Právě soutěžíme o:
pomocníky na grilování pomocníky na grilování
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Mramorová dlažba a její lepení

Mramorová dlažba a její lepení

Podlaha je velmi důležitý a estetický prvek interiéru. V mnoha případech spoluutváří celkový dojem z určitého prostoru. Proto se její pokládce věnuje dnes hodně pozornosti. Zcela specifickým materiálem je dodnes používaný mramor. Podlaha z mramoru vždy poutala zaslouženou pozornost, a zcela jistě jsou interiéry, ve kterých si ani jiný typ podlahy neumíme představit. Za příklad může sloužit nedávno zrekonstruovaný soukromý zámek ve Škvorci, jehož historie se začala psát někdy na konci 13. století. V rámci rekonstrukce zámku byla položena černá i světlá mramorová dlažba ve většině místností interiéru. Mramor však není jen materiál do hradů a zámků, ale velmi dobře se hodí i do současné moderní výstavby.

reklama

Kdo se tedy rozhodne k použití mramorové dlažby, neměl by výběr lepidla a spárovací hmoty opravdu podcenit. Mramor má jiné vlastnosti, než běžná keramická dlažba. Má svou cenu, a tak je nutné vybrat opravdu kvalitní lepidlo. Knauf pro tyto případy připravil speciální lepidlo Flexkleber Weiss. Jedná se o mrazuvzdorné cementové lepidlo bílé barvy, které je, mimo jiné, speciálně určeno právě pro lepení desek z přírodního a umělého bílého kamene i mramoru, protože zamezuje tvorbě „šedého“ zakalení povrchu. Díky této vlastnosti je velmi vhodné i pro lepení průhledných obkladů a ozdobných prvků ze skla či sklokeramiky. Lepidlo je extrémně pružné a odolné tepelnému namáhání, takže jej bez problému můžete použít jak v interiéru, tak i exteriéru. Včetně prostor s podlahovým vytápěním.

  1. Lepení mramorové dlažby speciálním lepidlem Flexkleber Weiss

  2. Natažení lepidla na podklad ošetřený Knauf hloubkovou penetrací

  3. Při lepení velkoformátového obkladu či dlažby je nutné aplikovat lepidlo na obě lepené strany

  4. Položení dlažby do čerstvě naneseného lepidla

  5. Po usazení lze dlažbu korigovat po dobu otevřeného času lepidla, tj. cca 20 minut

  6. Spárování dlažby se doporučuje po 2 až 3 dnech spárovací hmotou Knauf Marmor-&Granit-Fuge nebo Knauf Fugenbunt

Za zmínku stojí, že pro zvlášť namáhané plochy se lepidlo nanáší na obě lepené plochy systémem Buttering Floating. Před položením obkladového prvku je dobré se ujistit, zda lepidlo na povrchu nevytvořilo nelepivý škraloup a to nejlépe dotykem prstů. Pokud lepidlo škraloup má, je nutné ho v celé nelepivé ploše seškrábnout a znovu natáhnout čerstvé. Je dobré dbát na to, aby pod dlažbou nezůstaly vzduchové kapsy.

Mramorovou podlahu je třeba samozřejmě vyspárovat, nejdříve však po dvou dnech (po sedmi dnech se může podlaha plně zatížit). K tomuto účelu nabízí Knauf buď tradiční vysoce kvalitní spárovací hmotu Knauf Fugenbunt, která je velmi flexibilní, stálobarevná a odolná vůči plísním, nebo alternativní vysoce pružnou spárovací hmotu vytvářející perlovým efekt – Knauf Marmor-&Granit-Fuge. Oba materiály lze s úspěchem použít pro vnitřní i venkovní pokládku.

Další informace naleznete na www.knauf.cz nebo na www.knauftogo.cz.

Autor: Knauf (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Knauf vám ukáže jak na cestičky z kamene 1  fotek

Knauf vám ukáže jak na cestičky z kamene

Milí kutilové, s jarem přišel čas věnovat pozornost úpravě chodníků, zídek či teras na zahradě a v dalších prostorách kolem domu, tedy v prostředí, kt ...


Lepení a spárování přírodního kamene a mramoru 7  fotek

Lepení a spárování přírodního kamene a mramoru

V moderních interiérech a samozřejmě i exteriérech nacházejí často uplatnění zabudované obklady a dlažby z přírodního nebo umělého kamene případně i m ...


Omítka je účelný a pohledný kabát domu 3  fotek

Omítka je účelný a pohledný kabát domu

Zateplování je šlágrem posledních let. Energie výhodné pro vytápění, k nimž patří elektřina, plyn a topné oleje, ale postupně neustále zdražují. A tak ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 26.8.2015 21:52 jan krásný
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 2.7.2015 10:06 Vilém Votcházel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 20.5.2015 06:21 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 21.4.2015 14:32 Bob Stavitel
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×