Právě soutěžíme o:
nářadí Stanley nářadí Stanley
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Mozaika ze zrcadlové folie

Mozaika ze zrcadlové folie

Díky firmě Hornschuch se mi dostala do ruky zrcadlová folie d-c-fix. V prvé chvíli mě samozřejmě napadlo vyrobit si zrcadlo. Ovšem z toho byste asi nic neměli. Proto jsem vymyslela vytvořit si zrcadlové víčko truhličky. A proč nepoužít všeobecně známou techniku decoupage na dozdobení přední strany? Jak dopadl výsledek, můžete posoudit sami.

reklama

K práci budeme potřebovat samolepící zrcadlovou folii d-c-fix, dřevěnou truhličku, ale můžete vzít i obyčejnou papírovou krabici s víčkem a udělat z ní něco neobvyklého. Dále budeme potřebovat samozřejmě ubrousek, lepidlo (já používám Herkules, je prostě nejlepší), štětec, nůžky, pravítko a doporučuji i pinzetu. A v neposlední řadě větší kapku trpělivosti.

Postup

  1. Zadní strana samolepicí folie d-c-fix má úžasné kostičky jako pravítko. Nemusíte měřit (jen někde) a rovnou vystříháte dostatek kostiček.

  2. Doporučuji kostičky si nejprve cvičně rozložit po ploše, abyste viděli výsledek již nyní a rozvrhli si mezery mezi kostičkami, aby to vyšlo. Je to lepší, než si to pracně měřit a vypočítávat.

  3. Folie d-c-fix má i svrchu ochrannou folii. Nesundávejte ji, zbytečně si zrcadélka omakáte či zašpiníte.

  4. Nyní pomocí pinzety sejměte z jednotlivých kostiček zadní krycí papír a kostičku po kostičce nalepte na víko krabičky či truhličky. Zjistila jsem, že je nejlepší nalepit nejdřív rohy, poté udělat rámeček a nakonec vyplnit vnitřek.

  5. Jakmile máme nalepeno, můžeme přistoupit ke zdobení přední strany. Můžete ale aplikovat ubrousky i na boky. Záleží na vás. Na zdobenou plochu naneseme lepidlo a necháme zaschnout.

  6. Z ubrousku sejmeme vrchní potištěnou vrstvu, přiložíme na plochu a zažehlíme žehličkou nastavenou na první, max. druhý stupeň. Po vychladnutí zalakujeme, popř. natřeme vrstvou lepidla Herkules.

  7. Nyní přistoupíme ke druhé mravenčí práci. A tou je sejmutí vrchní ochranné folie z každé jednotlivé kostičky. Zde doporučuji opravdu pinzetu, pokud budete odlupovat jen nehtem, můžete si "odrbat" roh kostičky a tím pokazit výsledný efekt.

  8. Z mozaiky můžete vytvořit i různé geometrické tvary, udělat jen rámeček a vnitřek ozdobit, ozdobit i boky truhličky či krabičky, záleží jen na vaší fantazii.

Autor: Pavla (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Netradiční přání se srdíčkem 18  fotek

Netradiční přání se srdíčkem

Valentinka, vánoční či velikonoční přání nebo přání k narozeninám a svátku. To vše si můžete vyrobit sami díky návodu, který dnes přinášíme. Do tvo ...


Samolepící hodiny oživí váš interiér 15  fotek

Samolepící hodiny oživí váš interiér

Na trhu je v dnešní době tolik různých typů a tvarů hodin, že si vybere opravdu každý. Skutečný přehled má snad jen člověk, který v tomto oboru dělá. ...


Váza z tubusů od koberců 9  fotek

Váza z tubusů od koberců

Máte chuť vytvořit si originální aranžmá ze suchých travin a květin, které jste nasbírali a omrzely vás keramické, skleněné či porcelánové vázy, které ...


Výroba nástěnky z MDF a výřezů z překližky 6  fotek

Výroba nástěnky z MDF a výřezů z překližky

Jak zkrášlit dětský pokojíček? Přinášíme vám tip na dětskou nástěnku pro malého námořníka nebo námořnici, kterou odekorujete pomocí překližkových výře ...


Čas převlékání stěn s tapetami d-c-fix 4  fotek

Čas převlékání stěn s tapetami d-c-fix

Po zimě je to vždycky tak a opakuje se to jako příchod jara: Nové listy, nové květy, nová tráva a v té trávě nová kuřátka. I našemu bydlení sluší změn ...


Balkonové soukromí s tapetou d-c-fix 27  fotek

Balkonové soukromí s tapetou d-c-fix

Bydlíte v paneláku a jarní sluníčko vás láká na balkon k věšení prádla i k posezení s kávou, ale vadí vám, že jste jak ve výloze? Všichni kolemjdoucí ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
0
Kompresor - spoj Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 13.2.2018 15:00 Martin
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
0
Domácí výroba z kůže Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.6.2016 13:42 Dalibor Kníže
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 28.4.2015 14:06 Jan Gregor
0
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 19.2.2009 23:04 Miluše Majerová
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 19.2.2009 23:04 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
reklama

reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×