Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak vybrat patrovou postel?

Jak vybrat patrovou postel?

I v malém pokoji zařídíte dětem skvělé bydlení. Patrové postele umožní získat dost místa pro hry a později i pro plnění školních povinností. Úložné prostory skryjí všechny potřebné věci a s přidanou skluzavkou se místnost změní v báječné eldorádo.

reklama

Zařizování dětského pokoje bývá často opravdu obtížným rébusem. I malou místnost totiž musíte vybavit ke spaní, hrám, ale také k učení u pracovního stolu. Máte více dětí a pro všechny činnosti jen omezený prostor malého pokojíku? Pořiďte jim patrové postele a palandy. Potíže s místem vám pomohou vyřešit také úložné prostory pod postelí, nebo police a regály bezpečně připevněné na zdi. Místo vám skvěle ušetří i zvýšená patrová postel s pracovním stolem, který umístíte spolu se židlí a skříňkami do volného prostoru pod ní.

Patrové postele jsou pro děti prima, ale nezapomeňte na bezpečnost

Při nákupu patrových postelí nezapomeňte na bezpečnost, vybírejte především konstrukčně stabilní a pevné výrobky. Změřte si vzdálenost horního lůžka od stropu. Měla by umožnit dítěti pohodlné a bezpečné sezení, raději ale počítejte s výškou dospělého. Máte v pokoji dostatek místa? Pořiďte sem třeba velice oblíbenou postel se skluzavkou. Návštěvy kamarádů pak budou jednou velkou hrou a děti z pokoje hned tak nedostanete. Místo žebříku zvolte k výstupu dětí na horní postel spíše boční schůdky, doplňte je třeba provazovým zábradlím.

Vsaďte na tradiční materiál, tedy klasické borovicové nebo smrkové dřevo. Při montáži zkontrolujte spoje, nesmí se v žádném případě viklat nebo posunovat. Prohlédněte i zaoblenost veškerých rohů a vyčnívajících částí. Prověřte také pevnost bočnic a u horní postele nejméně čtvrtmetrovou výšku zábrany proti pádu. Podle různých odborných dobrozdání právě na horní postele nepatří malé děti do šesti let. V každém případě vyberte takový typ, kde boční zábranu náhodou neuvolníte. Pokud je u postele žebřík, tak alespoň 30 cm široký a s hloubkou nášlapu dětského chodidla aspoň 9 cm.

Při nákupu zvolte raději standardní rozměr postele, vydrží více let

Zdá se vám, že by dítěti stačila menší lehací plocha postele? Za pár let byste se museli při nákupech rozhodovat znovu. Zvolte standardní rozměr 200 × 90 centimetrů, lůžko vydrží až do studentského věku. Třeba při návštěvách výborně poslouží i lůžko s šířkou 120 cm, protože se na něm mimořádně vyspí i dvě děti. S věkem stoupající nároky na úložné prostory vyřešte u spodní postele výsuvnými šuplíky pro uložení všech pokladů.

Nejen u dospělých podporuje zdravý spánek kvalitní matrace. Patří i do patrových dětských postelí. Vyberte ji tak, aby poskytovala co nejlepší oporu tělu. Je páteř dítěte při poloze na boku v jedné rovině? Koupili jste dobře. Zejména u menších dětí nezapomeňte z praktických důvodů k matraci dokoupit pratelný potah.

Částečně překryté postele jsou dostupnější a mají další místo i pro stůl

Výběr „patrovky“ nebudete mít kvůli široké nabídce snadný. Pokud vám nevyhovuje sortiment díky atypickým rozměrům pokoje, nebo se vám nabídka nelíbí, nechte si ji vyrobit na míru. Investice to ovšem bude výrazně dražší. Dětskou patrovou postel můžete mít již od 4 300 Kč, ale dá se pořídit i za více než 11 000 korun. Zajímavým řešením je částečné překrytí postelí v půdoryse. Ušetříte další místo, protože pod ni bez problémů dáte psací stůl, hrací kout nebo úložné prostory. Alternativou je i postel na kolečkách, kterou na noc vysunete a přes den uložíte pod horní lůžko.

Zařizování dětského pokoje je v tuzemských podmínkách práce na dlouhodobé etapy. Místnost totiž postupně přechází v útočiště pro předškoláka, školáka a případně ještě později pro studenta. Výbavu tedy budete obměňovat alespoň jednou do osamostatnění vašeho potomka. Už ze začátku počítejte s místem pro ukládání bobtnajících hromad hraček a oblečení. Normy stanoví zhruba 14 m2 na jedno dítě, samostatné lůžko a pracovní plochu, ideálně v rozměru 120 × 70 cm. Se zvyšujícím se věkem vašich potomků ale berte v úvahu, že si do vybavení a barevnosti nechají mluvit čím dál tím méně.

Pořídili jste svým dětem do pokoje patrové postele? Napište do komentáře pod článkem, který výrobek vás nejvíce oslovil, a poraďte ostatním čtenářům s výběrem.

Autor: Jiří Macík, MT nábytek (text a foto)

Související články

Vystavte exponáty do vitríny. Jakou vybrat? 4  fotek

Vystavte exponáty do vitríny. Jakou vybrat?

Porcelánoví sloni, vzácné minerály nebo mušle a jiné suvenýry od moře. Chcete je mít stále na očích, ale nechcete, aby se na ně prášilo? Vystavte j ...


Nejdražší pohovka světa versus levné pohodlí 4  fotek

Nejdražší pohovka světa versus levné pohodlí

Kolik stojí nejdražší pohovka na světě? Proč mít doma v obýváku sedačku od světového designéra, když si za stejné peníze koupíte luxusní pohovku, d ...


Super tip pro terasu - zahradní nábytek ze dřeva 4  fotek

Super tip pro terasu - zahradní nábytek ze dřeva

Nezbytnou výbavou terasy nebo balkónu pro pohodový pobyt je zahradní nábytek. Na trhu jej dostanete v řadě materiálových provedení, od dřevěných, p ...


Dětská postel: aby se dítěti dobře spalo 5  fotek

Dětská postel: aby se dítěti dobře spalo

Velké dítě + malá postýlka = problém. Jak ho vyřešit? Jednoduše. Pořiďte mu dětskou postel. Které typy postelí se vyrábí a ze kterých materiálů? Po ...


Jak vybrat nábytek pro školáka 5  fotek

Jak vybrat nábytek pro školáka

Vždy je důležité myslet na to, aby se děti v dětském pokojíčku cítily dobře. Výběr školního nábytku musí plně vyhovovat jejich potřebám. Bezpečný, ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
nová kancelář Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 18.6.2012 18:43 jiřina bělková
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×