Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Největší proměna v historii

Největší proměna v historii

Důchodkyně Vlaďka obývá polorozpadlou chatu v trampské osadě u Berounky. Žije zde sama se psem a ven téměř nevychází. Vlastní dcera ji připravila o dům, na svůj život si ale Vlaďka nestěžuje. Co ji však trápí a co sama nezvládne, je žalostný stav jejího bydlení. V chatovém domku je jí zima a dírou ve střeše dovnitř zatéká. S nízkým důchodem a bez naší pomoci by jí stavení zřejmě brzy spadlo na hlavu. Zvládnou designéři největší proměnu v historii pořadu a dokážou postavit celý domek od základů za 14 dní?

reklama

Závěrečnou premiéru nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 29. dubna ve 21.30 na Primě.

Vlaďka bydlela v budově bývalého mlýna společně se svojí maminkou a dcerou. V restituci se jí pro maminku podařilo získat zpět i polnosti a rybník. Vlaďka pracovala u Jednoty, na bytovém úřadě, v Prioru jako vedoucí plánu a statistiky, na letišti a pak neúspěšně podnikala. Maminka na tom totiž nebyla moc dobře zdravotně a Vlaďka se o ni starala. Dokonce kvůli tomu si vymyslela takové podnikání, aby byla mamince nablízku. Zařídila si kousek u domu sezónní hospůdku – ze stavebních buněk. Její maminka však přepsala dům na vnučku a ta potom svoji vlastní matku vystrnadila z domu tím, že jí různě znepříjemňovala bydlení. Vlaďka radši odešla a od té doby (už je to více než 15 let) spolu nemluvily. Nemá o ní moc zpráv.

Vlaďka měla ještě dědictví po tátovi – stavební parcelu v Berouně. Tu prodala a koupila chatu. Jen na pozemku bohužel není voda. Na umývání používá dešťovou vodu, záchod má suchý. Jinak si vodu nosí z obecního vodovodu. Nejvíc ji jako milovnici tepla trápí zima. Největším snem je tak zateplení objektu, a aby do něj nezatékalo. Má ráda chatařský styl. Přála by si pěknou poličku na vyšívání a na bavlnky. Určitě trvá na zachování stolu po tatínkovi. Ráda by zanechala i svoji postel – matrace jsou sice staré, ale postel je dobrá a vyhovuje jí. Sprcha je asi nedostižné přání. Co na to designéři? Začnou pěkně od podlahy, vlastně od půdy – zbourají a postaví nový domek. Poprvé za osmnáct sérií pořadu promění úplně všechno!

A jak se na proměnu dívají designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný?

Hodnocení designérů: Byla to proměna všech proměn. Je to zatím nejrozsáhlejší, největší, nejtěžší a nejbláznivější akce v pořadu Jak se staví sen, v mnoha ohledech pro nás nová a přelomová. Nápad vypořádat se s domkem takto radikálně, tzn. zbourat a postavit nový, se nerodil okamžitě. Napřed jsme chtěli jít cestou oprav, a pak postupně zjišťovali, že to nemá smysl. Myšlenka na postavení nového domku samozřejmě proběhla, ale cesta k jejímu uskutečnění byla následně hodně složitá. Původní stavba nebyla samozřejmě nikdy určena k dlouhodobému bydlení. Problém tak byl úplně všude. Narušená statika, dům bez zateplení, bez vody a odpadu. Chyběla koupelna i WC. To pramenilo z faktu, že nemovitost neměla nikdy řešený přívod vody ani splaškové kanalizace.

Když jsme se rozhodli pro stavbu nového domu, tak největší výzvou bylo samozřejmě vše stihnout. Akce, která trvá normálně měsíce až roky, jsme museli zvládnout za pár dní.Potřebovali jsme neustále dělat dost zásadní rozhodnutí v extrémně rychlém čase. Navíc jsme řešili tentokrát čistě stavební záležitosti, potřebovali jsme rychle vytvořit partu řemeslníků, se kterou běžně nespolupracujeme. Nebylo snadné rychle sehnat všechny potřebné profese a techniku. Samostatnou kapitolou bylo vytváření potřebné dokumentace a jednání s úřady. Vyšly nám velmi vstříc.

Nový dům má funkční koupelnu s toaletou, takže jsme zajistili hygienické minimum, které v původním domě úplně chybělo.Vlaďka konečně má vyřešeny základní potřeby moderního bydlení – sociální zázemí, tekoucí teplou vodu, odpady a slušné vytápění. Snažili jsme se samozřejmě vytvořit moderní nadčasovou stavbu, která ale nebude příliš extravagantní a hezky zapadne do okolní zástavby. Dost se vyčistila i zahrada, do dřevníku jsme schovali nejen dřevo, ale i hodně dalších věcí, které se dříve povalovaly bez ladu a skladu po zahradě. Hodně udělaly i nový trávník a přístupové chodníčky. V interiéru jsme se soustředili na to, aby na všechny podstatné věci byl vyřešen praktický úložný prostor a Vladka měla vyřešený dobrý prostor na spaní a milované vyšívání.

Domeček je zcela moderní, a to nejen jeho plášť, ale i interiér. Ovšem všechno vychází z tradičního použití dřeva na stavbu domů v této oblasti i při použití dřevěných obkladů uvnitř domu. Klasické palubky jsme nahradili březovou překližkou, která slouží i pro stavbu příček. Na fasádě je užito modřínových latí. Z původního domu nezůstalo nic, ani nábytek, který byl v katastrofálním stavu. Vše jsme nahradili novými úložnými prostory a nábytkem na míru pro maximální využití místa. Vytvořili jsme tak moderní bydlení s prvky skandinávského stylu. Základem je kombinace antracitové barvy, použité zejména na kovových konstrukcích, a jmenované jemné březové překližky. Ani tentokrát jsme se nevzdali naší oblíbené černé, ale základem je dřevo – jsme přece jen na venkově.

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

A to byla poslední premiérová proměna 18. série.

Pokud vám budou fantastické proměny i dojemné příběhy chybět, připomeňte si sny z minulých sérií. Reprízy vašeho oblíbeného pořadu Jak se staví sen uvidíte v květnu každou sobotu a neděli na Prima LOVE po sedmé hodině ráno a pak v pravé poledne hned dva díly za sebou.

Chcete si také splnit sen o lepším bydlení? Nebo víte o někom se zajímavým příběhem, kdo by si proměnu bydlení skutečně zasloužil? Přihlaste se! Třeba se v další sérii usměje štěstí právě na vás – www.iprima.cz/jak-se-stavi-sen/casting-prihlaste-se-do-poradu-jak-se-stavi-sen.

Fotogalerie k článku:

Autor: TV Prima (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Velká proměna pro rodinu s šesti dětmi 11  fotek

Velká proměna pro rodinu s šesti dětmi

Dnešní proměna je příběhem jedné velké rodiny, žijící v jednom malém domě. Rodiče chtěli mít ve svém domě alespoň trochu soukromí. Když ale měli ří ...


Proměna bytu pro malířku 12  fotek

Proměna bytu pro malířku

Proměny a úpravy bydlení jsou a budou vždy zajímavé. Někdo je zkritizuje, jiný se jimi nechá inspirovat. Pokud se rádi díváte na televizní proměny, ...


Proměna panelákového 3+1, díl 1. 22  fotek

Proměna panelákového 3+1, díl 1.

Panelový tři plus jedna získali manželé Petrovi v pravou chvíli. Se dvěma kluky, rostoucími jako z vody, jim už začínalo být v dvougarsonce o velikost ...


Proměna panelákového 3+1, díl 2. 17  fotek

Proměna panelákového 3+1, díl 2.

V prvním díle návštěvy u mladých manželů v panelovém bytě 3+1 jsme se věnovali spojení kuchyně s obývákem a její rekonstrukci. Při druhé návštěvě se p ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Rekonstrukce podlahy Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Paulina
0
Izolace starého domu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Rekontrukce bytu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×