Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Květen nejen u kutilů

Květen nejen u kutilů

Květen je nejen lásky čas, pro mnohé je to i čas, kdy se pustí do radikální proměny zahrady, stavby zahradní pergoly či altánu. Další si vyberou květen jako nejlepší měsíc pro start stavby svého nového domu. Co všechno je třeba rozmyslet, co je potřeba při stavbě pohlídat, na co nezapomenout?

reklama

Stavba na klíč nebo svépomocí

Někdo zadá stavbu na klíč firmě, jiný si domluví na každou práci jinou partu nebo si část prací udělá sám. Na jednu stranu se dá ušetřit, na druhou stranu je potřeba domluvit nejen dobrou pracovní partu, ale také návaznost jednotlivých prací. Jinak se vám může stát, že budete mít hotovou krásnou podlahu a pak vám ji poškodí parta, která teprve rozvádí elektřinu.

V případě zadání stavby na klíč jedné firmě si zas opravdu dobře ověřte reference a řádně pročtěte smlouvy. Pokud není ve smlouvě například specifikován postup při nedodržení termínu, může se vám stát, že místo za pár měsíců se budete stěhovat za rok i více.

Ráj pro děti nebo pergola na posezení s přáteli

Jak si poradit s volbou materiálu na pergolu, z čeho postavit dětské hřiště? S tím vším by vám mohly poradit i naše články nebo diskuse. My se zas těšíme na vaše názory, připomínky a fotografie, na kterých se nám pochlubíte svými novostavbami nebo upravenými zahradami.

Hřiště, pískoviště, prolézačky a domečky pro děti – musí být především bezpečné, aby si na nich děti neublížily. Jinak se ale fantazii meze nekladou a je dobré přizvat k jejich plánování, vymýšlení a ty větší i ke stavbě. Bude to přece jejich království a svět jejich fantazie.

Co všechno stihnout na zahradě

Ani milovníci zahrad nesmí zaspat, sází se zelenina, ve sklenících už vystrkuje lístky ta rychlená a je potřeba ji přihnojit, letničky, které jste v dubnu nestihli, zasejte na předpěstování ještě teď.

Trávník je potřeba posekat, takže kdo ještě nemá v pořádku sekačku, má nejvyšší čas. Pokud slunce moc nepraží, je možné stihnout ještě na poslední chvíli jarní vertikutaci a vyčesat mech a travní plsť.

Pokud chcete tvarovat listnaté nebo jehličnaté dřeviny, neváhejte, v červnu by bylo pozdě. A po upravení záhonů a trávníku nezapomeňte na pravidelnou zálivku a přihnojení.

A jak to máte v květnu vy?

Uff, také jste celí zchvácení jen z toho čtení? Ať už máte jen malé truhlíky za okny nebo zahradu jako půl fotbalového hřiště, začínáte stavět nebo rekonstruujete či přemýšlíte jen o malé změně, nezapomeňte si užívat i sluníčka či jarního deště, posezení s rodinou i přáteli nebo si dopřát příjemnou procházku či výlet. Pak vám totiž nejen plánování, ale i práce půjdou lépe od ruky.

Autor: Petra (text a foto), Fox (foto)

Klíčová slova:


Související články

Červen je měsíc příprav na dovolené i zahradních oslav 15  fotek

Červen je měsíc příprav na dovolené i zahradních oslav

Červen je pro mnohé z nás měsícem chystání na dovolené, pro děti a studenty finišem před vysvědčením nebo zkouškami a pro kutily měsícem, kdy je na ...


Pergola jako výhradně letní záležitost? 4  fotek

Pergola jako výhradně letní záležitost?

Posezení na zahradě s přáteli, dobrým jídlem a pitím a možná také za doprovodu drnkající kytary, je dozajista velmi příjemně strávenou chvílí každého ...


Altán nebo pergola 5  fotek

Altán nebo pergola

Altán je menší ozdobný přístřešek, který je zastřešený a slouží zejména k odpočinku a relaxaci. Bývá umístěn na vzdálenějším konci zahrady. Pergola je ...


Přivítejte jaro s Fiskars 3  fotek

Přivítejte jaro s Fiskars

Společnost Fiskars se vždy věnovala vývoji zahradnického nářadí, které určuje nové standardy v oboru. Na jaro 2011 připravila pro český trh další ze s ...


Jaro klepe na dveře. Proveďte „generálku“ své chaty či chalupy 8  fotek

Jaro klepe na dveře. Proveďte „generálku“ své chaty či chalupy

S první předzvěstí jarních paprsků se probouzí ze zimního spánku nejen medvědi, ale i národ chatařů a chalupářů, kteří netrpělivě vyhlíží posly jar ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×