Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Kotle na tuhá paliva: Účinné, komfortní a ekologické

Kotle na tuhá paliva: Účinné, komfortní a ekologické

Moderní kotle na tuhá paliva nejsou jen ekologické - mají také výkon a komfort srovnatelné s kotli plynovými či elektrickými. Navíc je topivo až o polovinu levnější a jeho ceny v podstatě nerostou. Není proto divu, že zájem o tento druh kotlů rok do roku roste. Klasické levné palivo v kombinaci s moderní výkonnou a ekologickou technologií představují ideální řešení topného systému. Jde o bezkonkurenčně nejlevnější - a přitom nejekologičtější - vytápění vůbec.

reklama

Kotlíková dotace: Nový kotel za pakatel!

V mnoha případech přispěje na výměnu starých kotlů za nové i stát. Tzv. kotlíková dotace může dosáhnout až 80 % ceny za pořízení nového kotle na biomasu a ještě dalších 5 %, pokud bydlíte v oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší. Kotlíková dotace tak zaplatí většinu nákladů za vás – a nejen na pořízení kotle, ale také na některé opravy domu, jež zamezí únikům tepla.

Pokud se rozhodnete pro nejkvalitnější kotel na tuhá paliva, který patří do emisní třídy 5, budete mít v parametrech a účinnosti spalování náskok před celou Evropou - vyplatí se to i finančně. Při plné výši dotace se náklady na pořízení nového kotle do dvou let vrátí v ušetřených nákladech na topení. A nepůjde o vyhozené peníze, legislativa by vás k výměně topného zařízení stejně za pár let donutila.

Kvalita podporovaná státem

Ekologickému trendu doby vychází vstříc i společnost Mountfield, která rozšířila sortiment o peletové a dřevozplynující kotle. Tyto mimořádně účinné a efektivní kotle patří do emisní třídy 5 a splňují přísné požadavky směrnice o ekodesignu, která začne v EU platit až od roku 2020. Jejich kvalitu potvrzuje též certifikát Strojírenského zkušebního ústavu v Brně. Byly proto zařazeny do dotačního programu Ministerstva životního prostředí ČR, takže na ně můžete dostat už zmíněnou kotlíkovou dotaci.

V prodejnách dostanete všechny potřebné informace nejen o jednotlivých kotlích, ale také o možnostech dotace. Spoustu dobrých rad, jak dotaci získat, najdete také v publikaci Jak na kotlíkové dotace, kterou firma vydala. A pokud si nejste jistí, že veškerou administrativu kolem dotací zvládnete, je možné zprostředkovat i kompletní vyřízení dotace na klíč.

Při koupi kotle od Mountfieldu navíc dostanete v prodejně seznam kvalifikovaných topenářů, kteří instalaci kotle u vás doma zajistí v souladu se všemi normami a bezpečnostními požadavky. Certifikovaní technici Mountfieldu potom instalaci zkontrolují a kotel zprovozní. Zajištění příslušenství, náhradních dílů a případná pomoc s pozáručním servisem jsou samozřejmostí. Vy už jen přiložíte do kotle a začnete topit.

Jak vybrat správný kotel na tuhá paliva?

  • Změřte prostor kotelny a zvolte kotel, který se do ní vejde tak, abyste se mohli okolo něj volně pohybovat.
  • Potřebný výkon kotle si raději nechte spočítat od odborníků. „Závisí totiž na řadě faktorů jako vytápěná podlahová plocha, způsob využití, tepelné ztráty objektu atd. Jiný topný výkon budete potřebovat u zatepleného domu a jiný u domu před rekonstrukcí. Správný výpočet je velmi důležitý – zamezí zadehtování kotle, zajistí delší životnost a umožní využít schopnosti kotle na maximum,“ říká odborník na kotle ze společnosti Mountfield Luděk Steklý.
  • Zkontrolujte, zda má kotel certifikaci pro použití v ČR: minimálně emisní třídu 3 dle EN303-5, ideální je však emisní třída 5. S ní budete mít jistotu, že kotel spaluje maximálně efektivně a přitom ekologicky. Seznam kotlů s nejlepšími emisními a účinnostními parametry, které podporuje kotlíková dotace, najdete na webu Státního fondu životního prostředí.
  • Ověřte, zda je ke kotli nabízen kvalitní a rychlý odborný servis včetně poradenství, zda je k sehnání příslušenství a náhradní díly a jestli máte vyhlídku, že je seženete i za pět let.
  • Dobře zvažte, za kolik kotel pořídíte: Nejlevnější nabídka se za pár let může prodražit o náklady na provoz či výdaje za opravy.

Autor: Mountfield (text a foto)

Související články

Domácí sauna je každému na dosah… 5  fotek

Domácí sauna je každému na dosah…

Když se řekne finská sauna, každý si hned představí kapky potu po celém těle, a prudké střídání horkého prostředí s ledovou lázní. S tím, jak rychl ...


Jak na velká polena? Přece cirkulárkou! 5  fotek

Jak na velká polena? Přece cirkulárkou!

Podzim na krku, zima za dveřmi a přede dveřmi hromada polen, která potřebují pořezat na topení. Ruční pilou byste to dělali půlku zimy, takže jak s ...


Oleo-Mac - maká jako drak 29  fotek

Oleo-Mac - maká jako drak

V dávnověku jsem vyučený lesák. Když jsme se spolužáky před 28 lety a daleko před revolucí pobíhali po Strojírenském veletrhu a sbírali odznáčky a pro ...


Zatopte si v kotli na tuhá paliva 5  fotek

Zatopte si v kotli na tuhá paliva

Před pořízením kotle na tuhá paliva je nutné si ujasnit několik faktů. Ty vám dají odpověď na to, zda je tento způsob vytápění pro vás opravdu to n ...


Soutěžte o volnočasové oblečení Patriot! 4  fotek

Soutěžte o volnočasové oblečení Patriot!

Moderní, volnočasové oblečení Patriot poskytne maximální ochranu před počasím a přitom je pohodlné jako druhá kůže. Kvalitní materiály (bavlněná tk ...


Kavkazská jedle - nejoblíbenější vánoční strom českých domácností 3  fotek

Kavkazská jedle - nejoblíbenější vánoční strom českých domácností

Vánoce se kvapem blíží a k svátkům neodmyslitelně patří prodej vánočních stromků. Mountfield již tradičně začíná koncem listopadu jejich prodej ve ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
Stříška na komín Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:58 Dalimil
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
"Hranaté okapy" Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 8.3.2019 08:33 Dalimil
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
4
čerpadlo na zatekajici sklep Stavební nářadí
Poslední příspěvek: 10.7.2018 11:38 Pavel S
4
Renovace taškových střech Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 28.5.2018 11:54 Stanislav Pavelka
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Plíseň kam se podívám Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 27.5.2017 08:25 Věra
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×