Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nadkrokevní izolační systém THERMO-LINE: Moderní bydlení i v historických objektech

Nadkrokevní izolační systém THERMO-LINE: Moderní bydlení i v historických objektech

Při modernizaci a přestavbě starších a historických objektů se s úspěchem uplatňují nadkrokevní izolace. Stále častější volba nadkrokevních izolačních systémů v posledních letech souvisí s rostoucím podílem rekonstrukcí šikmých střech, oproti novostavbám, jejichž podíl klesl i v důsledku ekonomické krize. U historických objektů, kde není možný stavební zásah ze strany interiéru, je nadkrokevní izolace nejefektivnější variantou zateplení střešního pláště. Využití tohoto způsobu zateplení střechy umožňuje přiznání vhodně opracovaného či historicky hodnotného krovu jakou součásti interiéru.

reklama

Nadkrokevní izolační systém THERMO-LINE umožňuje snadno dosáhnout parametrů stanovených pro pasivní domy. Vyhovuje tak požadavkům nové unijní Směrnice o energetické náročnosti budov. Ta od roku 2020 zavazuje členské státy k realizaci nových budov s téměř nulovou spotřebou energie.

Fenol jako izolant budoucnosti

Základem izolačního systému THERMO-LINE jsou izolační desky Permo® therm z fenolické pěny. Fenolická pěna je materiál specifický svou uzavřenou strukturou extrémně malých buněk s velmi tenkými stěnami.
Desky Permo® therm nabízejí mimořádné izolační schopnosti λd = 0,021 W/mK při minimální tloušťce izolantu. Díky tomu lze systém využít při rekonstrukcích střešních plášťů historických objektů, řadových domů a dvojdomů, kde by opticky velké zvýšení střechy použití běžné nadkrokevní izolace vylučovalo. Ve srovnání s jinými typy izolací nevykazuje tento izolant vlivem stárnutí žádný úbytek materiálu a jen minimální deformace. Fenolická pěna navíc neobsahuje žádné freony ani jiné látky poškozující životní prostředí. Naproti tomu disponuje mimořádnými protipožárními parametry a výborně chrání před hlukem.

Difúzní struktura umožňuje odvod vlhkosti

Problematická bývá u starších objektů zvýšená vlhkost, výhodná je proto volba nadkrokevního systému s difúzně otevřenou strukturou. Desky z fenolické pěny disponují při λd = 0,021 W/mK pro rekonstrukce ideální paropropustností ve výši µ = 35. Zatímco většina nadkrokevních systémů disponuje parozábranou, která vlhkost v konstrukci uzavře, součástí systému THERMO-LINE je parobrzdná fólie plnící v rámci celého systému regulační funkci. Umožňuje totiž postupné uvolňování vzdušné vlhkosti do difúzně otevřené izolace a následně ven z konstrukce.

Izolační systém THERMO-LINE nabízí vysokou variabilitu: Desky Permo® therm nabízí společnost HPI-CZ standardně v tloušťkách 60, 80, 100, 120, 140 a 160 mm. Samotná realizace nadkrokevní izolace je jednoduchá, pokládka probíhá jen v jedné vrstvě, takže riziko chyb při montáži je nízké. Systém THERMO-LINE je pochůzný, což usnadňuje při montáži pohyb po střeše. Jednotlivé desky s rozměry 2400 x 1200 cm (montážní rozměr 2385 x 1185 cm) jsou opatřeny systémem pero-drážka. Díky tomu je tepelně izolační vrstva souvislá, bez tepelných mostů. Kotvení izolace v ploše zajišťují systémové šrouby zajišťující spolehlivé přikotvení proti sání větru. Systémová parobrzdná fólie Wallint® T3 SK2 navíc může po dobu 14 dnů zastávat funkci dočasné krytiny. Profesionální instalaci ventilačních systémů skrz nadkrokevní izolací zajišťují prostupy Venduct®, ve variantě pro rekonstrukce nebo pro novostavby. Systémové prostupy snižují riziko vniknutí nežádoucí vlhkosti do střešní konstrukce a redukují vznikající tepelné mosty.

Vypracování kladečského a kotevního plánu na základě projektové dokumentace provádí společnost HPI-CZ zdarma v rámci nabízeného servisu. Jeho součástí je také možnost konzultace s technikem přímo na stavbě, výpočet bilance vlhkosti a návrh vhodné skladby. Desky Permo® therm jsou zařazeny do programu Nová zelená úsporám (lze najít pod kódem SVT2832).

Více na www.hpi.cz.

Autor: HPI-CZ (text a foto)

Související články

Bezprofilová montáž desek - to je MICHNO SYSTEM 5  fotek

Bezprofilová montáž desek - to je MICHNO SYSTEM

Se špetkou nadsázky lze tvrdit, že máte-li doma vrtačku a vodováhu, zvládnete si dnes sádrokartonový podhled namontovat vlastními silami. Společnost H ...


Inovovaný systém HPI-CZ pro nadpraží a ostění oken a dveří: Tepelně izoluje, brání vzniku plísní a prasklin, boduje protipožárními parametry 8  fotek

Inovovaný systém HPI-CZ pro nadpraží a ostění oken a dveří: Tepelně izoluje, brání vzniku plísní a prasklin, boduje protipožárními parametry

Nová řešení významně rozšiřují možnosti zateplení problematického okolí oken a dveří. Systém prefabrikovaného nadpraží a ostění společnosti HPI-CZ, ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×