Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Lednový Zahrádkář na stáncích

Lednový Zahrádkář na stáncích

Časopis Zahrádkář zahájil rokem 2018 svou již padesátou sezónu. A potěší nejen své věrné čtenáře, ale i ty, kteří drží tento časopis v ruce poprvé. Zejména jim je určen velký seriál o řezu ovocných stromů, byť věříme, že mnoho užitečnému v něm najdou i zdatnější zahrádkáři.

reklama

Petr Hanzelka z Pražské botanické zahrady se od strany 10 zamýšlí nad fenoménem bezúdržbové zahrady. A i když tento termín odmítá přijmout, představí čtenářům návrh zahrady, který nebude vyžadovat příliš péče a bude si žít svým vlastním životem. Lednový Zahrádkář potěší mj. i milovníky populárních jihoafrických kaktusů tzv. živých kamínků. Poradí také se založením živého plotu a vysvětlí, jak účinně čelit nejčastějším chorobám, které trápily drobné pěstitele v roce 2017.

V lednovém čísle se dále mj. dočtete:

Vinice na zahrádce

Réva vinná se těší mezi drobnými pěstiteli stále větší oblibě, která souvisí s měnícím se klimatem a rozšířením oblastí, kde se révě daří. Na straně 26 lednového Zahrádkáře se mj. dozvíte, jaké podmínky, odrůdy i zapěstované tvary svědčí vinicím zakládaným na menších plochách.

Oleandr potěší i méně zdatné pěstitele

Oleandr je stálezelený keř typický pro celé Středomoří a v našich podmínkách nepřezimuje. Skvěle se ale osvědčil jako nenáročná okrasná rostlina teras, balkonů a zahrad, která se na zimu stěhuje dovnitř. Každoročního kvetení u oleandru dosáhnete poměrně snadno, ale jistá rizika skrývají právě podmínky přezimování. Jak uchovat oleandr v dobré kondici i přes zimu se dočtete na straně 6.

V lednu začíná doba řezu

Příliš vzrostlé živé ploty je vhodné sestřihnout a správná doba pro ten to zásah nastává právě v lednu. Prořezat můžete okrasné dřeviny a keře kromě těch, které již mají vyvinuté květní pupeny, tedy například zlatice, šeřík, štědřenec. Jak přesně na to se dozvíte v kalendáriu zahradních prací, které získalo od ledna v časopisu Zahrádkář větší prostor.

Příloha Zahrádkářka:

To přílohu Zahrádkářku už zlákalo blížící se jaro. Naučí vás proto vázat pestrou škálu věnců a věnečků. Ukáže, jak si připravit domácí bylinkové čaje v sáčku či originální jablečné muffiny.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Jedna zem – více tváří aneb jak se dělá zahrada snů 9  fotek

Jedna zem – více tváří aneb jak se dělá zahrada snů

Jaro je tu a vy možná začínáte přemýšlet o nové tváři své zahrady. V malém rozhovoru vám dnes chceme představit firmu, která se zabývá vytvářením z ...


Zahrada plná alergií 2  fotek

Zahrada plná alergií

Jaro a léto je mezi milovníky zahrad považováno za jedno z nejhezčích období roku, kdy je potřeba pořádně přiložit ruku k dílu a za odměnu je pak stál ...


Zahrada s pohodlím zpevněných cest 24  fotek

Zahrada s pohodlím zpevněných cest

V každé správné zahradě by neměly chybět cestičky. Mají nejen estetický charakter, ale především slouží jako navigační systém, který určuje návštěvník ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×