte se o ni s námi i ostatními čtenáři, budeme zvědaví a rádi.

Fotogalerie k článku:

Autor: Petra, Pavel Zeman, HobbyPRstudio (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Vysavač Kobold VK 200 - malý velký otesánek 36  fotek

Vysavač Kobold VK 200 - malý velký otesánek

Vysavač, který vypadá jako malý, ale silou a výkonem je to otesánek aneb vyzkoušeli jsme na vlastní koberec. Vysavač Kobold Vorwerk VK200 jsme si v ...


Vysavač Vorwerk Kobold VK200 – test na vlastní auto 29  fotek

Vysavač Vorwerk Kobold VK200 – test na vlastní auto

Vysavač mívají v rukou většinou ženy, pokud se ho chopí chlap, je to nejspíš v garáži, v autě nebo průmyslový na stavbě. Když jsem dostal možnost v ...


Zjednodušte si úklid se systémem Vorwerk Kobold VK200

Zametat, vysávat, vytírat - věčné kolečko, které se točí okolo podlah. Ale co takhle si to zjednodušit? S nástavcem na pevné podlahy, pomocí něhož ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Jak odstranit lak Koupelny
Poslední příspěvek: 9.10.2016 07:25 Tig
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×