Právě soutěžíme o:
balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Lepidlo Soudal Fix ALL Turbo - univerzální pomocník nejen pro kutily

Lepidlo Soudal Fix ALL Turbo - univerzální pomocník nejen pro kutily

Potřebujete občas přilepit odpadlou dlaždičku, utěsnit spáru u vany nebo parapetu, přetmelit spoj různých podlahových krytin, spravit vypadlé čílko zásuvky nebo kamínek z mozaiky? Na to všechno už existují různá šikovná lepidla a tmely, ale někdy se člověku nechce pátrat po tom nejvhodnějším, číst zdlouhavé návody a nakonec ještě nevyužité zbytky vyhazovat, takže opravu odkládá, dokud to jde. Dva v jednom je základní princip užitečné kartuše od Soudalu. Už není zapotřebí řešit, jako u párku s rohlíkem, zda kečup nebo hořčici. Já si vždy dávám od každého kousek. A podobné je to i s novým užitečným Soudal lepidlem a silikonem v jednom.

reklama

Při použití speciálního lepidla v domácnosti na jednotlivou drobnou opravu se někdy stane, že se dost prodraží, protože když se třeba na přilepení jedné spadlé dlaždičky nebo připevnění jednoho čílka zásuvky spotřebuje část lepidla a zbytek se vyhodí, dost to zatíží peněženku.

Na tento problém však existuje elegantní řešení – univerzální lepidlo. Pokud koupíte tubu univerzálního lepidla, určitě se vám nestane, že by ho většina zbyla a nebylo na co jej použít. Čas od času stojí za to projít byt či dům a opravit drobnosti, které se vyskytnou v průběhu užívání.

Důležitá je rychlost

A protože život je rychlý a není čas čekat, až něco 24 hodin zavadne a zatuhne, protože je potřeba rychle opravit nebo přilepit, nebo dokončit a předat zákazníkovi, tak technologové v Soudalu nového pomocníka kutilů, řemeslníků a montážníků vybavili i velmi rychlou dobou vytvrzení. Je to rychlé prvotní zatuhnutí, po kterém je možné už přilepenou věc používat.

To oceníme například při silikonování kolem vany nebo další sanity, při výměně dřezu v kuchyni či těsnění vodovodních trubek (zkuste při použití klasického silikonu celý den nepoužívat WC nebo umyvadlo, to musíte mít buď dobré sousedy, nebo nebýt doma). Se Soudal Fix ALL Turbo se dlouhé čekání nekoná, 20 minut zavadnutí a zaschnutí a můžete věc použít. Základem je ale samozřejmě vhodně upravený podklad, dodržení vhodné montážní teploty a postupu.

Fix ALL Turbo - univerzální lepidlo

Fix ALL Turbo od Soudalu je rychle vytvrzující lepidlo na bázi polymerů, které se dá použít „skoro na všechno“, a my jsme to na několika z mnoha materiálů vyzkoušeli. Můžete s ním tmelit, lepit, utěsňovat tak různé materiály, jako jsou cihly, beton, ocel, železo, hliník, olovo, zinek, plasty, polystyren, polyuretan, dřevo, laminát, MDF, dřevotříska, sádrokarton, korek, mramor, přírodní kámen, žula, minerální vlna, keramika, porcelán, sklo… a co vás ještě napadne.

Když jde člověk montovat a předělávat koupelnu, většinou kouká, aby s sebou nezapomenul vlhkuvzdorný silikon, ale také montážní lepidlo na slepení spojů. Nyní už postačí pouze jedna kartuše Fix ALL Turbo.

Hustota obsahu kartuše je na první dobrou stejná jako u klasického silikonu. I vůně je podobná i pohmat. Turbo - to znamená rychlá auta a prostě vše rychlé, proto je slovo Turbo použito i v názvu lepidla.

Lepidlo má výbornou přilnavost na porézní i neporézní materiály, dá se použít v interiéru i exteriéru. Skoro se chce říct, ideální lepidlo, tmel i těsnění v jednom. Je možné s ním lepit i ve vlhkém prostředí, po vytvrzení je trvale pružný a je možné jej přetřít vodou ředitelnými barvami.

Správný pracovní postup

Aby lepidlo dobře fungovalo a spoje byly pevné, je třeba dodržet určité zásady a správný pracovní postup, jako ostatně u všech lepidel či tmelů.

Lepidlo se nanáší na povrch odmaštěný a očištěný od mechanických nečistot, vždy na jednu z lepených ploch. V případě plošných spojů nanášejte lepidlo v páscích nebo bodech (po cca 15cm) a do rohů a koutů. Lepené části ihned spojte, přitlačte a je-li to možné, poklepejte gumovou paličkou.

Za 20 minut je možné s lepenými materiály hýbat, zatížit naplno je možné po cca třech hodinách. Samozřejmě je také potřeba dodržet rozmezí doporučené pracovní teploty – od +5 °C do +35 °C. Pokud lepidlem tmelíte například spáry v koupelně nebo mezi zdí a podlahou, vyhlazujte je tmelařskou stěrkou.

Lepení nejprve vyzkoušejte

Už jsme řekli, že Soudal Fix ALL Turbo slepí téměř vše, ale nemusí být úplně nejvhodnější např. na lepení polykarbonátů typu Makrolon nebo Lexan, protože při namáhání spojů mohou vzniknout trhliny a praskliny. Není ideálně přilnavý také k polyethylenu, polypropylenu, teflonu a bitumenu nebo silikonu, takže pokud je to jen trochu možné, nejprve přilnavost vyzkoušejte na vzorku stejného materiálu. Stejně tak vyzkoušejte přilnavost barev a nátěrů, kterými byste chtěli spoje přetřít.

Zkouška na vlastní kůži - tedy dlažbu a kov

Mám zkušenost s několika chemickými kotvami a montážními lepidly od různých firem. Proto jsem chtěl montáží lepidlo a silikon v jednom Fix ALL Turbo vyzkoušet i jiným než klasickým způsobem. Výrobce píše, že lepí všechny běžné materiály a kamarád potřeboval připevnit doraz na bránu ke garáži, který už mu přestal sloužit - původní hmoždinky už to vzdaly. Tak jsme to zkusili.

Rozhodli jsme se použít Soudal Fix ALL místo chemické kotvy. Vyvrtat díru, betonový prach pořádně vyfoukat, nanést lepidlo a vklepnout zakrácenou závitovou tyčku.


Po dvaceti minutkách jsme kovový doraz dotáhli zlehka a po třech hodinkách naplno. Drží pevně a ani se nehne. Po této zkušenosti můžu nový rychleschnoucí tmel a lepidlo v jednom směle doporučit.

Fotogalerie k článku:

Autor: Petra, Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Polyuretanové lepidlo usnadní práci 15  fotek

Polyuretanové lepidlo usnadní práci

Rychletuhnoucí lepidla představují při stavbě i nejrůznějších rekonstrukčních úpravách úplně novou kvalitu: odpadá jak shánění, tak tahání spousty mat ...


Soudaflott - tmel na sádrokarton, který nepotřebuje bandáž 28  fotek

Soudaflott - tmel na sádrokarton, který nepotřebuje bandáž

Sádrokarton je moderní materiál dneška. Pracuje se s ním rychle, čistě a pomůže nám zvládnout nejedno stavební úskalí. A to ať jde o rovné stěny a ...


Lepíme a upevňujeme polyuretanovými pěnami 13  fotek

Lepíme a upevňujeme polyuretanovými pěnami

PU pěny představují při stavebních pracích významného pomocníka, protože s nimi lze pracovat rychle a relativně čistě. Tam, kde jsme dřív potřebovali ...


Soutěž o 3 balíčky produktů SOUDAL 2  fotek

Soutěž o 3 balíčky produktů SOUDAL

Potřebujete přilepit třeba venkovní světlo na cihlu či beton? Pak vás čeká nelehký úkol - najít lepidlo, které to zvládne. Potřebujete doma opravit ...


Fix ALL Turbo zvládne přilepit i lustr 14  fotek

Fix ALL Turbo zvládne přilepit i lustr

Potřebujete připevnit světlo na strop nebo na stěnu a nechcete vrtat díry? Tak jej zkuste přilepit. S lepidlem Fix ALL Turbo to budete mít za chvíl ...


Výherci soutěže o 3 balíčky produktů SOUDAL 2  fotek

Výherci soutěže o 3 balíčky produktů SOUDAL

Potřebujete přilepit třeba venkovní světlo na cihlu či beton? Pak vás čeká nelehký úkol - najít lepidlo, které to zvládne. Potřebujete doma opravit ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 26.8.2015 21:52 jan krásný
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 2.7.2015 10:06 Vilém Votcházel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 20.5.2015 06:21 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 21.4.2015 14:32 Bob Stavitel
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×