Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Montované stěny fermacell mají potvrzenou třídu bezpečnosti RC 3

Montované stěny fermacell mají potvrzenou třídu bezpečnosti RC 3

Zásadní průlom přinesly březnové testy ve zkušebně TREZOR TEST s.r.o. Montované stěny fermacell 1 S 31 a 1 H 31 v nich úspěšně zvládly požadavky testů a nyní mohou investorům, projektantům a realizačním firmám nabídnout nejen bezpečnostní příčky RC 2, ale i vyšší třídu RC 3. Novinkou je, že montované stěny s třídou RC 3 umí nyní Fermacell dodat jen s deskami fermacell, bez dodatečné výztuže plechem.

reklama

Při použití systémů suché výstavby se u mezibytových příček nebo u vnějších stěn kanceláří, bank, obchodů či jiných prostor (např. umístění datových serverů apod.) objevují požadavky na odolnost stěn vůči násilnému vniknutí. Fermacell měl doposud v tomto případě řešení s bezpečnostními stěnami fermacell, které měly bez plechové výztuže pouze třídu bezpečnosti RC2. Řada investorů však vyžadovala u svých projektů bezpečnostní stěny s třídou RC 3. V takových případech nabízel Fermacell sádrovláknité stěny, vyztužené jednou či dvěma vrstvami plechu. Toto řešení nebylo ideální, komplikovalo realizaci příček a bránilo většímu uplatnění systémů fermacell u projektů, kde byla vyžadována vyšší třída, tedy RC 3. Od dubna 2019 je tento handicap minulostí a pro sádrovláknité bezpečnostní stěny fermacell se tak otevírá zcela nový trh.

Bezpečnostní stěny fermacell RC 2 a RC 3 nabízí všechny přednosti sádrovláknitých materiálů fermacell – zákazník dostane certifikovaný produkt s výbornou akustikou, vysokou protipožární odolností a minimální tloušťkou, která šetří místo. U bezpečnostní příčky fermacell s třídou RC 3 už není nutné do konstrukce vkládat jednu či dvě vrstvy plechu.

Toto řešení je jednoduché a přitom velmi účinné: třídy bezpečnosti RC 2 i RC 3 je nyní dosahováno pouze s klasickými sádrovláknitými deskami fermacell . Zkoušky byly provedeny také na vzorcích se zásuvkami. I zde byla splněna třída RC2 / RC3. Pro společnost Fermacell je to revoluční změna, protože obě třídy bezpečnosti může dodávat ve skladbě pouze s deskami fermacell, bez dodatečné plechové výztuže. Tyto stěny jsou navíc nejen velmi odolné, ale také subtilní, plní požadavky normy a současně mají velmi dobré parametry vzduchové neprůzvučnosti a požární odolnosti. Brzy budou připraveny pro všechny nově certifikované stěny technické listy a doplněny i do systémových konstrukcí.

Montovaná bezpečnostní stěna fermacell 1 S 31 s třídou bezpečnosti RC 3 je nenosná bezpečnostní příčka, samostatně stojící, s ocelovou spodní konstrukcí a opláštěním čtyřmi sádrovláknitými deskami fermacell 12,5 mm. Konstrukci tvoří z obou stran dvě a dvě sádrovláknité desky fermacell o tl. 12,5 mm, každá z dvojic je slepená podlahovým lepidlem fermacell (rozteč lepení po 312,5 mm). Mezi deskami je nosná konstrukce z ocelových pozinkovaných CW profilů šířky 50 mm (rozteč 625 mm) a vrstva izolace. Tatáž stěna s třídou bezpečnosti RC 2 má stejnou skladbu, dvojice desek fermacell 12,5 mm však u ní nejsou slepené lepidlem fermacell.

Montovaná bezpečnostní stěna fermacell 1 H 31 s třídou bezpečnosti RC 3 má stejně jako stěna 1 S 31 ve skladbě čtyři desky fermacell tl. 12,5 mm, přičemž i tady je každá dvojice slepená podlahovým lepidlem fermacell (rozteč lepení po 312,5 mm). Rozdíl tvoří KVH hranol 40x60 mm KVH (rozteč 625 mm) a vrstva izolace. I u této stěny chybí v provedení bezpečnostní třídy RC 2 slepení dvou a dvou desek fermacell podlahovým lepidlem fermacell.

Testy probíhaly v průběhu března 2019 ve zkušebně TREZOR TEST s.r.o. v souladu s požadavky normy ČSN EN 1627:2000. Samotná zkouška na třídy RC2 / RC3 se skládala ze tří částí:

  • statické zatížení - pro třídu RC 3 byla příčka vystavena statickému zatížení 6 kN v místech jednotlivých kotevních bodů
  • dynamické zatížení - pro třídu RC 3 dopadalo do stanovených míst na povrchu příčky z výšky 750 mm 50 kg břemeno

Posledním testem byla doba průlomové odolnosti. Ta se prováděla pomocí normové sady nářadí a normou stanoveným způsobem. Pro třídu RC 3 nesmí průlom trvat méně než 5 minut čistého času, aniž by v příčce vznikl stanovený otvor pro vniknutí. Pracovník zkušebny se v roli pomyslného „zloděje“ pokoušel překonat konstrukci při použití páčidla délky 710 mm a dalšího šroubováku a sady ručního nářadí, do které patřilo malé kladívko, důlčíky a mechanická ruční vrtačka.

www.fermacell.cz

Autor: Fermacell (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Stěny a příčky ze sadrovláknitých desek fermacell s profilovanými hranami 12  fotek

Stěny a příčky ze sadrovláknitých desek fermacell s profilovanými hranami

Sádrovláknité desky fermacell s profilovanými hranami jsou ideálním řešením pro rychlou a nákladově úspornou výstavbu vnitřních příček, opláštění s ...


Montované bezpečnostní příčky fermacell s třídou bezpečnosti RC2 2  fotek

Montované bezpečnostní příčky fermacell s třídou bezpečnosti RC2

Při použití systémů suché výstavby se u mezibytových příček nebo u vnějších stěn kanceláří, bank, obchodů či jiných prostor (např. umístění datovýc ...


Stěny z desek fermacell odvádí vlhkost podobně jako hliněná omítka 3  fotek

Stěny z desek fermacell odvádí vlhkost podobně jako hliněná omítka

Téma bydlení ve zdravém prostředí nabývá na významu a stále důležitější je při tom odvádění přebytku vlhkosti a C02 ze vzduchu v místnosti. Důvod j ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×