Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nástěnné kotle

Nástěnné kotle
Nenechat unikat energii, ani peníze – to je heslo toho, kdo dobře hospodaří. Proč by mělo teplo jen tak mizet do komína, když ho lze téměř beze zbytku využít. Technicky je to možné: kondenzační technika, která spotřebuje i to, co u konvenčních kotlů uniká se spalinami komínem, snižuje spotřebu paliva a zvyšuje účinnost vytápění. Emise škodlivin jsou přitom minimální.
reklama

Protože zateplit dům nebo měnit okna je sice účinné, ale drahé, investičně dostupnější a rychlejší je s úsporami začít změnou způsobu vytápění. Nejlepší je použít modernější a účinnější zdroj tepla, který umožňuje velkou úsporu energie bez ztráty komfortu vytápění, a tím i rychlou návratnost vložených peněz. O něco vyšší počáteční investice se při takovéto výměně podle okolností vrátí za tři až čtyři roky.

Kotle Logamax plus GB162: Z vývojového centra značky Buderus přišli s novým nástěnným kondenzačním kotlem Logamax plus GB162 o jmenovitém výkonu 80 nebo 100 kW. Má nízkou hmotnost a kompaktní rozměry, čehož dosáhli novým tepelným výměníkem ze slitiny hliníku a křemíku, keramickým deskovým hořákem a regulačním systémem Logamatic EMS.

Dřív jsme si s vytápěním domu automaticky spojovali sklep na uhlí a kotelnu, odkud se horká voda po objektu rozváděla. Dnes se ale ve středních a menších objektech zdroje tepla stěhují do víceúčelových místností. Kotle jsou kompaktní a mohou se instalovat klidně do komory v patře, snadno se obsluhují a ani jejich revize a servis neznamená pro uživatele pohromu. Většina těchto kotlů se věší na stěnu jako karma či jiné průtokové ohřívače. K nástěnným kotlům si lze objednat spoustu příslušenství: kaskádovou jednotku, modulační oběhové čerpadlo, ventily, kohouty, klapky, manometry i přípojky na expanzní nádobu, thermohydraulické rozdělovače a další.

Regulace Buderus Logamatic RC20: Kotle, které mají plně automatizovaný provoz hořáků, jsou vybaveny rozhraním pro připojení osvědčených modulačních prostorových regulátorů Buderus Logamatic RC10 a RC20, k dispozici je i bateriový bezdrátový prostorový regulátor, jehož pracovní dosah po budově je až třicet metrů. Nejvyspělejším regulátorem pro nástěnné kotle je Logamatic RC35, který umožňuje provoz kotlů podle aktuální potřeby tepla v závislosti na venkovní teplotě.

Protože společnost Buderus má s nejprogresivnější technikou bohaté zkušenosti
(s prvními kondenzačními kotli přišli již v roce 1982), z jejich vývojových dílen vycházejí stále nové typy, v nichž se uplatňují aktuální vědeckotechnické i designérské poznatky tak, aby užitek z výrobku byl pro konečného zákazníka maximální (například použití nízkoenergerických oběhových čerpadel pro minimální spotřebu elektrické energie kotlů). S konkrétními novinkami nejen v nástěnných kondenzačních zdrojích tepla
a s jejich technickými podrobnostmi se lze podrobně seznámit na stránkách Buderus.

Autor: Jiří Jan a Buderus (text a foto)

Související články

Tajemství kondenzačního kotle 10  fotek

Tajemství kondenzačního kotle

Vzpomeňte si na oheň na letním tábořišti. Praskající dřevo, v jehož buňkách uzavřená voda se odpařuje tak rychle, že se struktura dřeva bortí. Stoupaj ...


Dvířka na schování kotle 17  fotek

Dvířka na schování kotle

Nový kotel plynového topení a pračka, pro které nebylo nikde jinde v podkrovním bytě místo, se schovaly do rohu místnosti. Aby však nerušily ostatní p ...


Když vzduch i země hřejí aneb tepelná čerpadla 5  fotek

Když vzduch i země hřejí aneb tepelná čerpadla

Dokážeme-li ze svého okolí čerpat přirozené teplo, které zde je, a využívat ho k vytápění, ušetříme spoustu energie, kterou bychom jinak na výrobu tep ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×