Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Neobyčejná proměna obyčejného paneláku

Neobyčejná proměna obyčejného paneláku

V příštím roce plánuje příbramská radnice zahájit dlouho odkládanou revitalizaci sídliště Křižáky. Nepořádek a celková sešlost veřejného prostoru se stala trnem v oku místních obyvatel. Lokalitě prospívá i postupná oprava jednotlivých panelových domů. Za velmi zdařilou se dá označit nedávná rekonstrukce Bytového domu v ulici Budovatelů.

reklama

Cílem revitalizace sídliště Křižáky je zkvalitnění veřejného prostoru, celkové zklidnění lokality, zajištění dostatečných prostor pro zastavení a relaxaci, ale na druhé straně i přiměřených podmínek pro živější, volnočasové aktivity. V tuto chvíli se zpracovává projektová dokumentace a stavební úřad vyhodnocuje žádost o stavební povolení.

Po vizuální stránce by se projektanti klidně mohli inspirovat podobou nedávno zrekonstruovaného domu v ulici Budovatelů. Panelová sídliště se nám v posledních letech před očima mění v pestrobarevné stavebnice. Bytový dům Budovatelů ale kráčí jiným směrem. Tvůrci projektu vsadili na decentní odstíny šedé a bílé a jako jediný výraznější akcent na fasádě nechali působit černé orámování lodžií.

Inspiraci funkcionalistickou estetikou v sobě nezapře ani volba maloformátových, čtvercových obkladů v přízemních partiích domu od výrobce RAKO. Ty byly použity jako součást certifikovaného vnějšího zateplovacího systému Cemixtherm K EPS od výrobce LB Cemix. Oba zmiňovaní výrobci jsou členem skupiny Lasselsberger a dlouhodobě spolupracují. Projektanti tak vsadili na předem odzkoušené a ověřené systémové řešení, které působí skvěle po vizuální stránce, ale zároveň poskytuje fasádě efektivní ochranu proti mechanickému namáhání. Odolnost a trvanlivost fasády byla ostatně jednou z priorit kvůli blízkosti nízkoprahového centra pro děti a mládež a obavám z vandalismu.

Cemixtherm K EPS je použitelný nejen v přízemních a nejvíce exponovaných částech fasády, jako jsou sokly domu, domovní průchody nebo průjezdy, ale skýtá zajímavé možnosti pro moderní kombinace omítek a obkladu v rámci celé plochy zateplení. Základem systému je klasický a mnoha realizacemi prověřený vnější tepelněizolační kompozitní systém Cemixtherm, který byl pro potřeby instalace cihelných pásků nebo keramických obkladů upraven tak, aby vyhovoval zvýšeným nárokům na únosnost vzhledem k hmotnosti a dalším specifickým vlastnostem obkladů.

Systém byl certifikován a vyzkoušen mimo jiné i pro obklad z keramické dlažby RAKO TAURUS S07. Tato neglazovaná dlažba je mechanicky odolná a má hladký, nenasákavý a tudíž dobře čistitelný povrch. Vyrábí se v několika barevnostech a rozměrových variantách, na bytový dům v Příbrami byly konkrétně použity dlaždice čtvercového formátu 20x20 cm.

Lepení obkladu se provádělo speciálním flexibilním lepidlem CEMIX FLEX EXTRA. To je velmi důležitou součástí celého systému, kterou jsou upevněny obkladové prvky k základní vrstvě ETICS. Jedná se o pružné lepidlo s vynikající přídržností k podkladu, splňující všechny náročné požadavky na upevnění povrchové vrstvy systému. Parametry lepidla odpovídají kategorii C2TES1. Mimo zateplovací systém je lepidlo vynikající zejména do míst, kde dochází k rozměrovým změnám v důsledku velkého teplotního pnutí obkladu.

V nadzemních podlažích střídá keramické obklady zatíraná Cemix Silikonová omítka o zrnitosti 2 mm. Projektanti zvolenou barevností citlivě vypíchli geometrii a rytmiku objektu a udělali z ní přednost, místo aby ji ukryli do barevného chaosu, jak bývá u sanovaných panelových domů běžnou praxí. Pokud se v příštím roce naplní představy příbramských radních a Křižák získá nová, kultivovaná veřejná prostranství, může se lokalita rozvíjet v příjemné místo pro bydlení.

Více informací o použitých stavebních materiálech naleznete na www.cemix.cz.

Autor: LB Cemix (text a foto)

Související články

Proměna Domu U Čápa ve Stonavě 7  fotek

Proměna Domu U Čápa ve Stonavě

Obce a malá města bojují s odlivem mladých lidí za prací a kulturním vyžitím. Stonava na Karvinsku se nepříznivému demografickému vývoji postavila ...


Nová omítka pětihvězdičkové kvality 7  fotek

Nová omítka pětihvězdičkové kvality

Cemix TetraCem je nová prémiová omítka, která se vyznačuje řadou inovativních funkcí. Mezi přední vlastnosti patří extrémní mechanická odolnost, pe ...


Zasoutěžte si s Tetracem od LB Cemix o praktické ceny na výlet i pro domácí pohodu 5  fotek

Zasoutěžte si s Tetracem od LB Cemix o praktické ceny na výlet i pro domácí pohodu

Společnost LB Cemix v letošním roce na trh uvedla inovativní omítku Cemix Tetracem, která má mnoho skvělých vlastností a funkcí. Patří mezi ně vyso ...


Sametově hladké stěny 16  fotek

Sametově hladké stěny

Dokonale hladké a rovné stěny moderním interiérům sluší. I to je důvod, proč se mezi stavebníky těší velké popularitě sádrové omítky. Dají se nanáš ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Fiber Optics Technician Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 14.11.2019 16:09 angeleena
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
Stříška na komín Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:58 Dalimil
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
"Hranaté okapy" Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 8.3.2019 08:33 Dalimil
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
4
čerpadlo na zatekajici sklep Stavební nářadí
Poslední příspěvek: 10.7.2018 11:38 Pavel S
4
Renovace taškových střech Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 28.5.2018 11:54 Stanislav Pavelka
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Plíseň kam se podívám Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 27.5.2017 08:25 Věra
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×