Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Maxi omalovánky na zeď do dětského pokoje – výroba tabule na vzkazy z vinylové fólie

Maxi omalovánky na zeď do dětského pokoje – výroba tabule na vzkazy z vinylové fólie

Všichni víme, že děti rády malují. Kolem třetího roku věku jim ale přestávají stačit klasické malé omalovánky, ale mají potřebu začít měnit svět kolem sebe. Některé děti se v zápalu kreativity vrhnou také „zakázanou“ na výzdobu zdí, z čehož obvykle nemají rodiče radost. Existuje ale skvělé řešení, kam jejich malířské ambice nasměrovat – speciální maxi omalovánky na zeď nebo speciální tabule na vzkazy na lednici.

reklama

Omalovánky – koupit nebo vyrobit?

Před časem se na trhu objevily plakáty v podobě maxi omalovánek. Nejnovějším kouskem pro malé umělce jsou omalovánky na zeď v roli APLI, která má 4 metry a výšku 30 cm. Je to papírová role, která je samolepicí a můžete ji ustřihnout v délce, kterou potřebujete a v pokojíčku nalepit na zeď. Jen zvolte výšku, ve které se vašim dětem bude pohodlně malovat.

Vlastní tabule na vzkazy?

Dalším řešením, jak popustit uzdu kreativitě, je vyrobit si vlastní omalovánky nebo tabuli na vzkazy na zeď či ledničku. Prostě opakovaně popisovatelná bílá tabule.

1) Vezměte bílou popisovatelnou vinylovou folii (samolepicí), která se prodává v roli o délce 2 metry a výšce 45 cm. Ustřihněte velikost, jakou potřebujete na ledničku, dveře nebo vybrané místo na zdi.

2) Sežeňte si pernamentní černý popisovač (takový, jakým se popisují například CD disky) a nakreslete na folii obrysy obrázků dle své fantazie nebo se můžete inspirovat omalovánkami a oblíbenými motivy postav z pohádek na internetu, které napodobíte. Obrysy by měly na folii zůstat více méně trvale. Nezapomeňte nechat na folii prostor, kam budete později psát vzkazy a své poznámky.

3) Vyzdobenou folii nalepte na zvolenou plochu. Přikládejte folii odshora dolů. Postupně odlupujte krycí spodní folii a současně vyhlazujte horní vrstvu, aby pod ní nezůstávaly bubliny. Pokud se tam nějaká objeví, můžete folii znovu nadzvednout, vyhladit a lépe přilepit. Bublinky lze propíchnout i špendlíkem a vzduch vytlačit, ale hrozí, že v místě propíchnutí může v budoucnu zůstávat barva z popisovačů.

4) Po nalepení stačí vzít speciální barevné popisovače na whiteboardy, kterými můžete do volného místa psát vzkazy, nákupní seznamy, úkoly a podobně. Děti si to rozhodně užijí.

UPOZORNĚNÍ: Pokud nepernamentní fixy na whiteboardy použijete na vybarvení obrázků, budou mít tendenci se trochu rozmazat. Vždy se zase ale dají opravit pernamentním popisovačem.

Autor: Kancelář snů.cz (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Dětský metr s kolíčky aneb kdo doroste výš 13  fotek

Dětský metr s kolíčky aneb kdo doroste výš

Roste vaše dítě jako z vody a soupeří se sourozenci, kdo z nich rychleji? Aby nedocházelo ke zbytečným rozepřím, můžete jim vyrobit jednoduchý dětský ...


Renovace dětského kufříku 18  fotek

Renovace dětského kufříku

Při vyklízení bytu po dědečkovi jsme našli starý dětský kufřík. Byl v žalostném stavu a koledoval si o vyhození. Měl posloužit pouze pro převoz drobno ...


Stolek do dětského pokoje 16  fotek

Stolek do dětského pokoje

Také jste zakoupili sestavu nábytku a v obchodě k ní zrovna nemají stoleček podle vašich představ? Zkuste si jej vyrobit. Náš stolek není náročný na m ...


Škola začíná– ideální čas pro nový dětský pokoj 4  fotek

Škola začíná– ideální čas pro nový dětský pokoj

Již zanedlouho začíná školní rok a z mnoha dětí se stanou školáci. Zkuste jim připravit úžasné překvapení v podobě nového a hezčího prostoru, kde s ...


Víte, jak zvětšit dětský pokoj? Nechte se inspirovat 19  fotek

Víte, jak zvětšit dětský pokoj? Nechte se inspirovat

Proměny a úpravy bydlení jsou a budou vždy zajímavé. Někdo je zkritizuje, jiný se jimi nechá inspirovat. Pokud se rádi díváte na televizní proměny, ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
0
Výroba zvonce Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal Žváček
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Gregor
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
3
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×