Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nové dětské pokoje pro vnoučata - Jak se staví sen

Nové dětské pokoje pro vnoučata - Jak se staví sen

Paní Zdena se již čtvrtým rokem stará o svá vnoučata, která má ve vlastní péči. Její bydlení tomu ale není přizpůsobené, a finanční situace už vůbec ne. Pomohlo by jim cokoliv, ale nejvíc bychom potěšili děti novými pokojíčky a babičku novou kuchyní.

reklama

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 8. dubna ve 21.30 na Primě.

Dům je starý, bez izolací, sice v něm proběhla rekonstrukce, ale nedokončili ji. Dům nemá kromě izolace ani omítku. Tím pádem mají velké náklady na topení. Mají problémy s teplou vodou. Museli vyměnit pojistný ventil, ale teče jim bojler. Dům má přízemí a jedno patro. Dole bydlí paní Zdena – má tam starou plechovou kuchyň z roku 1972, obývák, dva pokoje, jeden malý a koupelnu. Nahoře mají děti pokojíčky, je tam koupelna, která se teď nedá kvůli nefunkčnímu bojleru používat. V domě momentálně bydlí ještě jeden její syn. Bývalý manžel žije na chalupě se synem – otcem dětí. Rodinný život se odehrává dole, děti spí nahoře. Dům je z poloviny napsaný na paní Zdenu a polovina je na syna Jiřího.

Radost jim udělá cokoli. Paní Zdena by si přála pokojíčky pro děti. Zatím je mají v horním patře, ale představa je taková, že by se děti přestěhovaly do dolních pokojů. Babičce by určitě udělala radost proměna velmi staré kuchyně.

A jak se na proměnu dívají designéři Kamila Douděrová a František Kobližka?

Hodnocení designérů: Byla to proměna převratná, kdy jsme nešli jen po povrchu, ale i pod „kůži“ starému domu. Otevřeli jsme mu strop a odhalili stěny. Narušili do hloubky letité pořádky a vdechli mu nový život. Měli jsme pocit, že jsme se dostali až za hranici technicky možného a fyzicky reálného. První dojem byl, že se tu budeme prát snad úplně se vším. Ten dům se tvářil neuchopitelně, odrazoval svou nedokončeností, zanedbaností, jako by nás nechtěl vpustit a chtěl si zůstat tím, čím je. Nápady přišly poměrně záhy. Problémů však byla také celá řada. Hlavně jsme nevěděli, co je ve stropě nad obývákem a pod vrstvami omítek na stěnách. Měli jsme také obavy, že nám naše vize a plány ztroskotají na faktu, že to nepůjde fyzicky udělat nebo to bude příliš komplikované. Báli jsme se, že trámy nebo zdi nebudou esteticky vyhovující. Velkou neznámou byla také stávající elektroinstalace, která snad ještě pamatovala prvního stavitele domu. Pod koberci jsme zahlédli původní prkenné podlahy.

Největší výzvou byla odvaha pustit se do našich vizí, a to odhalit trámy ve stropě a otlouct některé původní omítky až na cihlu. Zde jsme doufali, že trámy budou zachovalé a pěkně otesané. U zdí jsme si zase v duchu přáli, aby byly cihelné, správně vázané s minimem kazů nebo pozdějších dozdívek a úprav, které pod omítkou nevidíte, a celkový dojem by tak mohly totálně zkazit. To byla vlastně nejvyšší meta, a zároveň velký risk! Když to nevyjde, tak už nezbyde čas to vrátit zpátky. Museli jsme se rozhodnout a přijmou jakýkoli výsledek!

Naše proměna nakonec respektuje dům a má vztah k lidem, kteří v něm bydlí. Snažili jsme se tvořit, a zároveň neuhýbat z jeho původního charakteru. Styl je venkovský, ale nikoli selský, spíše jemně rustikální s využitím původních konstrukčních prvků domu, které se staly hlavní nosnou estetickou hodnotou proměny. Ta stojí na odhalení stropních trámů v obývacím prostoru a otlučení omítky z některých stěn na původní zdivo.

V obývacím pokoji jsme strhali část původního podhledu, který tvořila prkna s rákosovou rohoží a omítkou. Nad ním se k naší velké radosti skrývaly pěkné, dřevěné tesané trámy, které jsme pouze očistili a natřeli bezbarvým přípravkem pro zvýraznění struktury dřeva. U stěn to bylo ale horší. Při otloukání původních omítek jsme narazili na několikery původní dveře, které byly během dřívějších let zazděny. Nejhůře dopadly zazděné dveře v obývacím pokoji do babiččiny ložnice, které byly zazděny z novějších děrovaných tvárnic. To nám totálně křížilo plány, a tak jsme se rychle rozhodli omítku v tomto místě ponechat. Také v dětských pokojích jsme vsadili na přínos otlučené cihelné stěny a v každém z pokojů jsme jednu odhalili. I zde byly původně dveře, což svědčilo o tom, že pokoje byly původně průchozí. Naštěstí zazdění bylo ze stejných cihel jako zeď, a tak jsme to přiznali.

Napadlo nás, že na pravidelné vazbě cihelného zdiva by se velmi dobře vyjímal nějaký odlišný motiv, a tak jsme na otlučenou cihelnou zeď pověsili velký a barevný abstraktní obraz. Obrazy byly celkem tři a každý byl v jiných barevných kombinacích, které jednotlivým pokojům přinesl jiný barevný efekt. Ten jsme podpořili vždy ještě některými doplňky v konkrétním pokoji. Obě děti mají krásné velké postele, dostatek skříní s úložným prostorem a pracovní stůl s policemi. Kuchyně je moderně pojatá a praktická. Barevně spíše střídmá. Kombinujeme bělené dřevo na dvířkách a viditelných plochách s lávově hnědou pracovní deskou. Zajímavou vychytávkou jsou rozšířené parapety, kam se vejde vystavit mnoho keramických hrnců, které babička sbírá.

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

V dalším dílu vás čeká paneláková proměna a odměna pro maminku a bojovnici s těžkou nemocí.

Fotogalerie k článku:

Autor: TV Prima (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Velká proměna pro rodinu s šesti dětmi 11  fotek

Velká proměna pro rodinu s šesti dětmi

Dnešní proměna je příběhem jedné velké rodiny, žijící v jednom malém domě. Rodiče chtěli mít ve svém domě alespoň trochu soukromí. Když ale měli ří ...


Přestavba bytu 3+1 pro babičku 9  fotek

Přestavba bytu 3+1 pro babičku

Paní Olga se přičiněním osudu stala pro svá vnoučata nejen babičkou, ale v podstatě jediným členem rodiny, kterého mají. Obětovala jim svůj osobní ...


Proměna garsonky pro tátu s dcerou 13  fotek

Proměna garsonky pro tátu s dcerou

Proměny a úpravy bydlení jsou a budou vždy zajímavé. Někdo je zkritizuje, jiný se jimi nechá inspirovat. Pokud se rádi díváte na televizní proměny, ...


Jak lze vhodně rozvrhnout dětský a studentský pokoj 6  fotek

Jak lze vhodně rozvrhnout dětský a studentský pokoj

Zařídit a správně rozvrhnout dětský pokoj není těžká záležitost, i když nároky dětí se rychle mění a každou chvíli potřebují něco jiného – základní ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Rekontrukce bytu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav
0
Rekonstrukce podlahy Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Paulina
0
Izolace starého domu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×