Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Kuchyňské spotřebiče pro snadné vaření

Kuchyňské spotřebiče pro snadné vaření

Kuchyňských spotřebičů existuje velká spousta. Klasika v podobě lednice, varné desky a trouby na pečení, je základem v každé domácnosti. Jenže aby vaření bylo snadné a šlo pěkně od ruky, neměli bychom zapomínat ani na některé šikovné pomocníky. Jaké kuchyňské spotřebiče by našemu hledáčku neměly uniknout? K čemu je dobrý například kuchyňský robot nebo varná konvice?

reklama

Základní spotřebiče do každé kuchyně

Úplným základem pro snadné vaření je varná deska. Především starší generace volí jednodušší variantu na plyn, kde zažehnutí plamene je provedeno piezoelektrickým systémem. Výhodou plynové varné desky je především nižší cena a jednodušší údržba, spočívající prakticky jen v čištění po vaření. Nerezové varné desky zbavujeme špíny houbičkou s neabrazivním saponátem. Co se týká přívodu plynu, minimálně jednou ročně je zapotřebí provést revizi přívodní koncové hadice, která spojuje plynové potrubí v domě s varnou deskou. Je to z důvodu prevence proti únikům a případné havárii.

Elektrická varná deska pro moderní kuchyňskou linku je indukční, vybavená dotykovým ovládáním. Její pravidelná údržba znamená pouze čištění a ověřování funkčnosti. Avšak pozor na abrazivní přípravky na čištění kuchyně, ty dokáží krásnou a slušivou varnou desku hodně poškrábat. S elektrickou verzí také musíme počítat s vyšší spotřebou elektřiny a podle toho bychom měli volit výši měsíčních záloh na energie.

Pokud vybíráme novou troubu, pak bychom měli zvolit horkovzdušnou verzi, která je velmi oblíbená. Pečení je v ní velmi efektivní a rychlé, navíc když často pečeme maso, sáhneme po troubě s čidlem, které před zahájením pečení vsuneme do připravovaného pokrmu. Díky tomu máme dokonalý přehled, v jakém stavu se naše kulinářské umění nachází.

Mikrovlnná trouba

Mikrovlnná trouba patří k již neodmyslitelným kuchyňským spotřebičům. Její hlavní úděl spočívá především v rychlém ohřívání pokrmů. Také je s ní možné rychle rozmrazovat maso nebo grilovat. Kromě klasických provedení s otočnými knoflíky, což mají v oblibě milovníci staré školy, narazíme na velice moderní a líbivé přístroje, které jsou z nerezu a vybavené plně elektronickým ovládáním. Co se týká výběru mikrovlnné trouby, pak se obrátíme vždy na menší obchody, které prodávají kvalitní zboží, byť mnohokrát prodávané za mírně vyšší cenu. V tomto případě se rozhodně nevyplatí šetřit.

Kombinovaná lednice

V dnešní době již prakticky nenarazíme na lednice bez většího mrazáku. Ačkoliv lednice je považována za královnu bílé techniky, patří k základním kamenům každé kuchyně. Při výběru lednice s mrazákem se neřídíme pouze rozměry, uvnitř by měla být řada šikovných detailů, nesmí chybět funkce samoodmražování a alarmu, který upozorní, když je lednice či mrazák otevřen příliš dlouho nebo teplota uvnitř je vysoká - například po delším výpadku proudu. Pro velkou kapacitu můžeme zvolit i lednice americké, vybavené například ledovačem. Pokud si vybíráme kombinovaný přístroj, vždy je vhodné připlatit za vícekompresorové provedení, kde jeden okruh chladí mrazák a druhý lednici. V případě poruchy je funkční alespoň jedna část.

Myčka nádobí

Myčka nádobí je spotřebičem, který velmi výrazně pomůže s usnadněním úklidu například po rodinném obědě, kdy se nahromadí spousta ušpiněného nádobí. Pro menší domácnosti stačí základní typy myček se šíří 45 cm, pro velkou domácnost bychom měli zvolit větší šíří 60 cm. Myčka má několik pracovních režimů, od rychlého mytí až po dlouhý a agresivní program pro silně znečištěné talíře, hrnce a podobně. Moderní myčka nádobí také výrazně šetří vodu při porovnání s klasickým mytím nádobí ve dřezu. Nejmodernější typy nabízejí i promítání provozního stavu na podlahu v kuchyni.

Varná konvice

Rychlé vaření vody na čaj nebo pro zalití ranní kávy je doménou varných konvic. Ty patří k nejdéle používaným stojícím spotřebičům v kuchyni. Levnější modely mají příkon kolem 1,5 kW a plastové tělo, stylové nerezové typy, které najdou uplatnění v moderních kuchyních novostaveb a chalup, mohou mít příkon až 2,2 kW. Pro přípravy různých druhů čajů je zapotřebí také regulace teploty ohřívané vody, jež nabízejí nejmodernější typy.

Víceúčelové kuchyňské roboty

S mnohoúčelovým kuchyňským spotřebičem, který uměl šlehat, hnětat, mlít maso, lisovat šťávu pro základ džemů nebo sekat, pracovaly již naše babičky. Dnešní roboty umí to samé nebo více, avšak jsou podstatně menší, tišší a hlavně uživatelsky příjemnější. Přibyly funkce jako strouhání, plátkování či trhání zeleniny. Designové roboty jsou proti klasickým typům mnohonásobně dražší, ale kvalita mnohokrát pokulhává. Ve výbavě každé moderní hospodyňky by neměl chybět ani víceúčelový šlehač nebo mlýnek na kávu či koření.

Autor: Radoslav Ptáček (text), Depositphotos(foto)

Klíčová slova:


Související články

Inteligentní kuchyně 10  fotek

Inteligentní kuchyně

Ve velkém domě byl hlavním prostorem parádní tak zvaný panský pokoj a tam domácí pouštěli jen návštěvy a slavili Vánoce, v menších bytech se zpravidla ...


Jaké moderní vybavení do kuchyně šetří čas a práci? 9  fotek

Jaké moderní vybavení do kuchyně šetří čas a práci?

Máte malou kuchyňku a kvůli tomu ani nemůžete pořádně otevřít dvířka skříněk? Nevěste hlavu, existuje účelné vybavení do kuchyně, které fantasticky vy ...


Spotřebiče s bonusem 2  fotek

Spotřebiče s bonusem

Společnost Whirlpool CR se opět rozhodla obdarovat své zákazníky. Při nákupu vybraných spotřebičů získá zákazník po registraci část svých peněz zpět ( ...


Vybíráme vestavné spotřebiče s Fagorem – 1. 3  fotek

Vybíráme vestavné spotřebiče s Fagorem – 1.

V Kutilově třídílném seriálu si představíme novinky z oblasti vestavných spotřebičů, které by při zařizování vysněné kuchyně rozhodně neměly ujít vaší ...


Vybíráme vestavné spotřebiče s Fagorem – 2. 3  fotek

Vybíráme vestavné spotřebiče s Fagorem – 2.

Kutilův průvodce novinkami ze světa vestavných spotřebičů pokračuje druhým dílem. Nejdříve se zaměříme na varné desky a poté se pořádně ochladí. Podív ...


Řeznickému umění se můžete naučit i vy 12  fotek

Řeznickému umění se můžete naučit i vy

Znáte to? Přijdete do masny a při pohledu na vyrovnané a luxusně vypadající kousky masa se vám začnou bouřit chuťové buňky a nejraději byste zmíněn ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×