Právě soutěžíme o:
knihu Revoluce jednoho stébla slámy knihu Revoluce jednoho stébla slámy
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

AgroBio: Postřik proti hmyzu

AgroBio: Postřik proti hmyzu
Život nám nemusí ztěžovat jen přírodní pohromy, jakými jsou požáry, povodně, vichřice a srážka s blbcem. Mrňaví nepřátelé dokážou z života udělat mimořádné peklo. Proto je chvályhodný každý opravdu fungující prostředek, který nás dokáže hmyzích škůdců zbavit: společnost Agrobio na ně nabízí ucelenou řadu Atak.
reklama

Na počátku vzpomínka, dost mlhavá, a nebo lépe zakouřená: do starého domu se bůhsuď odkud nastěhovala velmi nežádoucí zvířátka. Je to tak, že jakmile má něco více než čtyři nohy, většina lidí s tím má problém. Byt rodiče tenkrát dokonale utěsnili. Otec se sirkami se k jakýmsi sirným svícím blížil odhodlaně jako anarchista. Zamkli jsme a odešli i s přidušenou a chrchlající hlavou rodiny na návštěvu. Po návratu však žlutý dým bezpečně zabil všechno – bezmála i nás, protože ho nebylo možné velmi dlouhou dobu pořádně vyvětrat.

A pak že není kouře bez ohně

Princip je jakoby týž – i když všechno je vlastně jinak. Nová metoda hubení hmyzu spočívá sice na rozptýlení suchého kouře, který se ošetřovaným prostorem rychle rozšíří a pronikne doslova do každé škvíry a praskliny. Funkci tohoto fumigátoru nicméně spouští nikoliv oheň, ale voda.

Tato dýmovnice má přitom zpožděné rozptýlení aktivní složky, takže i ten, kdo vykuřování provádí, je na tom dobře, protože do přímého styku s kouřem se nemusí dostat. A po kouři nezůstávají žádné stopy, saze ani skvrny, dokonce ani na záclonách.

Fumigátor Atak je zacílen proti lezoucímu hmyzu a jeho larvám, tedy proti švábům, blechám, molům, různým broukům, pavoukům a mravencům. Ale poradí si i s létavým hmyzem a jeho larvami: mouchy, komáři, moli, vosy a sršni, třeste se! Radovat se mohou i alergici, citliví na přítomnost prachových roztočů, které také Atak bez milosti zabíjí.

Jak fumigátor použít

Před použitím z místnosti odstraníme vše živé, psi kočky, křečky, kytky a rybičky (těm stačí zakrýt akvárium a vypnout vzduchovač). Podle návodu v misce s vodou fumigator aktivujte a běžte pryč nejméně na dvě hodiny. Větrat je pak prý třeba alespoň pět minut a do peřin vlézt až za šest. Agrobio vám za to garantuje, že pak vás v posteli nic nepokouše.

Na mravence se dá jít různě

Gel Atak prý mají mravenci nejraději, přestože jim nese smrt. Pár kapek návnady se má nalít na pevný povrch (plast a nebo dlaždičky), na nohy regálu ve špajzu, v garáži někam, kam děti nevlezou. Gel Atak je totiž velmi účinný, mravenci roznesou jed v mraveništi a do čtyřiadvaceti hodin by mělo být po celé kolonii.

Prášek Atak připravený k dlouhodobé bitvě s mravenčími koloniozátory je v mikrogranulích. Je bez zápachu a nabízí velkou flexibilitu použití: rozprášením, postřikem nebo kropením.

Nástraha na mravence Atak působí při dotyku i požití. Zrosolovatělá jedová návnada je v krabičce, odkud ji mravenci odnesou do hnízda, které by mělo do dalšího dne vyhynout.

Pro šváby je piva škoda

V Agrobiu vyvinuli i pro šváby neodolatelně lákavý gel Atak. Ve velikosti asi jako čočka ho nalíčíme do rohů, za kuchyňské přístroje, obklady, elektrické desky, pod dřez a do všech horkých, vlhkých a tmavých míst, kde se švábi množí.

Pán much

Konec konců ani neustále bzučící a po všem lezoucí mouchy snad nikdo rád nemá. Ve vesnických staveních byly především lampy nad kuchyňským stolem ověšeny mucholapkami jako vánoční stromeček a kdokoliv urostlejší prudčeji vstal, bimbnul se mucholapkou do hlavy. Zátiší s mucholapkami nebylo sice bůhví jak krásné, ale fungovalo to. Na podobném principu, ale s novou účinností působí i okenní lepící obdélníkové pásky Atak k hubení mouchy domácí. První účinky lze pozorovat již několik minut po aplikaci a mucholapka vydrží i několik týdnů.

Univerzální sprej Atak

Kam ale na nás s prášky, gely, vykuřovadly a nějakými mucholapkami – jsme sprejerská generace! Proto vznikl v této formě univerzální insekticid k hubení hmyzu, roztočů i k impregnaci oděvů, například před moly. Účinkuje až šest měsíců po nastříkání. Látky však lze ošetřit i ponořením do maximálně čtyřicetistupňového roztoku náplně spreje ve vaně a jejich vysušením bez ždímání. Kousat by nás nemělo nic dva měsíce… A dobře náš oděv sprej Atak ochrání i před obtížnými nálety komárů a záludnými klíšťaty.

Více informací a podrobný návod k použití na www.agrobio.cz.

Autor: Jiří Jan a Agrobio (text)

Klíčová slova:


Související články

Škůdce slimák – jak na něj 7  fotek

Škůdce slimák – jak na něj

Naše zahrady jen výjimečně pustoší ryjící divočáci a nebo je okusují jeleni. Většinu nepřátel úrody ani pořádně nevidíme, zato po jiných můžeme dokonc ...


Štěnice jsou postrachem našich domácností 4  fotek

Štěnice jsou postrachem našich domácností

Kdo z nás dnes ví, jak vypadá taková štěnice? Kdo ne, může se považovat za šťastného, protože blízké setkání se štěnicí je v poslední době opět noč ...


Ochrana proti chorobám zeleniny 9  fotek

Ochrana proti chorobám zeleniny

Každoročně, vždy v průběhu letních měsíců července a srpna, nejčastěji dochází k napadání převážně zeleniny tzv.“pravými“ plísněmi. Ve vlhkém počas ...


Květen v zahradě 7  fotek

Květen v zahradě

Dny se prodlužují a jaro se pomalu připravuje na předání vlády létu. Na zahradě máme většinu jarních prací hotovou. To neznamená, že budeme lenošit, a ...


Ochrana a výživa zahrady v létě 13  fotek

Ochrana a výživa zahrady v létě

Po jarní kultivaci zahrady, přípravě půdy, setí a sázení, nepředstavuje plné léto začínající čas sklizně a pak už jen se založenýma rukama dohlížení n ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Vyklízení trávníků Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavlína
0
Choroba rajčat Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
usychající hrušeň Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Marek
0
dovolena Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Plamenka latnatá Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Soňa
0
Jaký zvolit rychlestoucí plot? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petra
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×