Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Několik rad pro výběr tapet a tapetování

Několik rad pro výběr tapet a tapetování

Dříve se pouze tapetovalo nebo malovalo. V dnešní době se používá často kombinace obojího. Můžete tak vidět vymalované stěny barevně nebo bíle s kombinací tapety na vybrané části v interiéru. Tapetu je možné různě nakombinovat, poté vypadá jako obraz na stěně, nebo vystřihnout různé tvary, které potom nalepíte na stěnu.

reklama

Existují nějaká pravidla pro kombinování tapety s malbou?

Je to spíše otázkou vkusu, ale obecně platí, že by výmalba měla být světlejší než tapeta, nebo ladit s barevným tónem tapety. Možné je nakombinovat i tmavou výmalbu se světlou tapetou. Zkrátka fantazii se meze nekladou, ale vždy je dobré nechat v místnosti některou ze stěn bílou, nebo světlý strop.

Než začnete tapetovat ...

Před tím, než začnete tapetovat, byste si měli prostor dobře změřit, zjistit si, na jaký podklad budete tapetovat a vybrat podle toho vhodný druh tapety. Fádní prostor je dobré oživit výraznější tapetou, jen byste si měli také uvědomit, že větší a výraznější vzory místnost opticky zmenší, proto bychom tento vzor nedoporučovali na všechny stěny do malých místností.

Pokud je místnost menší, dejte tapetu jen na jednu stěnu, případně zvolte tapetu jednobarevnou nebo tu s menším vzorem a ostatní stěny vymalujte.

Jaké druhy tapet lze koupit?

Ve specializovaných centrech BAUHAUS nabízí tapety papírové, vinylové, vliesové a fototapety v různých velikostech. Stěny můžete ozdobit i například bordurou nebo dekoračními nálepkami. K dostání jsou v různých rozměrech a dekorech. Najdete zde až několik desítek vzorů tapet. V případě, že si nevyberete z vystavených tapet, pak si můžete přímo na prodejně objednat z několika katalogů od různých výrobců.

Za zmínku stojí i kreativní tapetová koláž. Díky nesčetným kombinacím sestavení je každý výsledek originální a jedinečný. Jediným limitem je vaše fantazie. Tato kreativní tapetová koláž se skládá ze 64 dílů a je dodávaná včetně lepidla. Lze ji libovolně lepit na stěny, strop i sloupy. Aplikace je lehká bez viditelných spojů a nutnosti řezání.

Pokud se rozhodnete pro tapety papírové, potom zvolte spíše dvouvrstvé ražené tapety, které jsou považovány za kvalitnější. Papírové tapety nejsou vhodné do vlhkého prostředí a na zdi, které praskají. Tyto tapety se nanášejí tak, že je potřete lepidlem a necháte provlhčit několik minut. Pokud natřete lepidlem i stěnu, ulehčí vám to práci.

Tapety vliesové a vinylové

Vliesové tapety jsou vhodné na omítky, sádrokarton, beton, dřevotřísku atp., jsou stálobarevné a dobře udržovatelné, aplikují se poměrně snadno. Stačí natřít lepidlem pouze tapetu a hned ji můžete lepit na stěnu. Je možné je použít do vlhčího prostředí, ale při aplikaci by stěny měly být suché.

Výhodou vinylových tapet je hlavně jejich údržba a nanášení. Pokud natřete lepidlem i stěnu, ulehčí vám to práci. Hodí se do více zatěžovaných místností, jako je například kuchyň, dětský pokoj nebo jídelna. Vinylové tapety vám také zakryjí drobné nerovnosti stěn.

Co do dětského pokoje?

Do dětského pokoje bychom doporučili vliesové nebo vinylové tapety s dětskými motivy. Vhodné jsou i samolepící dekorace, které je možné jednoduše nalepit třeba na vymalovanou zeď.

Autor: BAUHAUS (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Krmítka a koupání pro ptactvo 4  fotek

Krmítka a koupání pro ptactvo

Kdo má rád svoji zahradu, má rád také její zvířecí obyvatele. Především, když přinášejí do zahrady život, ničí škůdce a k tomu ještě potěší svým zp ...


Květinové truhlíky a nádoby na květiny 11  fotek

Květinové truhlíky a nádoby na květiny

Kdo by si nepřál, aby se jeho balkón nebo terasa nestaly všedním prostorem, ale naopak oázou zeleně. Pomocí klasických a nových balkónových květin ...


BAUHAUS Rádce: Vinylové a laminátové podlahy 6  fotek

BAUHAUS Rádce: Vinylové a laminátové podlahy

Podlahu vybíráme především podle toho, pro jaké prostory je určena. Je potřeba si uvědomit, že pořízení nové podlahy je investice na delší časové o ...


Orchideje 10  fotek

Orchideje

Zatímco většina sběratelů usiluje o to, aby ve své sbírce měla co možná nejvzácnější druh orchideje, mnohé druhy je možné stále častěji nalézt v do ...


BAUHAUS rádce - nová koupelna, renovace koupelny 6  fotek

BAUHAUS rádce - nová koupelna, renovace koupelny

Dnešní BAUHAUS rádce se bude věnovat koupelnám. Pokud kape kohoutek, vyměníme těsnění. Když ale začnou například odpadávat dlaždičky či při ulehnut ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×