Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jakým nábytkem vybavit kancelář?

Jakým nábytkem vybavit kancelář?

Nábytek do kanceláře a jeho výběr může znít jako snadný úkol. Jeho rozměry a barevné provedení volíme dle velikosti a barevného pojetí prostor. Tmavé prostory musíme rozjasnit nejen světlou výmalbou, ale i veselou a hezkou barvou nábytku. To zaručí, že na nás během pracovního dne nezačne působit únava. Jaký nábytek do kanceláře je dnes trendy? Na co si při výběru musíme dát pozor?

reklama

Nábytek do kanceláře začíná u výběru stolu a židle

Pokud se chystáme obměnit vybavení domácí kanceláře nebo patříme k těm, kteří si chtějí zrealizovat obměnu kancelářského vybavení v zaměstnání, vždy pracujeme s tím, abychom přivedli do prostoru co nejvíce světla. Tmavý nábytek může být efektní, ve výsledku ale vede k pocitu únavy a nesoustředěnosti. Světlá výmalba celého prostoru ve společnosti s vhodně zvoleným nábytkovým setem dokáže v kanceláři doslova divy. Prostor je instalací světlého nábytku nejen velice vzhledný, zároveň ale nesvádí mozek k únavě.

Podle čeho vybrat stůl a židli

Dvěma základními prvky kancelářského nábytku je stůl a židle. Stůl musí být vyroben z masivního materiálu a vybaven mnoha odkládacími plochami. Ve velkých i malých prostorách se uplatňují stoly rohové, které nabízí dokonalé využití každého centimetru. V dnešní době je moderní především čistý, minimalistický design s moderním střihem. Toto řešení je jednoduché na instalaci. Klasický kancelářský stůl je ale většinou masivnější a obchody jej nabízejí v mnoha různých barevných provedeních.

Ke stolu neodmyslitelně patří šuplíky. Pokud je stůl koncipovaný jako bezšuplíkový, pak lze několik šuplíků dokoupit jako samostatný kontejner i s možností podstavce, čímž se výška kontejneru srovná s výškou stolu. Znamená to potom větší užitnou plochu. Kontejnery můžeme mít klidně dva, přičemž jeden z nich může být určen například na uložení šanonů. Jedním ze základních bodů výběru je také fakt, abychom se při posazení za stůl cítili dobře a tělo mělo přirozený posez. Jakkoliv provedená pracovní deska stolu, kde se budeme krčit nebo bude příliš vysoká, je rizikem, které nás může nepěkně zdravotně poznamenat.

Židli vybíráme vždy tak, aby pro nás byla co nejpohodlnější. Musí mít výškovou regulaci i nastavitelné opěradlo, které si seřídíme tak, aby nás po déletrvajícím sezení neprovázely bolesti páteře. Ty jsou nejčastěji důsledkem velmi nepřirozené polohy, namáhající celý pohybový aparát. Nezdravé sezení se následně přenese do páteře, přičemž může vygradovat až do bolestí hlavy.

Měkčené plochy na sezení, výškové stavitelné područky nebo hlavová opěrka se širokými možnostmi nastavení, to by mělo být pro nás prim. Žádné levné sezení někde z hypermarketu v kanceláři neobstojí. Dražší kancelářské židle jsou obvykle vyrobeny z kvalitnějších materiálů. Hlavními díly, které rozhodují o životnosti, je pístnice a pojezdová kolečka. Ty jsou u laciných typů velmi poddimenzované.

Skříňky a vitríny pro uschování různých věcí

Do kanceláře nám pro začátek stačí dvojice dvoukřídlých malých skříní a jedna větší, jejíž vrchní polovina slouží jako knihovna, případně jako místo, kde si můžeme vystavit osobní certifikáty či jiná ocenění. Nesmíme zapomínat, že skříňky musí mít vždy stejnou barvu jako psací stůl, jinak by došlo k narušení přirozeného kontrastu a v takovém prostředí bychom se necítili dobře.

Několik rad pro výběr nábytku do kanceláře

  • Vždy si vybíráme nábytek pouze od jednoho dodavatele. Snáze se nám bude kombinovat více kusů nábytku do jedné objednávky. Při výběru od více dodavatelů nemáme jistotu, že dokonale trefíme barevný odstín.
  • Výhodná koupě je možná v případě nasazení slev u některého z velkých obchodních domů. Při koupi celé sady pro kancelář můžeme ušetřit i několik tisíc korun.
  • Hodně levné nabídky v internetových obchodech obcházíme obloukem, většinou jde o nepříliš kvalitní zboží.

Autor: Radoslav Ptáček (text), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Pracujete z domu? Pořiďte si do pracovny kvalitní kancelářskou židli a pracovní stůl, aby vás nebolela záda 6  fotek

Pracujete z domu? Pořiďte si do pracovny kvalitní kancelářskou židli a pracovní stůl, aby vás nebolela záda

Pracujete z domu? Zařiďte si pracovnu či pracovní koutek, kde vás nikdo nebude rušit od práce. Základem je kvalitní kancelářská židle a pracovní s ...


Počítačová minipracovna 18  fotek

Počítačová minipracovna

Knihovnička, pracovní stolek i domácí pracovna v jednom na necelém jednom metru čtverečním. A k tomu ještě televizní zákoutí a skříňka na video. Ideál ...


Jak vybrat moderní nábytek do pracovny tak, abychom se soustředili a měli pohodlí? 7  fotek

Jak vybrat moderní nábytek do pracovny tak, abychom se soustředili a měli pohodlí?

Měli jste jako děti rádi hru na schovávanou? Máme pro vás dobrou zprávu, vzpomínky na tuhle kratochvíli může navodit i výběr nábytku do pracovny. Celo ...


Využijte police nad pracovním stolem na ukládání kancelářských potřeb 5  fotek

Využijte police nad pracovním stolem na ukládání kancelářských potřeb

Police umístěné nad pracovní stůl jsou pomocníkem, který zvětší odkládací a ukládací plochu a umožní i z malého prostoru vytěžit maximum místa. Na ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×