Právě soutěžíme o:
vybavení Fiskars do dílny i na zahradu vybavení Fiskars do dílny i na zahradu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Mravenci, švábi, mouchy a ti ostatní

Mravenci, švábi, mouchy a ti ostatní
Život nám nemusí ztěžovat jen přírodní pohromy, jakými jsou požáry, povodně, vichřice a srážka s blbcem. Mrňaví nepřátelé dokážou z života udělat mimořádné peklo. Proto je chvályhodný každý opravdu fungující prostředek, který nás dokáže hmyzích škůdců zbavit: společnost Agrobio na ně nabízí ucelenou řadu Atak.
reklama

Na počátku vzpomínka, dost mlhavá, a nebo lépe zakouřená: do starého domu se bůhsuď odkud nastěhovala velmi nežádoucí zvířátka. Je to tak, že jakmile má něco více než čtyři nohy, většina lidí s tím má problém. Byt rodiče tenkrát dokonale utěsnili. Otec se sirkami se k jakýmsi sirným svícím blížil odhodlaně jako anarchista. Zamkli jsme a odešli i s přidušenou a chrchlající hlavou rodiny na návštěvu. Po návratu však žlutý dým bezpečně zabil všechno – bezmála i nás, protože ho nebylo možné velmi dlouhou dobu pořádně vyvětrat.

A pak že není kouře bez ohně

Princip je jakoby týž – i když všechno je vlastně jinak. Nová metoda hubení hmyzu spočívá sice na rozptýlení suchého kouře, který se ošetřovaným prostorem rychle rozšíří a pronikne doslova do každé škvíry a praskliny. Funkci tohoto fumigátoru nicméně spouští nikoliv oheň, ale voda.

Tato dýmovnice má přitom zpožděné rozptýlení aktivní složky, takže i ten, kdo vykuřování provádí, je na tom dobře, protože do přímého styku s kouřem se nemusí dostat. A po kouři nezůstávají žádné stopy, saze ani skvrny, dokonce ani na záclonách.

Fumigátor Atak je zacílen proti lezoucímu hmyzu a jeho larvám, tedy proti švábům, blechám, molům, různým broukům, pavoukům a mravencům. Ale poradí si i s létavým hmyzem a jeho larvami: mouchy, komáři, moli, vosy a sršni, třeste se! Radovat se mohou i alergici, citliví na přítomnost prachových roztočů, které také Atak bez milosti zabíjí.

Jak fumigátor použít

Před použitím z místnosti odstraníme vše živé, psi kočky, křečky, kytky a rybičky (těm stačí zakrýt akvárium a vypnout vzduchovač). Podle návodu v misce s vodou fumigator aktivujte a běžte pryč nejméně na dvě hodiny. Větrat je pak prý třeba alespoň pět minut a do peřin vlézt až za šest. Agrobio vám za to garantuje, že pak vás v posteli nic nepokouše.

Na mravence se dá jít různě

Gel Atak prý mají mravenci nejraději, přestože jim nese smrt. Pár kapek návnady se má nalít na pevný povrch (plast a nebo dlaždičky), na nohy regálu ve špajzu, v garáži někam, kam děti nevlezou. Gel Atak je totiž velmi účinný, mravenci roznesou jed v mraveništi a do čtyřiadvaceti hodin by mělo být po celé kolonii.

Prášek Atak připravený k dlouhodobé bitvě s mravenčími koloniozátory je v mikrogranulích. Je bez zápachu a nabízí velkou flexibilitu použití: rozprášením, postřikem nebo kropením.

Nástraha na mravence Atak působí při dotyku i požití. Zrosolovatělá jedová návnada je v krabičce, odkud ji mravenci odnesou do hnízda, které by mělo do dalšího dne vyhynout.

Pro šváby je piva škoda

V Agrobiu vyvinuli i pro šváby neodolatelně lákavý gel Atak. Ve velikosti asi jako čočka ho nalíčíme do rohů, za kuchyňské přístroje, obklady, elektrické desky, pod dřez a do všech horkých, vlhkých a tmavých míst, kde se švábi množí.

Pán much

Konec konců ani neustále bzučící a po všem lezoucí mouchy snad nikdo rád nemá. Ve vesnických staveních byly především lampy nad kuchyňským stolem ověšeny mucholapkami jako vánoční stromeček a kdokoliv urostlejší prudčeji vstal, bimbnul se mucholapkou do hlavy. Zátiší s mucholapkami nebylo sice bůhví jak krásné, ale fungovalo to. Na podobném principu, ale s novou účinností působí i okenní lepící obdélníkové pásky Atak k hubení mouchy domácí. První účinky lze pozorovat již několik minut po aplikaci a mucholapka vydrží i několik týdnů.

Univerzální sprej Atak

Kam ale na nás s prášky, gely, vykuřovadly a nějakými mucholapkami – jsme sprejerská generace! Proto vznikl v této formě univerzální insekticid k hubení hmyzu, roztočů i k impregnaci oděvů, například před moly. Účinkuje až šest měsíců po nastříkání. Látky však lze ošetřit i ponořením do maximálně čtyřicetistupňového roztoku náplně spreje ve vaně a jejich vysušením bez ždímání. Kousat by nás nemělo nic dva měsíce… A dobře náš oděv sprej Atak ochrání i před obtížnými nálety komárů a záludnými klíšťaty.

Více informací a podrobný návod k použití na www.agrobio.cz.

Autor: Jiří Jan a Agrobio (text)

Klíčová slova:


Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Související články

Škůdce slimák – jak na něj 7  fotek

Škůdce slimák – jak na něj

Naše zahrady jen výjimečně pustoší ryjící divočáci a nebo je okusují jeleni. Většinu nepřátel úrody ani pořádně nevidíme, zato po jiných můžeme dokonc ...


Ochrana proti chorobám zeleniny 9  fotek

Ochrana proti chorobám zeleniny

Každoročně, vždy v průběhu letních měsíců července a srpna, nejčastěji dochází k napadání převážně zeleniny tzv.“pravými“ plísněmi. Ve vlhkém počas ...


Květen v zahradě 7  fotek

Květen v zahradě

Dny se prodlužují a jaro se pomalu připravuje na předání vlády létu. Na zahradě máme většinu jarních prací hotovou. To neznamená, že budeme lenošit, a ...


Ochrana a výživa zahrady v létě 13  fotek

Ochrana a výživa zahrady v létě

Po jarní kultivaci zahrady, přípravě půdy, setí a sázení, nepředstavuje plné léto začínající čas sklizně a pak už jen se založenýma rukama dohlížení n ...


Mohlo by vás zajímat

Odstranění spadaného listí kusem lepenky

Odstranění spadaného listí kusem lepenky

Výborným nápadem, jak rychle odstranit spadané listí ze zahrady je nahrnout ho kusem lepenky na jednu hromadu. Podmínkou je, že listí je čerstvě spada ...


Proč odklízet listí na trávníku?

Proč odklízet listí na trávníku?

Možná si říkáte, že spadané listí v přírodě také nikdo neuklízí, tak proč ho nenechat ležet i na zahrádce. Listí na trávníku však nadělá velké škody – ...


Kdy je ideální teplota pro zazimování bazénu

Kdy je ideální teplota pro zazimování bazénu

Doba vhodná pro zazimování zahradního bazénu je zpravidla na konci koupací sezony, kdy se teplota vody pohybuje mezi 10 a 15 °C. Podmínkou také je, že ...


Pro snadné hrabání listí si pořiďte správné hrábě

Pro snadné hrabání listí si pořiďte správné hrábě

Chceme-li snadno shrabat spadané listí, měli bychom si pořídit správné hrábě. Se špatnými se zbytečně nadřeme a úklidem listí na zahradě strávíme víc ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
6
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 21.10.2018 18:16 Jaroslav Marinak
0
Choroba rajčat Pěstujeme
Poslední příspěvek: 11.6.2018 13:15 Jana
0
usychající hrušeň Pěstujeme
Poslední příspěvek: 18.6.2017 12:47 Marek
1
Rok v zahradě - leden Pěstujeme
Poslední příspěvek: 28.3.2017 12:38 Administrátor Andrea
0
Vyklízení trávníků Pěstujeme
Poslední příspěvek: 23.2.2017 19:42 Pavlína
0
Jaky kultivator? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 4.1.2017 02:55 jakub
1
Nemoc švestky? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.7.2016 18:04 Petr
0
Vytvoření valu na zahradě Zahrada
Poslední příspěvek: 15.1.2016 14:07 Lucie Veselá
0
Odkud venkovní obklady Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:57 Jan Hrubý
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
6
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 21.10.2018 18:16 Jaroslav Marinak
1
jošta - housenky Pěstujeme
Poslední příspěvek: 25.8.2013 17:48 Dana Matějovská
1
Rok v zahradě - leden Pěstujeme
Poslední příspěvek: 28.3.2017 12:38 Administrátor Andrea
1
Nemoc švestky? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 30.7.2016 18:04 Petr
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama

reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×