Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Lepící pěny Etics a Peri BOND pro zateplování

Lepící pěny Etics a Peri BOND pro zateplování
Slovo zateplování působí jako zaklínadlo a to dokonce i na zpravidla k jedinci nepříliš štědré státní instituce. Slyší na ně „zelené“ dotační programy, protože úspory energií jsou v zájmu nás všech. Abychom mohli při zateplení postupovat rychle a přitom kvalitně, využijeme nové technologie a materiály, k nimž jistě patří i lepící pěny Soudal.
reklama

Ať se nám to líbí nebo ne, čím dál víc domů je „olepených“ nějakým izolantem. Důležité ale je, že peníze za nelevné energie nám díky tomu stěnami neutíkají a podřezávání větve, na které sedíme (tedy negativní dopad na životní prostředí) se zpomaluje. Polystyrénové desky nakonec stejně překryje fasáda.

Lepidla nastupují

Izolační desky se osvědčily, otázka je jak a čím je připevnit. Původní postupy spočívaly v použití různých druhů hmoždinek, podložek a terčíků, které ovšem dokázaly vytvářet na nové fasádě tepelné mosty a i jinak citlivá místa. Celkem logicky proto vývoj směřoval k lepidlům, které vedle vynikajících konečných výsledků práci velmi zefektivnily. Pěnové lepidlo představuje po cementových hmotách další významný krok k zlepšení a zrychlení zateplovacích prací.

Výhody lepicích pěn

Polyuretanové lepící hmoty šetří čas, náklady a usnadňují práci ve všech ohledech. Lepidla použijete relativně málo, na celý rodinný domek ho převezete v kufru auta. Přitom práce s lepící pěnou je tak rychlá, že za den můžete mít desky nalepené a opatřené povrchovou stěrkou s výztužnou tkaninou, což například s cementovým lepidlem prostě stihnout nejde. Odpadá i další kotvení desek k podkladu, protože systém realizace zateplení pomocí Soudal etics BOND je certifikovaný jako čistě lepený až do výšky devíti metrů, což u běžného domku zpravidla stačí.

Nemusíme nic míchat

Tomu se říká komfort práce: žádné míchání sypkých hmot s vodou, cákance a špína kolem a pak tahání těžkého materiálu po lešení. Ani složité nanášení mokrého lepidla. A také u novostaveb dál čerstvou stavbu nezamokřujeme, proti lepidlu, ve kterém žádná voda není, použitím tradiční technologie s cementovým lepidlem do zdiva přidáváme až dva litry vody na čtvereční metr.

I na křivou stěnu

Napěněná hmota výborně přilne na všechny podklady a dokonale vyplní nerovnosti jejich povrchů. Tam, kde je podklad dokonalý, pěny Soudal použijeme pro kontaktní lepení několikamilimetrovou vrstvu, ale srovnáme s ní i podklad do výšky dvou centimetrů.

Jak s pěnami pracovat

Výrobce stavební chemie SOUDAL je jako tvůrce revoluční technologie při realizaci lepených zateplovacích systémů dobře znám, výhodou jeho výrobků je opravdová nekomplikovanost použití. Pěny Soudal etics BOND certifikovanou pro lepení desek z pěnového polystyrénu v lepeném fasádním zateplovacím systému ETICS a Soudal peri BOND pro lepení extrudovaného polystyrénu pod úrovní terénu jen před aplikací alespoň třicetkrát protřepeme a nasadíme na pistoli ventilem nahoru.

Hmotu nanášíme po celém obvodu a do středu desky ve tvaru písmena M nebo W v třícentimetrovém pruhu (etics BOND) a nebo ve svislých pruzích pětadvacet centimetrů od sebe (peri BOND). Do osmi minut musíme desky přitisknout na stěnu a zhruba dalších osm minut máme na jejich vyrovnání. Případné spáry mezi deskami pěnou vyplníme, přebytečnou hmotu po vytvrzení odřízneme nožem. V dalších pracích můžeme pokračovat již po dvou hodinách.

Připomínáme při této příležitosti i další výrobek ze stejné rodiny - pěnu Soudal roof BOND pro lepení izolačních desek při zateplování střešních konstrukcí. S tou pracujeme podobně: po protřepání a našroubování na aplikační pistoli ji nanášíme asi v třímilimetrových pruzích tři pruhy na čtvereční metr. Kde víc fouká, tedy na okrajích plochy a v rozích přidáme. Počkáme osm minut a desky přitlačíme k povrchu. Za dvě hodiny můžeme po ploše chodit.

Začít můžeme hned po dešti

Pěnu etics BOND lze používat i za ve stavebnictví nezvyklých povětrnostních podmínek, nejen od nuly do 35˚C, ale nevadí ji ani mírná vlhkost podkladu. Naopak hmota se lépe vytvrdí, takže jakmile přestane pršet, můžeme v práci pokračovat. Za půl hodiny je pěna částečně vytvrzená a po dvou hodinách lze aplikovat případné kotvy a nanášet stěrkový tmel s výztužnou tkaninou. Jediným balením nalepíme na rovný podklad plochu 14 m² izolačních desek. Lepený spoj vykazuje proti cementovým lepidlům vysokou pružnost a zajišťuje výborné tepelně izolační vlastnosti, čímž vlastně zesilujeme celkovou tloušťku tepelně izolačního pláště.

Produkt etics Bond byl zaregistrován v programu Zelená úsporám, takže je certifikovanou součástí lepeného zateplovacího systému SOUDATHERM PUR.

Více na www.soudal.cz.

Autor: Jiří Jan a Soudal (text), Soudal (foto)

Klíčová slova:


Související články

Připevnění protiskluzových lišt pomocí lepidla Fix All Turbo 22  fotek

Připevnění protiskluzových lišt pomocí lepidla Fix All Turbo

Uklouznout na vlhkých nebo namrzlých schodech není nic příjemného, a proto se na schody často přidávají protiskluzové lišty. Sehnat je není problém ...


Místo šroubu Soudal T-REX GOLD POWER 11  fotek

Místo šroubu Soudal T-REX GOLD POWER

Montážní lepidla z Soudal řady T-REX nám pomůžou téměř se všemi materiály a vyřeší nejeden problém. Například tam, kde nepotřebujeme, aby byly vidě ...


Polyuretanové lepidlo usnadní práci 15  fotek

Polyuretanové lepidlo usnadní práci

Rychletuhnoucí lepidla představují při stavbě i nejrůznějších rekonstrukčních úpravách úplně novou kvalitu: odpadá jak shánění, tak tahání spousty mat ...


Tmelení rychle a jednoduše 6  fotek

Tmelení rychle a jednoduše

Určitě se vám to také někdy povedlo – za dvířky do skřínky se „cosi“ vzpříčí, člověk trochu víc zabere a je to – vyštípnutý kousek dřeva nepotěší a ...


T-REX - Lepidlo a tmel v jednom

V každé domácnosti se občas vyskytne něco, co je potřeba přilepit, nalepit, zatmelit. Dlouhou dobu byly na trhu výrobky, které byly určené výhradně k ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×