Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak vybrat správnou trampolínu?

Jak vybrat správnou trampolínu?

Skákejte, hubněte, relaxujte, zkrátka buďte v pohodě! Trampolíny rozhodně nepatří pouze na dětské hřiště, jsou hitem ve všech dobrých fitness centrech. Za pár tisíc korun pořídíte zábavu pro sebe a svou rodinu nebo pro celou firmu.

reklama

Důvodů, proč si pořídit trampolínu, je hned několik:

Je to skvělá zábava, rychle si zlepšíte kondici i postavu, skákáním spálíte 2x víc kalorií než při běžném tréninku (cca 300 kcal za 30 min), posílíte celé tělo včetně vnitřního stabilizačního svalstva a přitom šetříte svoje klouby, protože se vyhýbáte nárazům na tvrdý povrch. A jistě nejpříjemnějším důsledkem cyklické pohybové činnosti je vyplavení endorfinů, které způsobí příjemný pocit uvolnění, pohody, štěstí a spokojenosti tzv. - euforie.

Jak zvolit správnou trampolínu?

Nejdůležitějším parametrem při výběru trampolíny je velikost. Při rozhodování je důležité zvážit umístění trampolíny na pevné místo a počítat s tím, že kolem trampolíny musí zůstat z bezpečnostních důvodů volný prostor aspoň 1 metr po obvodu. Pro trampolínu 200 cm tedy potřebujeme prostor s průměrem cca 4 m.

Jak zajistit maximální bezpečnost na trampolíně?

Už při koupi trampolíny můžete pro vaše bezpečí ledacos udělat. Bezpečnostní síť by měla být standardem k trampolínám nad 140 cm, vhodné jsou pevné přístupové schůdky a ochranná síť pod trampolínu, která zabrání nejen domácím mazlíčkům, ale také dětem, hrát si pod trampolínou. Při koupi zkontrolujte platnost bezpečnostních certifikátů. Nikdy nekupujte neověřené zboží! Jde o bezpečnost vás i vašich dětí! Pokud máte trampolínu přes sezónu venku, pak je nezbytné pořídit si ochrannou plachtu, která trampolínu ochrání před nepříznivými vlivy počasí.

Jak správně na trampolíně skákat?

Před samotným skákáním se protáhněte a rozcvičte si kotníky, kolena i ramenní klouby. Dopadejte vždy na plná chodidla a pokrčená kolena. Držte se uprostřed trampolíny. Skákat začněte zvolna a ne příliš vysoko (stačí i 20 cm). Teprve po krátkém zahřátí se můžete pořádně rozvášnit!

Proskákejte se prázdninami!

Nosnost trampolínek je od 100 do 150 kg, takže žádný strach a pořádně si vyskočte!

Více se dozvíte na www.insportline.cz.

Autor: Insportline.cz (text a foto)

Související články

Dětská dřevěná hřiště 5  fotek

Dětská dřevěná hřiště

Aby se děti správně rozvíjely, potřebují svou motoriku a pohybovou kulturu trénovat. Na to jsou všechny ty prolézačky, dětská hřiště, klády a pohybliv ...


Dřevěná hřiště pro radost a dobrou kondici dětí 8  fotek

Dřevěná hřiště pro radost a dobrou kondici dětí

Když se rodina rozrůstá o nové děti nebo vnoučata, na zahradě jejich pohybové aktivitě sotva stačíte. Děti běhají, hemží se, než se nadějete, vyšplhaj ...


Bezpečné hřiště 20  fotek

Bezpečné hřiště

Každý, kdo prožil dětství na hřištích s asfaltovým nebo betonovým povrchem, dobře ví, jak bolelo, když jste spadli z prolejzačky z kovových trubek neb ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×