Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Konec obarvených ponožek

Konec obarvených ponožek
Určitě už se vám to také stalo - vyndáte barevné prádlo z pračky a ejhle, kde se vzala, tu se vzala, bílá ponožka…tedy kdysi bílá, teď má podivný odstín růžové a v zásuvce k ní druhou do páru nenajdete, ani kdybyste se rozkrájeli. Pokud se tak stane jen s ponožkou, není to tak velký problém, ale když si nechtě obarvíte halenku, svetr nebo kalhoty, už je to horší. Aby prádlu zůstala jeho původní barva aniž byste museli prát každý kousek zvlášť, použijte kromě vhodného pracího prášku ještě utěrky Iberia Protect.
reklama

Tak tuhle situaci jste si asi také zažili, plný koš prádla, roztřídíte jej na hromádky podle barvy a materiálu… a pračka jen nechápavě kouká s otevřenou pusou (pardon, dvířky) proč namáčíte jeden kousek za druhým do lavorku a perete je ručně jako v čase našich prababiček. Odpověď je jednoduchá, bojíte se, že různobarevné kousky pustí barvu a obarví se mezi sebou.

Abyste zabránili přenosu barev mezi jednotlivými kusy prádla, použijte utěrky do pračky Iberia Protect.od firmy MARCA.CZ

Utěrky díky speciální velmi silné tkanině dosahují vysoké absorpce zbytků barvy. Vypíraná barva z oděvů zůstává fixována uvnitř utěrky a tak zabraňuje případnému opětovnému usazení při odstřeďování.

Utěrky se používají jednorázově, ke každé várce prádla jedna, po vyprání se z pračky vyndají a vyhodí. Dají se použít při jakémkoliv pracím programu i jakékoliv teplotě praní. Koupíte je běžně v drogeriích i supermarketech v balení po deseti kusech.

Samozřejmě, že pokud máte nový kousek barevného prádla, měli byste jej nejprve vyzkoušet vyprat samostatně podle návodu výrobce, abyste zjistili, jestli nepustí barvy tolik, jako kdybyste chtěli obarvit celý šatník, ale pokud přepíráte běžné barevné prádlo, utěrky určitě zafungují a zbaví vás starostí, co se zapraným prádlem.

Autor: PePa (text a foto)

Související články

Pomocník na rychlý předvánoční úklid 5  fotek

Pomocník na rychlý předvánoční úklid

Obchody jsou plné vánočního zboží, výlohy září vánoční výzdobou a my se začínáme stresovat, zda všechno stihneme. Už teď víme, že poslední dny před ...


Orion - vaše hvězda proti molům 11  fotek

Orion - vaše hvězda proti molům

Zima se přehoupla rovnou skoro do léta a konečně nastal čas na lehké oblečení, boty i sportovní potřeby. Vytáhli jste ze sezónní šatny nebo skříně ...


Podzimní šál 11  fotek

Podzimní šál

Krásné žlutě, červeně a oranžově zbarvené podzimní listí lze využít nejen k dekoraci, ale jejich tvar proložený žilkovím můžeme zachovat v otiscích ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×