Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Létající hmyz nebude mít šanci se síty proti hmyzu

Létající hmyz nebude mít šanci se síty proti hmyzu
Na letním období nemám ráda komáry. A mouchy. A všechnu tu další létající havěť, která se mi snaží vecpat do bytu. Takže mi nezbývá, než nasadit sítě proti hmyzu do oken. Loni jsem kupovala v hobby marketu takové ty běžné, bílé. Jelikož rok nepřežily, poohlédla jsem se po něčem důkladnějším. Tesa tape nabízí ve svém sortimentu sítě, které jsou, jak já říkám, "sundavací a zastamdací". Zkrátka OPEN/CLOSE.
reklama

Jedno balení sítě proti hmyzu vystačí na okno velké 1,50 x 2,00 m. Součástí balení jsou dva druhy suchého zipu v dostačujícím množství, které vystačí přesně na tento rozměr. Tudíž se vám nemůže stát, že uprostřed lepení dojde páska a jinou už mít nebudete. Pokud ji tedy sami nějak zbytečně nevyplýtváte. Dále obdržíte hladítko na uchycení sítě do háčků suchého zipu a řezáček na úpravu velikosti sítě.

Postup

 1. Nejdůležitějším krokem je odmaštění okenního rámu. Nepodceňujte toto především v rozích, kde dochází ke křížení dvou rovin, tudíž je zde zátěž největší. Rám jsme nejdřív umyli a poté ještě přetřeli prostředkem na okna.

 2. A můžeme začít s aplikací. Jako první se musí nalepit bílý suchý zip. Z jedné strany má oboustrannou pásku a z druhé strany háčky. Tak je tomu i u běžných druhů sítí.

 3. Proto první krok není nikterak neobvyklý, pokud máte nějaké to připevňování sítí za sebou. Ale opakování je Matka moudrosti, proto si vše ukážeme pěkně popořádku. Nejprve si pásku odměříme...

 4. ... odstřihneme naměřenou délku. Můžeme k měření použít např. svinovací či krejčovský metr, ale rychlejší je odměřit si to přímo na okně.

 5. Ostraníme krycí papír. Ale jen z kraje. Pokud papír stáhneme najednou, zip se zamotá v tom lepším případě, v tom horším slepí k sobě. A protože bude fungovat zákon schválnosti, podaří se nám při oddělování slepených stran strhnout z jedné strany lepidlo a budeme muset opravovat poškozená místa.

 6. Zip postupně přilepujeme do drážky pod těsněním okenního rámu. Vždy si odstraníme kus ochranného papíru, zip pečlivě přitiskneme a uhladíme a takto pokračujeme okolo celého okna.

 7. Nyní připevníme druhý zip. Ten se nelepí lepidlem, proto má z jedné strany háčky a z druhé strany chloupky, za které se přichytí k zipu na okně.

 8. Je potřeba důkladně vrchní zip přitisknout, aby se háčky pevně přichytily a síť se neodchlipovala.

 9. Svislý pruh zipu ustřihněte o kousek delší, stačí cca 1,5 cm. Je to proto, aby bylo za co síť chytnout, až byste ji potřebovali otevřít.

 10. Toto je špatně. Je potřeba, aby se oba konce překrývaly! Vespod musí být ten delší, svislý a přes něj půjde vodorovný pás. Já jsem si tento kříž ještě zpevnila sešitím kancelářskou sešívačkou. Je to proto, abyste při uchopení za přečnívající konce odtrhly plochu se sítí v kuse a nikde se nic nevypáralo či nevytrhlo.

 11. Pokud jsou přichystané všechny čtyři strany, můžete začít s připevňováním sítě. Začněte v rohu, který je nejméně přístupný, zde si přichytíte kraj a tu delší stranu pak natáhnete na volnější místo. Velké chlapské ruce se budou těžko vměstnávat mezi rám a okno při řezání přebývajícího kusu sítě.

 12. Síť napnete na celou plochu a kartáčkem, který je přibalený v krabici, ji pečlivě přimáčknete, aby háčky síť zachytily a nikde se nám neuvolnila. Komáři by si jistě toto místo lehce našli a i přes námi vynaloženou námahu by nás přišli ochutnávat.

 13. Teď už je potřeba jen síť zastřihnout. K tomu použijete přiložený řezáček. Opravdu šikovná věcička. Troufám si říct, že jej využijete i později v domácnosti či dílně. Řezáček přiložíte na začátek přečnívající sítě, druhou rukou napnete přebytek a už jen sledujete pomyslnou čáru a tahem síť odřezáváte.

 14. A takto pak vypadá výsledný spoj, za který budete tahat, pokud budete chtít síť pro chvíli odstranit. Vyzkoušela jsem to několikrát po sobě a fungovalo to. Nikde se nic neuvolnilo, síť zůstala krásně napnutá.

 15. Síť můžete kdykoliv bude potřeba bez problémů odtrhnout a opět nalepit.

Pepův tipA na závěr mám pro vás jeden tip. Nebojte se použít černou barvu sítě. Pokud byste si vedle sebe dali bílou a černou síť, zjistíte, že přes tu černou uvidíte ven mnohem lépe. A že vám bude pražit víc sluníčko do oken? Objem světla pronikajícího černou a bílou barvou je naprosto stejný!!! Navíc černá barva není v okně téměř vidět. Bílá barva je vhodná např. v přízemních oknech, kde chcete zabránit zvídavým pohledům zvenčí. Více na www.tesa-tape.cz.
Autor: Pavla (text a foto)

Související články

Ani háčky pro těžkou váhu nemusíte vrtat 12  fotek

Ani háčky pro těžkou váhu nemusíte vrtat

Pokud chceme pověsit v koupelně ručníky, v předsíni kabelku nebo třeba bundy, musíme k tomu mít kvalitní háčky nebo věšáčky, které se musí ve větši ...


Ochrana proti hmyzu. Pro nerušený spánek. 7  fotek

Ochrana proti hmyzu. Pro nerušený spánek.

Věděli jste, že i na střešní okna můžete použít sítě do oken a užívat si tak klidný spánek při otevřeném okně bez bzučení u ucha a štípanců na těle ...


Originální malba bílých stěn 11  fotek

Originální malba bílých stěn

Nezůstávejte při malování pokojů pouze u bílé barvy. Vhodným výběrem barvy můžete změnit atmosféru vašeho obývacího prostoru v ještě příjemnější mí ...


Chraňte se před hmyzem 19  fotek

Chraňte se před hmyzem

Hřejivé paprsky slunce jsme letos začali pociťovat dříve než v uplynulých letech. Příroda se tak probudila ze zimního spánku o pár týdnů napřed. Kr ...


Dost bylo nepříjemného hmyzu 9  fotek

Dost bylo nepříjemného hmyzu

Nevím, jak vy, ale já každý večer prohlížím stěny a strop v ložnici, jestli nám tam opět nezavítal nechtěný komáříček bzukáček. A to, že zavítal, pozn ...


Sítě do oken i proti pylu 6  fotek

Sítě do oken i proti pylu

Znáte a používáte sítě do oken proti hmyzu? Líbí se vám jejich snadná montáž? Stejně jednoduchým způsobem si nainstalujete do oken i sítě proti pylu. ...


Sítě proti hmyzu od tesa tape

Také vás rozčilují hejna mušek dobývající se na vaše zásoby nebo komáři bzučící vám okolo hlavy? Nainstalujte si sítě proti hmyzu na suchý zip. Lze je ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Jak odstranit lak Koupelny
Poslední příspěvek: 9.10.2016 07:25 Tig
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×