Právě soutěžíme o:
balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Květnový Zahrádkář na stáncích od 26. dubna

Květnový Zahrádkář na stáncích od 26. dubna

Květnový Zahrádkář se již plně věnuje začátku nové sezóny. Elegantně přenese váš život z domu do živé zahrady, v níž můžete trávit většinu svého času. Zahradní architekti vám ukáží, jak vytvořit přistíněný altán, jenž se snadno stane i sezonní pracovnou počítačového nadšence. V pravidelných kalendáriích pro ovocnou, užitkovou i zeleninou zahradu se dočtete, jaké práce vás čekají na zahradě. Zjistíte, že je ideální doba pro řez živých plotů, zvláště těch, které jsou již po odkvětu. Nahlédnete do japonské zahrady a naučíte se šetřit s vodou. K tomu všemu získáte volnou vstupenku do unikátní květinové oázy Garden park kousek od Prahy, kde obdržíte i růži zdarma.

reklama

Zjistíte, že je ideální doba pro řez živých plotů, zvláště těch, které jsou již po odkvětu. Nahlédnete do japonské zahrady a naučíte se šetřit s vodou. K tomu všemu získáte volnou vstupenku do unikátní květinové oázy Garden park kousek od Prahy, kde obdržíte i růži zdarma.

V květnovém čísle se dále dočtete:

Popínavé růže – královny vaší zahrady

V rozsáhlém materiálu na straně 8 poradíme, jaké odrůdy růží vybrat, aby vám i v tuzemských podmínkách dorostly do té největší výšky. Růže, které nejsou zcela mrazuvzdorné, sice třeba po dva roky rychle narostou, ale v roce třetím vymrznou až k zemi a začínají růst znova. Dočtete se také, jak se o růže starat po celou vegetaci a jaké stanoviště jim vybrat, aby se staly skutečnou královnou vaší zahrady.

Inspirace z japonské zahrady Oleško

Líbí se vám poklidné japonské zahrady, které žijí svým vlastním životem, oddělené od okolního světa? Inspirace na vás čeká na straně 14, kde nahlédnete do japonské zahrady Oleško manželů Wiesnerových. Hned v úvodu vás uvítá studánka tsukubai, která slouží k rituální očistě. Zjistíte, že správně založená japonská zahrad je jedinečným prostorem k meditaci a ozdravění duše.

Skalničky pro začátečníky

Chcete si svou zahrádku zpříjemnit pestrobarevnou skalkou, která vás bude těšit po celý rok? Pak si rozhodně nenechte ujít rady pro začínající skalničkáře. Představíme vám čtrnáct nenáročných rostlin, které vám vaše začátky usnadní. V přehledné tabulce s popisem a fotkou se dozvíte všechny podrobnosti o nárocích, péči i barevnosti květů. Věděli jste například, že plamenka šídlovitá se hodí pro okraje záhonů a velmi dobře snáší sucho?

Osvědčené odrůdy sloupcovitých jabloní

Pouze jabloně dokáží přirozeně udržet unikátní sloupcovitý tvar, který je předurčuje do ovocných stěn. V květnovém pokračování se dočtete, jaké odrůdy těchto jabloní se hodí právě pro vaše pěstování. Například podzimní odrůda Redlane je odolná proti strupovitosti i padlí a svým květem plní i okrasnou funkci. Moonlight je zimní odrůda s dužinou bílé barvy a měkkou konzistencí.

Zahrádkářka

V pravidelné příloze Zahrádkářka vás kuchařka Florentýna naučí vařit zdravě a moderně s cizrnou. Zjistíte vše podstatné o pěstování bylinek. Skuteční gurmáni ocení klasické i méně známé recepty na zpracování chřestu. V seriálu o léčivých rostlinách se naučíte připravovat ozdravné čaje pro jarní očistu.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Choroby a škůdci jahodníku 11  fotek

Choroby a škůdci jahodníku

Pěstování jahod je na našich zahradách velmi rozšířeno a svoji vlastní jahodu si rád utrhne skoro každý zahrádkář. I jahodník je však rostlina, kde ...


Zahrádku můžete mít i vy 27  fotek

Zahrádku můžete mít i vy

Vyjít ze svého domu do vlastní zahrady, posedět ve stínu zahradní besídky nebo u záhonu růží, to je jistě pro mnohé z nás lákavý, bohužel nedosažiteln ...


Jak vám kvetou zahrádky 16  fotek

Jak vám kvetou zahrádky

Na rozkvetlé květiny a keře je příjemný pohled v každou roční dobu. Na jaře nás pohled na právě rozvinutý květ inspiruje k budování vlastní zahrádk ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×