Právě soutěžíme o:
praktické dárky od Cemixu praktické dárky od Cemixu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Tavné pistole Dremel - pro kutily i začátečníky

Tavné pistole Dremel - pro kutily i začátečníky
Před Vánocemi chceme mít byt co nejhezčí a tak si mnohdy pořizujeme nový nábytek, koberec, opravujeme drobná poškození, na které nebyl během léta čas, vyrábíme dekorace a podobně. S tím vším nám může pomoci lepicí pistole. A máte-li vše hotové a nevíte, jaký dárek dát pod stromeček svému kutilovi, i tohle je tip.
reklama

Lepicí pistole se doma neztratí a také nejsou žádnou novinkou. Ale Dremel přišel na trh s novým systémem lepicích pistolí pro kutilské a tvůrčí práce. Navíc se rozšířil sortiment příslušenství o barevné tyčinky a podložku k lepení. K dispozici jsou i nové lepicí a třpytivé tyčinky pro dekorování.

Dremel kromě toho nabízí ke svým lepicím pistolím řadu příslušenství a nástavců. A v čem jsou nové tyčinky unikátní? Vedle obyčejných lepicích tyčinek (7 a 11 mm), jsou k dispozici speciální lepicí tyčinky na dřevo, dále třpytivé tyčinky, které dodají lesk uměleckým výrobkům, a pak jsou zde ještě tuhé barevné lepicí tyčinky pro práci ve 3D a speciální lepicí podložka. Ta chrání jak výrobky, tak stůl před znečištěním, je odolná proti vysokým teplotám a snadno se z ní odstraňuje lepidlo.

Jsou si podobné, ale každá umí něco jiného

Na první pohled si je nová čtveřice podobná jako vejce vejci a rozdíl zaznamenáte jen u modelu 940, který má odlišný design kohoutku a zadní strany madla. Ale každá z těchto pistolí má jiné funkce. Tak například lepicí pistole Dremel Glue Gun 910 a 940 jsou konstruovány pro přesné kutilské práce a pro použití v domácnosti. Dá de s nimi slepit cokoliv - při použití vhodných tyčinek třeba krmítko pro ptáky, nebo opravit rozbitou dřevěnou židli, případně plyšovou hračku pro děti.

V domácnosti jsou stovky možností, při nichž se lepicí pistole uplatní. Slepí papírovou krabici, plasty, keramiku, karton i textil. Oba nástroje mají stabilní podstavec, dobu nahřívání pět minut, kontrolu odkapávání a silikonový ochranný kryt hrotu trysky.

Pro Kutily

Pistole Dremel Glue Gun 910 je menší a pracuje s lepicími tyčinkami o průměru 7 mm při teplotě 165°C, zatímco nejdokonalejší model Dremel Glue Gun 940 pracuje při vyšší teplotě 195 °C s tyčinkami o průměru 11/12 mm. Navíc má vyměnitelnou trysku a odpojitelnou šňůru, měkkou rukojeť a světelnou kontrolku zapnuto/vypnuto.

Pořídit si můžeme i sadu Dremel Glue Gun 910: která obsahuje jednu pistoli Dremel Glue Gun 910, 3 x univerzální vysokoteplotní tyčinky a návod k použití.

Sada Glue Gun 940: jedna pistole Dremel Glue Gun 940, 3 x univerzální vysokoteplotní tyčinky, návod k použití.

Pro kreativce – kategorie Hobby

Tvůrčím lidem jsou určeny modely Dremel Glue Gun 920 a 930. Mají kontrolu odkapávání, pětiminutovou dobu ohřevu, pevnou přesnou trysku a silikonovou ochranu hrotu trysky. Dále mají výsuvný plastový stojánek, stabilní základnu, ergonomickou rukojeť a jsou kompatibilní s tyčinkami 7 mm, se třpytivými a i s novými barevnými tyčinkami.

Pistole Dremel Glue Gun 920 pracuje s nízkou teplotou 105 °C pro lepení a zdobení řady vysoce citlivých materiálů, jako je papír, lepenka, plasty a textilie. Pistole Dremel Glue Gun 930 má dvě možnosti nastavení teploty, na 105 a 165 stupňů, což umožňuje lepení i zdobení velkého množství různých materiálů, od skla, přes dřevo, textil, plasty, až k papíru a lepence.

Výše zmíněné nové barevné lepicí tyčinky jsou vynikajícím přírůstkem v kategorii hobby. Můžete je použít ke zdobení dekorativních výrobků a k vytváření trojrozměrných reliéfních vzorů. Například nádhernou imitací pečetního vosku s otiskem gumového nebo kovového razítka dodáte okamžitě půvab pozvánkám, rezervacím, oznámením, certifikátům, obálkám, dárkovému balení a jmenovkám – nebo jen lahvím s vlastním vínem.

V nabídce je i set

Sada Dremel Glue Gun 920: jedna pistole Dremel Glue Gun 920, 3 x univerzální nízkoteplotní tyčinky, 12 barevných tyčinek v blisterovém balení, návod k použití.

Sada Dremel Glue Gun 930: jedna pistole Dremel Glue Gun 930, 3 x univerzální nízkoteplotní tyčinky, 3 x univerzální vysokoteplotní tyčinky, 12 barevných tyčinek v blisterovém balení, návod k použití.

Další informace najdete na www.dremeleurope.com

Autor: Elena a Dremel (text), Dremel (foto)

Klíčová slova:


Související články

Dřevěná skládačka hada krok za krokem 6  fotek

Dřevěná skládačka hada krok za krokem

Dnešní pracovní postup, který zde představíme, je vhodný pro všechny, kteří chtějí vyrobit svým dětem neobvyklou hračku. Takovou, jakou rozhodně nikde ...


Trio od Dremela

Potřebujete uříznout dřevěnou desku nebo do ní vyřezat otvor a chcete to mít hotové během chvilky a precizně? Tím pravým výrobkem pro vás může být TRI ...

Vánoční zdobení s tavnou pistolí 4  fotek

Vánoční zdobení s tavnou pistolí

Omrzely vás vaše jednobarevné vánoční kouličky, ale jsou nepoškozené, takže je vám líto kupovat nové? Nemusíte. Stačí pár stužek, barevných korálků a ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×