Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

lepidlo Bison LIQUID RUBBER

lepidlo Bison LIQUID RUBBER
Nebojte se, nezavedu vás do ZOO. Dnešní článek se týče naopak běžného problému, který se týká spousty z nás. Dlouho jsem nemohla najít vhodné botky na léto. V hlavě jsem jasnou představu měla, ale obchody nabízejí většinou něco trochu jiného. Vietnamky, žabky, ťapky, jak kdo chcete, ale všichni víme, o který druh obuvi jde. Jaká byla moje radost, když jsem je sehnala. A jaké bylo mé rozčarování, když se záhy rozlepila podrážka. A co s tím? Opět podstoupit to martýrium po obchodech? Nikdy! Slepit. Ovšem lepení obuvi, to není jen tak.
reklama

Kam má paměť sahá, v naší rodině boty lepil taťka. Měl na to speciální lepidlo původně na dopravníkové pásy. Bylo žluté, táhlo se jako guma a úžasně smrdělo. Pak lepidlo došlo a my nosili boty do opravny obuvy. To bylo tenkrát. Ale dnes se již moc nevyplatí dát za opravu víc, než je původní cena bot. Jenže pokud se stejně jako já nechcete rozloučit s oblíbenými botičkami, zvykat si opět na nové (pokud vůbec někde nějaké vyhovující seženete), musíte si pomoci sami.

Vyzkoušela jsem lepidlo Bison LIQUID RUBBER, což je tekutý kaučuk. Balení obsahuje tubu s lepidlem, polyesterovou záplatu, která se používá při lepení člunů a obuvi, kousek smirkového papíru na zdrsnění povrchu, špachtličku na rozetření lepidla.

Postup

  1. LIQUID RUBBER je vodovzdorný a odolá i mořské vodě. Je vhodný zejména k opravám spár a děr ve sportovní obuvi, podrážkách, holínkách, ale i rukavicích, nafukovacích výrobcích, člunech, stanech, neoprenových oblecích, pláštěnkách a pod. Takže mám jistotu, že se hodí i na žabky.

  2. V prvé řadě je nejdůležitější boty zbavit nečistot a zdrsnit "otevřenou tlamu žraloka". Řádné odmaštění botám očividně velmi prospělo. Však polovina rozlepených spár je jen díky špatně připravenému povrchu k lepení.

  3. Tuba s lepidlem se musí nejdřív propíchnout (což je má oblíbená činnost) a po použití zas řádně uzavřít a uložit na suché a chladné místo. Jen tak budete moct kaučuk použít i za delší dobu, aniž by obsah vyschl.

  4. Lepidlo nanesete v tenké vrstvě (maximálně však 1 mm) na jednu stranu odlepené podrážky.

  5. Přiloženou špachtlí rozetřete lepidlo - pokud byste opravovali např. prasklou podrážku, do které vám zatéká, musíte do lepidla vtlačit přiloženou záplatu o velikosti minimálně 2,5 cm. Pastu pak rozetřete nejen na záplatu, ale i na její okolí.

  6. Lepidlo pečlivě rozetřete po celé ploše, aby vám nevznikla prázdná místa, která by měla tendenci se dále rozlepovat.

  7. Nyní je nutné botu zatížit. Doba vytvrzování je okolo 48 hodin. Mokré skvrny na botě ihned odstraníme acetonem.

  8. Botu vložíme mezi dva kousky prkénka. Čím širší budou, tím větší plocha bude zatížená a lepidlo se lépe uchytí a vysuší.

  9. Takto připravenou botu stáhneme svorkou a necháme odpočívat. I když je LIQUID RUBBER pevný, pružný, odolný proti chemiikáliím, vysokým teplotám i povětrnostním vlivům, nic z toho nebude fungovat, pokud jej nenecháme dostatečně vytvrdit.

Pepův tipLIQUID RUBBER opravuje, chrání i impregnuje tisíce různých předmětů. Lze s ním i vyplňovat spáry. To vše ale pouze se správným pracovním postupem, kde nejdůležitějším krokem je vždy správná příprava lepeného povrchu. Tento bod není dobré nikdy podcenit, předejdeme tak rozčarování pokud lepená spára povolí. Věřte, že z 95 % to není vinou výrobku, ale postupem uživatele. Více se dozvíte na www.uhu.cz či na www.bison-lepidla.cz.
Autor: Pavla (text a foto)

Související články

Opravy tekutou gumou 8  fotek

Opravy tekutou gumou

Koupání, houbaření, turistika,… To vše a mnoho dalších aktivit naplňuje čas našich dovolených a letních radovánek. Protržený bazén, prasklé nafukovací ...


S UHU slepíte i dřevo a plasty 6  fotek

S UHU slepíte i dřevo a plasty

Lepidlo UHU většinou doma všichni máme v podobě bílé lepicí pasty v tyčince. K tomuto sortimentu však náleží i další produkty, které se hodí do dílny ...


Vlhkost nemusí být vítěz 7  fotek

Vlhkost nemusí být vítěz

Plesnivé skvrny ve vašem domě. Odlepující se tapety a opadávající štuk. Vlhkost přitahuje škůdce, vzniká plíseň, která napadá dřevo. A pak nepříjemný ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×