Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Květnový Zahrádkář na stáncích

Květnový Zahrádkář na stáncích

Zaskočili vás dubnové mrazíky? Pojďte se s květnovým Zahrádkářem rozehřát do zahrady v Hukvaldech, kde je veřejnosti přístupná soukromá zahrady plná tropických a subtropických rostlin. S květnovým vydáním poznáte podrobněji mladší sestru petúnií – květinu Calibrachoa. Okouzlí vás velkým množstvím květů, které se nezavírají ani když se schová slunce za mraky. S dětmi si díky Zahrádkáři založíte vlastní letničkový záhon a naučíte se bránit plísní révy vinné ekologicky. Pokud vás trápí nějaký pěstitelský problém, nahlédněte do naší odborné poradny. A odpolední šálek kávy si nezapomeňte zpříjemnit fejetonem Václava Větvičky.

reklama

V květnovém čísle se dále mj. dočtete:

Skokanem roku se stává: tuřín

Po staletí patřil k základním plodinám, po objevení Ameriky ho z jídelníčku téměř vytlačily brambory. Nyní ale zažívá návrat na výsluní. Řeč je o tuřínu, jehož nové odrůdy mají sladké chutné kořeny. Navíc se snadno kuchyňsky upravují. Díky obsaženým silicím má specifickou chuť. Výborný je opečený na olivovém oleji. Zvenku je zkaramelizovaný a nasládlý – uvnitř stále pikantní. Přijďte na chuť tuřínu – čtěte pozorně na straně 38 květnového Zahrádkáře.

Sólo andělských trumpet zní nejlépe v nádobách

Brugmansie, lidově andělské trumpety dorůstají i v našich podmínkách výšky tří metrů. Velké trubkovité květy často nebesky voní. Brugmansie je ideální rostlinou pro terasové nádoby a rychle se dokáže stát jejich dominantou. Pro zdárný růst a bohatou násadu květů však potřebují dostatečně živný substrát, který vám Zahrádkář pomůže namíchat na straně 12 spolu s doporučením, jak o tyto krásky pečovat po celou sezónu.

Těšte se na vlastní květák a brokolici

Bílé růžice květáku jsou dekorativní samy o sobě, ale skutečnou kreativitu rozvíjejí teprve netradiční odrůdy, které mají růžici modrou, fialovou anebo oranžovou. Květák je skvělým zdrojem vitaminů, minerálů a stopových prvků. Pokud se jej rozhodnete pěstovat, nezapomeňte u růžic, které nejsou plně zastíněny, zalomit několik horních listů. Budou tak chráněné před slunečními paprsky a nezežloutnou.

Květnové práce v okrasné zahradě

Po odeznění rizika jarních mrazíků nastane čas umístit na parapety či terasy balkonové květiny. Pamatujte však již od počátku na pravidelné přihnojování, abyste se v sezoně dočkali bohatých květů. V období vegetativního růstu jsou vhodná hnojiva s vysokým podílem dusíku. V období blížícího se nakvétání rostlinám dopřejte hnojiva s vysokým podílem fosforu a draslíku.

Zahrádkářka

V květnové příloze Zahrádkářka se naučíte připravovat smoothie po Česku, získáte recepty na Nicelský a Caesar salát a k tomu dva návody na báječné zálivky. Lehký výživný tón zachováte, když zařadíte do svého jídelníčku svěží jarní pomazánky. A pro krásu těla v příloze Zahrádkářka najdete návod na výrobu přírodních tělových másel a krémů.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Květen v zahradě 7  fotek

Květen v zahradě

Dny se prodlužují a jaro se pomalu připravuje na předání vlády létu. Na zahradě máme většinu jarních prací hotovou. To neznamená, že budeme lenošit, a ...


Červnový Zahrádkář na stáncích 3  fotek

Červnový Zahrádkář na stáncích

V červnu už běží život na zahradě plným tempem. Děti se věnují jahodám a třešním, dospělí pilně osazují truhlíky a nádoby na terase. Červnový Zahrá ...


Pečujeme o zahradu 1  fotek

Pečujeme o zahradu

Tak jako kdykoliv v našem životě má i v péči o zahradu každá činnost svůj čas. V tomto případě jsme ovšem stoprocentně závislí na „spolupráci“ s příro ...


Zahradní kuchyně s posezením 5  fotek

Zahradní kuchyně s posezením

V našem klimatickém pásmu zastřešená zahradní kuchyň nachází uplatnění jak v horkých dnech, kdy poskytuje stín před sluncem, tak v chladnějších a dešt ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×