Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Lindab Magestic: revoluční novinka v okapech

Lindab Magestic: revoluční novinka v okapech

Lindab, přední světový výrobce a prodejce profilovaných a drážkovaných střešních krytin z prvotřídní švédské oceli, je se svým systémem Lindab Rainline již léta jedničkou na českém trhu s okapy. Nyní přichází s revoluční novinkou: systém Lindab MagesticTM je díky unikátní technologii povrchové úpravy na bázi zink-magnezia opravdovým králem mezi pozinkovanými okapy. Extrémně korozivzdorný povrch s přirozeným stárnutím, testovaný v solné komoře s velmi náročnými podmínkami, poskytuje maximální ochranu vůči povětrnostním vlivům. Šetrný k životnímu prostředí a s desetiletou zárukou!

reklama

Díky svým vlastnostem (mj. nízká hmotnost, recyklovatelnost a s tím spojená ekologie) má ocel ve stavebnictví široké uplatnění. Pro úspěšné využívání v exteriéru je však třeba ji opatřit antikorozní ochranou. V případě okapů je prověřenou metodou pozinkování. Zdroje zinku jsou ale limitované, navíc je trh s barevnými kovy cenově nestabilní a může tak znamenat pro stavební průmysl riziko. To jsou důvody, proč Lindab ve svém výzkumném centru ve Švédsku analyzoval další možnosti povrchové úpravy okapů a vyvinul unikátní technologii zinkově-magneziového pokovení. LindabMagestic je výsledkem několikaletého testování v opravdu extrémních klimatických podmínkách. „Vše začalo v testovací zóně Bohus-Malmön – v překrásné švédské přírodě, kde je ale také velmi agresivní prostředí. Trvale vlhký vzduch plný soli z nedalekého moře má na kovové materiály destruktivní vliv a působí jejich rychlé rezavění. Přidáním malého podílu magnezia (1-3 %) do zinkové směsi se ale odolnost okapů proti korozi velmi výrazně zvyšuje. Testování ukázalo trojnásobně lepší výsledky, než je povrchová úprava běžným pozinkem,“ uvádí Petr Horký, Country Manager Lindabu pro ČR.

Lindab Magestic obstál i v náročných testech

V době úvodního testování v letech 2014 – 2015 simuloval Lindab stárnutí okapů s různými materiály pro povlakování nebo pokovení. Úvodní šestitýdenní testování tzv. urychleného stárnutí probíhalo v solné mlze v nejhorších možných podmínkách, kdy v okapech trvale stála voda. Simulovanému stárnutí a všem agresivním vlivům nejlépe čelila povrchová úprava ze speciální slitiny, tvořené z 94,5 % zinkem, z 3,5 % hliníkem a z 3 % magneziem. Touto povrchovou úpravou jsou okapy Lindab Magestic opatřeny oboustranně – celková gramáž v součtu na obou stranách činí 310 g/m2. Její vynikající funkčnost poté Lindab vyzkoušel také v přirozeném testu: jak v příznivějších klimatických podmínkách (venkov ve švédském vnitrozemí - Förslöv), tak i v místech, které vytvářejí pro okapy velkou zátěž: v obci Magnarp 50 metrů od břehu moře a také v certifikované testovací oblasti Kvarnvik v zóně Bohus-Malmön. Když jsou okapy zbrusu nové, mají světle stříbrnou barvu. Ta po zhruba 4 letech přirozeně stárne a dostává atraktivní středně šedou patinu.

Více vydrží – a přitom méně zatěžuje životní prostředí

Lindab Magestic je ekologicky přívětivý materiál s nižší spotřebou zinku, certifikovaný i do extrémních klimatických podmínek. „Těmi je nejen prostředí s vysokou vlhkostí a koncentrací soli. Okapy Magestic doporučujeme instalovat i v zásaditých lokalitách – například na farmách a v zemědělských provozech. Na českém trhu je začínáme prodávat již nyní a poskytujeme na ně záruku 10 let. Novinku nabízíme za zaváděcí ceny, díky nimž jsou okapy Lindab Magestic téměř o 40 % cenově výhodnější, než okapy s barevnou povrchovou úpravou. Orientační kalkulace na rodinný dům o půdorysu 15 x 15 metrů se třemi svody vychází v případě okapů Lindab Magestic na příjemných 8 200 korun,“ říká Štěpán Lášek, produktový manažer společnosti Lindab s. r. o.

Povrchová úprava Lindab Magestic i na stojatých drážkách střešních krytin Lindab

Díky svým vlastnostem se povrchová úprava Magestic výborně hodí i na stojatou drážku u falcovaných střešních krytin Lindab Seamline a SRP Click. Lindab ji v letech 2015 – 2016 vyzkoušel v přirozených testech v různých podmínkách: v městském prostředí (Uppsala), kde klima není náročné, a naopak v extrémních podmínkách v zóně Bohus Malmön v certifikované testovací oblasti Kvarnvik. Důkazem jejích výjimečných vlastností jsou pozitivní reakce montážních firem a klempířů, kteří s Lindab Magestic již ve Švédsku měli možnost pracovat. Na stěnové a střešní aplikace poskytuje Lindab záruku 20 let.

Lindab Magestic v přirozeném testu na stojatých drážkách falcované střešní krytiny Lindab (ve městě Uppsala 70 km severně od hlavního města Švédska Stockholmu).

Autor: Lindab (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Bezpečná střecha a její snadná kontrola v zimě i v horku 6  fotek

Bezpečná střecha a její snadná kontrola v zimě i v horku

Mnozí se domnívají, že střecha nám prostě slouží a není důležité jí věnovat příliš pozornosti. To je ale omyl. Zvláště v mrazivá zima pro střechu z ...


Desatero rad pro montáž okapů 8  fotek

Desatero rad pro montáž okapů

Okapový systém Lindab Rainline z prvotřídní švédské oceli je již řadu let nejprodávanější na českém trhu. K jeho nesporným výhodám a oblibě patří i ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
"Hranaté okapy" Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 8.3.2019 08:33 Dalimil
4
Renovace taškových střech Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 28.5.2018 11:54 Stanislav Pavelka
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
0
Oprava střechy z asfaltových pásů Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 18.3.2017 05:08 Lukáš
1
Zatéká mi rovnou plechovou stříškou Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 3.2.2017 17:24 Věra
0
Zatéká mi rovnou plechovou stříškou Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 15.1.2017 09:07 Věra
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
4
Renovace taškových střech Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 28.5.2018 11:54 Stanislav Pavelka
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
"Hranaté okapy" Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 8.3.2019 08:33 Dalimil
1
Zatéká mi rovnou plechovou stříškou Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 3.2.2017 17:24 Věra
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×