Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jaké jsou výhody moderního dřezu?

Jaké jsou výhody moderního dřezu?

Nastal čas povýšit kuchyňský dřez o několik tříd výše. Moderní dřezy vynikají originálním designem, neotřelou elegancí, ale především praktičností!

reklama

Věřili byste, že zdánlivě obyčejný kuchyňský dřez se může v moderní kuchyni stát skutečným designovým klenotem? Při zařizování kuchyně se obvykle zaměřujeme na celkové barevné sladění, na zařízení jednotlivými spotřebiči, popřípadě na řešení propojení s jídelnou… Kuchyňský dřez mnohdy opomíjíme. Většinou se setkáváme s názorem, že se jedná o poměrně zbytečný prvek – nádobí myjeme přeci v myčce, tak se spokojíme s malým, nenápadným dřezem a uzdu své fantazii popustíme třeba při výběru jídelního stolu a židlí či kuchyňských doplňků. Dřez je ale stále součástí interiéru naší kuchyně, a jako takový ji doplňuje a dotváří celkový dojem z ní. Měl by proto s jejím zařízením ladit, popřípadě působit zajímavým, ale vkusným kontrastem.

Moderní kuchyňský dřez je krásný i praktický

Moderní kuchyňský dřez ale není jen pouhou potěchou pro oko. Soudobý design si klade vyšší cíle – je především praktický. Důraz na maximální funkčnost a uživatelský komfort stojí v popředí zájmu dnešních designérů. Moderní kuchyňský dřez je proto nejen radost užívat, ale i zábava vybírat.

V moderním pojetí nejsou nudní ani takoví veteráni, jakými jsou dřezy z ušlechtilé nerezové oceli. Jsou našimi favority již několik let, a to ne náhodou. Nerezové dřezy se mohou pochlubit skvělými vlastnostmi. Kvalitní nerezová chromniklová ocel, která je tvořena z 18 % z chromu a z 10 % z niklu, vyniká vysokou hygienickou úrovní, je odolná vůči běžným kuchyňským kyselinám, mezi které patří například ocet nebo kyselina citronová. Nerezové dřezy jsou navíc stálobarevné – neohrozí je rozlité víno ani káva. Salát z červené řepy obarví jen naše ruce, nerezovou ocel nikoliv. Tím ale výčet kladů nekončí. Nerezová ocel je rovněž zcela recyklovatelný materiál, což ocení každý, komu není lhostejná ekologie a životní prostředí.

Nerezový dřez je univerzální – hodí se do každé kuchyně

Co se týče vzhledu, to, co si na nerezových dřezech nejvíce ceníme, je jejich univerzálnost. Hodí se do každé kuchyně, nikde nebudou zbytečně vyčnívat, a v žádné nebudou působit nepatřičně. Pěkný kousek dokonce moderní interiér zkrášlí. Jedinou vadou na kráse nerezového dřezu je zub času, který se na něm může projevit. Na nerezové oceli mohou být s postupem času vidět různé škrábance, rýhy či stopy po zaschlých vodních kapkách. Dostatečně silnému plechu z nerezové oceli (1 – 1,2 mm), který je samozřejmostí u kvalitních produktů, však nehrozí promáčknutí ani otluky.

Atraktivní granitové dřezy jsou téměř nezničitelné

Ačkoliv moderní nerezový dřez nemusí působit, nijak fádně, nabízí současný trh i jiné alternativy. Svěží závan moderního designu přináší do našich kuchyní atraktivní granitové dřezy, které jsou stále populárnější. Kromě šmrncovního vzhledu jsme si dřezy vyrobené z kameniva nebo směsi křemenných písků a polymethylakrylátu zamilovali především díky jejich výjimečným vlastnostem, které z nich dělají téměř nezničitelné „držáky“. Všechny hospodyňky těší, že se velmi snadno udržují. Pravidelné jemné čištění postačí k tomu, aby si i dlouhá léta udržely svěží vzhled. Jsou odolné vůči velmi vysokým teplotám (výrobci deklarují odolnost až do 230°C), na rozdíl od nerezové oceli jim nehrozí žádné poškrábání. Ani při každodenním používání na nich nezaznamenáme rýhy ani jiné stopy. Vysoce kvalitní dřezy z kompozitních materiálů jsou navíc přirozeně antibakteriální.

Samozřejmostí u granitových dřezů je jejich stálobarevnost. Vždyť právě neotřelé barvy, které jdou ruku v ruce s originálním designovým provedením, jsou tím, co granitový dřez promění v naši lásku na celý život. S granitovými dřezy můžeme dát navždy sbohem nudě v kuchyni. Vždyť koho by nebavilo omývat zeleninu v dřezu odstínu bílé kávy, temné čokolády či dřezu černějším než noc. Široká barevná škála umožní dokonalé barevné zkombinovaní s interiérem kuchyně, popřípadě zdůraznění originálního dřezu vytvořením zajímavého kontrastu.

Keramický dřez – skutečná lahůdka pro designové fajnšmekry

Posledním hitem v oblasti kuchyňských dřezů je skutečná lahůdka pro náročné – keramický dřez. Upoutá nás na první pohled svoji jemnou elegantní a zdánlivě nenápadnou krásou. Jednoduchost a čistota z něj vyzařují a povyšují celý kuchyňský interiér na ještě vyšší úroveň. Keramické dřezy ale v žádném případě nejsou křehké květinky. Vydrží i náročné podmínky – nezničí je agresivní mycí prostředky či kyseliny, odolávají velmi vysokým teplotám. Snadno se udržují, a to i díky tomu, že neporézní povrchová glazura ponechá veškeré nečistoty na povrchu. Keramický povrch je stálobarevný. Ačkoliv si v první minutě představíme dřez v bílém provedení, nabízí výrobci dřezů i keramické dřezy v dalších odstínech od něžně béžových a smetanových odstínů až po černočerné designovky.

Keramické dřezy jsou oblíbeným artiklem v rustikálně zařízených kuchyních. Kombinace elegantní keramiky s přírodními materiály, jakými jsou dřevo či kámen, zalahodí našemu oku a estetickému cítění skutečně okamžitě. Ale pozor! Tento pohled je krajně návykový. Stačí jen několik sekund a už nikdy nebudete toužit po žádném jiném dřezu.

Nuda v kuchyni je definitivně zažehnána. Výběr nového kuchyňského dřezu totiž může být skutečně „jízda“. Záleží jen na nás, na jakého koně vsadíme. Je pro nás důležitější vzhled či praktičnost? Moderní design zvládá vše! Kuchyňský dřez už dávno není jen místem, kde hospodyňka v potu tváře myje hrnce od oběda, dřez je skutečnou perlou, ozdobou celé kuchyně, na kterou můžeme být pyšní.

Autor: Vodovo.cz (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Jak vybrat vodovodní baterii 6  fotek

Jak vybrat vodovodní baterii

Výběr vodovodní baterie může být i zábava. Provedeme vás jím krok za krokem. Víme, co je právě „v kurzu“ i na co si dát pozor!


Nová pracovní deska: a kuchyně se rozzáří! 17  fotek

Nová pracovní deska: a kuchyně se rozzáří!

Pracovní deska je nepochybně nejpoužívanější částí kuchyňské linky. I při sebeúzkostlivější péči se časem neubráníte, aby desku nepoškodily škrábance ...


Budete renovovat kuchyni? 2  fotek

Budete renovovat kuchyni?

Je jaro a mnozí z vás se pustili do rekonstrukcí, renovací a vůbec vylepšení svých domů a bytů. Ve většině případů je místem, kde se rodina nečastěji ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
0
Gumové těsnění u ledničky Indesit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Hana
0
Koupě sušičky Yden CI IR D5 Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Ema
0
0
Myčka AEG 64850 nejde spustit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vladimír Beránek
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×