Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Lišty z podlahy neutečou, postará se o to Ceys Total Tech

Lišty z podlahy neutečou, postará se o to Ceys Total Tech

Rozhodli jste se vyměnit podlahu, máte nové lino, nachystané podlahové lišty a ještě se ohlížíte po šikovném pomocníkovi? Ceys Total Tech je ten pravý, díky němu vám lišty z podlahy neutečou.

reklama

Ceys Total Tech je lepidlo a tmel v jednom, použijete jej nejen při lepení podlahových či stropních lišt, ale i na vytmelení spár, opravování lepených spojů. Lepí všechny materiály nacházející se jak v interiéru, tak i v exteriéru a tentokrát jsme se rozhodli vyzkoušet jej, jak si poradí právě s podlahovými lištami.

Při zakončování podlahové krytiny, tentokrát lina, je zapotřebí lepit lištu ke zdi, takže přilnavost k různým materiálům je základní předpoklad. Při pohybu po místnosti se podlaha byť nepatrně pohybuje, je tedy potřeba, aby lepidlo bylo pevné, ale i pružné.

Ceys Total Tech v různých barvách

Podle barvy podlahové krytiny a lišt si vybereme vhodný odstín lepidla Ceys total tech, volit můžeme mezi bílým, černým, hnědým, šedým nebo transparentním. Aplikace je jednoduchá, pomůže nám s ní vytlačovací pistole.

Nová podlaha v místnosti je pokryta linem s přírodním desénem. Po zarovnání krajů přijdou na řadu dokončovací podlahové lišty.

Při sesazování jednotlivých kusů lina nám pomůže oboustranná lepicí páska. Pásy lina položíme s menším přesahem přes sebe, můžeme si je zafixovat tenkou lepicí páskou. Obě vrstvy pak společně prořízneme ostrým řezákem nebo nožem. Tak bude řez z obou stran stejný a nevzniknou nehezké mezery. K podlaze lino ve spoji přichytíme tenkou oboustrannou páskou.

Lepení podlahových lišt

Podél zdí začistíme okraje ostrým řezákem a nachystáme si podlahové lišty a lepidlo. Lišty se skládají z plastového profilu a ozdobné vrchní strany, která má desén dřeva shodný s linem (zvolit můžeme samozřejmě i kontrastní barvu, to už záleží na našem vkusu). Plastové profily jsou duté, takže jimi je možné táhnout kabely.

Naměříme si potřebné kusy lišt a uřízneme je pilkou v pokosnici. Řežeme najednou plastový profil i krycí lištu. Nachystáme si i potřebné spojky a vnitřní i vnější rohy.

Na kartuši s lepidlem odřízneme zůžený konec, nasadíme aplikační špičku a kartuši vložíme do vytlačovací pistole. Aplikační špičku na konci seřízneme pod úhlem a můžeme začít lepit.

Na očištěný a odmaštěný plastový profil naneseme malé hádky lepidla a profil přitiskneme ke zdi. Lepidlo má okamžitou přilnavost, profil chvíli podržíme přitisknutý ke zdi a pak necháme lepidlo zaschnout, než budeme nasouvat krycí lištu.

Části lišt kolem rohů musíme lepit i s rohovými krytkami, protože obzvlášť do vnitřních rohů bychom se pak nedostali.

Tmelení spáry u parapetu

Ceys Total Tech jsme použili i jako tmel na opravu utěsnění parapetu. Na očištěnou spáru naneseme proužek tmelu a uhladíme prstem namočeným v mýdlové vodě.

Slovo výrobce

Ceys Total Tech -lepidlo a tmel v jednom, odolává teplotám mezi - 40 až + 90°C, nevadí mu voda, led, vlhkost ani plíseň, snese rány, vibrace i tlaky, nestárne a odolává UV záření.

Je možné s ním lepit všechny materiály, jak v interiéru, tak v exteriéru, a dokonce i pod vodou, vyplňuje dilatační a konstrukční spáry.

Vyzkoušeli jsme tentokrát lepicí i tmelící schopnost Ceys Total Tech a lišty i parapet drží. Pokud vás zajímají další šikovná lepidla a tmely, podívejte se na stránku našeho partnera, firmy Marca CZ.

Autor: Pavel Kutil Zeman, Petra, HobbyPRstudio (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Ceys kotva udrží i zvedák na auto 20  fotek

Ceys kotva udrží i zvedák na auto

Hmoždinky nám pomohou v mnoha případech, pověsit obrázek, poličku, skřínku nebo zrcadlo. Pro těžší předměty je ale vhodné a snadné používat chemick ...


Ceys – a můžem znovu na vlny 20  fotek

Ceys – a můžem znovu na vlny

Určitě už se vám to také někdy stalo, užíváte si letní pohodu u vody, děti se spokojeně cachtají a hrají si s míči, plavou na kruhu nebo na člunu a vy ...


Aby basa zase hrála aneb lepidlo Ceys v akci 24  fotek

Aby basa zase hrála aneb lepidlo Ceys v akci

Znáte tu písničku: Stála basa u primasa…? Tahle basa hrála na vandrech, u táboráků a jezdila i na vodu. Občas to v ní zapraskalo, sem tam se odloup ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 26.8.2015 21:52 jan krásný
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 2.7.2015 10:06 Vilém Votcházel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 20.5.2015 06:21 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 21.4.2015 14:32 Bob Stavitel
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×