Právě soutěžíme o:
balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Květy k nakousnutí

Květy k nakousnutí
Některé druhy květin jsou jedlé a dokonce i velmi chutné. Pokud máte rádi zajímavé recepty, můžete si letní dort, pohár nebo koláč dozdobit jedlými květy, které vám třeba zrovna rostou na zahradě. Mezi jedlé květy patří růže, levandule, sedmikráska, měsíček zahradní či fialka.
reklama

Růžový dort si připravíte z okvětních plátků růží, které jsou hlavní ozdobou letního koláče.

Jak na to?

  • Oberte jednotlivé plátky růží a opláchněte.
  • Nechte květy dobře okapat a v misce našlehejte do pěny bílek.
  • Štětečkem potřete jednotlivé plátky bílkem a posypete jemným krystalovým cukrem. Cukr by měl být velmi jemný, ale zároveň by měly být krystalky dobře vidět – tak bude květ působit téměř dokonale.
  • Po zaschnutí bílku už můžete květy dávat na zmrzlinový pohár, zákusky, nebo jimi ozdobit slavnostní dort za vysvědčení.

Nezapomeňte!

Pokud si nejste jisti, zda květy jsou či nejsou jedlé, poraďte se s odborníkem nebo si informaci vyhledejte na internetu či v knihovně. Některé květy jsou i prudce jedovaté.

Připraveno ve spolupráci s časopisem Dekor.

Autor: R.Buriánková, Dekor (text a foto)

Související články

Jahodová bomba 14  fotek

Jahodová bomba

Pokud máte na zahradě také záplavu jahod, zkuste s námi jednoduchý a přitom výborný koláč (troufám se takhle pochválit, protože jsme málem ani nest ...


Sněženky, křehká potěšení 4  fotek

Sněženky, křehká potěšení

Jedny z prvních květů, které v zahradách i v přírodě rozkvetou, jsou sněženky. Křehké drobné kvítky, nádherně poskládané do dvou pohárků ze tří vnější ...


Voňavé zvonečky konvalinek 5  fotek

Voňavé zvonečky konvalinek

Konvalinky milujeme nejen pro jejich omamnou vůni, ale především pro krásu jejich něžných květů, připomínajících křehké zvonečky, zavěšené na zelené š ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×