Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Noční můra jménem léto? Minerální vlna MAGMARELAX!

Noční můra jménem léto? Minerální vlna MAGMARELAX!
Slunce pálí, nemáme se kam schovat, tělo se potí a klimatizace není dostačující. Pomůže nám jen chladivý nápoj nebo stín v parku. Večer se těšíme, že útočiště najdeme ve svých příbytcích a že přes noc nabereme nové síly na nový den. Ale pro řadu lidí je opak bohužel pravdou. V jejich domech se nedá kvůli vedru spát. Slunce rozžhavilo střechu jejich domu a oni se v noci budí, mají propocené polštáře, stále vstávají kvůli žízni a ráno se probouzí ještě více unavení než večer. A co je toho příčinou? Horký vzduch z rozpálené střechy se dostal do domu.
reklama

Věděli jste, že teplota pod krytinou zejména u plochých střech nebo u střech se sklonem menším než pět stupňů dosahuje více než osmdesát stupňů?

Jaké to je mít z ložnice saunu?

Každý by si přál mít doma saunu určenou pro vlastní relax. A ještě mít tento komfort v ložnici. Ale není sauna jako sauna. Pokud máme v létě ve své ložnici pocit vedra, je to nejspíše způsobeno špatně izolovaným stropem v posledním podlaží. A kdo z nás vydrží spát při tak velkých teplotách? Otevřená okna či mobilní klimatizace nic neřeší.

A jak vypadá takové rozumné řešení?

Ideální je zateplit střechu, tedy kvalitně tepelně izolovat strop posledního patra. Do dutiny dvouplášťové střechy lze poměrně snadno nafoukat minerální vlnu magmarelax. Díky moderní technologii a užití nejkvalitnější izolace z přírodních materiálů je výsledek vynikající. Výborně izoluje a díky nerostnému původu odolává ohni, což výrazně zlepší požární odolnost domu. Vzdoruje vlhkosti, hlodavcům a plísním. Výborné vlastnosti magmarelaxové tepelné izolace lze zaručit na dlouhou řadu let. A ve srovnání s jinými způsoby zateplení je za nízké náklady.

STOP sršňům i vosám s minerální vlnou magmarelax

Při zateplení dvouplášťových střech se také často musí vytvořit střešní vikýře, které v budoucnu oceníme nejen my, ale i přivolaná hasičská záchranná hlídka jako dobré opatření k likvidaci hnízd bodavého hmyzu, jako jsou sršni a vosy, které si zde s oblibou budují hnízda.

Hurá do sedel

Magmarelaxové izolace jsou také vhodné pro domy se šikmou, sedlovou střechou. Majitelům dodatečná izolace stropu pomůže zejména v zimě, udrží teplo v domě a oni ušetří až několik tisíc korun za topení. V současné době je moderní vytvořit s novou izolací také novou atraktivní podlahu na půdě a tím si rozšířit prostory pro bydlení a zároveň zhodnotit dům. Podlaha je vytvořena z pevné konstrukce z OSB lamel, a její povrch je dokonale vodorovný a hladký. Izolace je zabudována přímo do její konstrukce. Půda je tak připravena k užívání. Nebo právě naopak se rozhodnete tuto místnost předat do péče dětí, kteří ji využijí pro svůj letní „bunkr“ či pokojík pro kamarády. Fantazii se meze nekladou a vy sami rázem oceníte všechny tyto výhody – zateplení stropu i následné využití půdy.

Práce na několik dní? Vůbec NE.

Velkou výhodou zateplení dutého prostoru ve střeše je rychlost aplikace. Samotné foukání trvá zhruba tři hodiny. Ale neměli bychom také zapomenout, že nejvhodnější čas je na jaře. Proč? Protože v dutině ještě není takové horko. Termín realizace lze domluvit ve velmi krátké lhůtě, zpravidla do čtrnácti dnů. Ve smluvený den přijedou odborní pracovníci firmy a hned se pustí do práce.

Tři mouchy jednou ranou

Zateplení střechy vám pomůže odstranit hned tři problémy najednou. Pobyt v letních dnech se pro vás stane příjemnou chladivou záležitostí a zároveň v zimě nebudete mít pocit chladu. A to nejdůležitější: ročně ušetříte tisíce za topení, i když budou ceny paliv stoupat. Můžete v klidu šetřit jen na pěkné věci. Rozmary podnebí vás nerozhodí.

Akce:

Nechte si svůj dům prohlédnout odborníkem do konce června 2012 a máte od nás slevu 15% a ke každé konzultaci flash disk (4GB) zdarma jako dárek.

Více informací o všech možnostech zateplení minerální vlnou MAGMARELAX najdete na www.ippolna.cz.

Autor: IP Polná (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Netopte pod kotlem penězi. Zateplete. 4  fotek

Netopte pod kotlem penězi. Zateplete.

Ještě si užíváme babího léta, ale v hlavě hlodá zlá předtucha. Jak zvládneme zvýšení nákladů na topení v zimě? Vývoj cen energií v posledním desetilet ...


Zateplete dům a ušetřete za topení 1  fotek

Zateplete dům a ušetřete za topení

Mnoho majitelů objektů trápí vysoké náklady za vytápění a stále se měnící ceny energií. Právě jim vychází vstříc společnost IP IZOLACE POLNÁ. Značné ú ...


Sweet loft - půda v novém

Každý to známe, půda nám slouží jako odkladiště nepotřebných věcí a hromadí se tam špína a nepořádek. Přitom se tento zpravidla velký prostor dá využí ...

O slunovratu nám zima předloží účet 7  fotek

O slunovratu nám zima předloží účet

Zima definitivně odchází. Blíží se konec března, slunce nezadržitelně stoupá k rovníku a přináší nám tolik očekávané jaro. Den „D“, tedy první jarní d ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×