Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nová kuchyně je snem každé ženy, pusťte se do rekonstrukce té staré

Nová kuchyně je snem každé ženy, pusťte se do rekonstrukce té staré

Kuchyň, zosobnění domova. Centrum veškerého rodinného dění, útulné a plné lákavých vůní. Nejen láska prochází žaludkem, a tak se všechno důležité vždycky řeší v kuchyni. A to bez ohledu na to, zda je maličká a tmavá nebo prostorná a zalitá sluncem. Aby tohle voňavé srdce bytu bylo komfortní, tu a tam je třeba ho z gruntu přebudovat.

reklama

Rekonstrukce kuchyně

Rekonstrukce kuchyně není levná věc, a navíc je logisticky dost náročná. To, že skříňky budou mít odstín „vanilka“, je až poslední kritérium, které byste měli řešit. V prvé řadě vezměte v potaz svůj životní styl. Trávíte doma hodně, nebo málo času? Je vás doma hodně, případně schází se u vás široká rodina?

Co si ohlídat v deseti bodech?

 1. Nedůsledná příprava a špatná organizace práce.
 2. Nedostatek informací o možnostech, materiálech, typu kování a potřebném vybavení.
 3. Bourání zdí a vytváření otvorů pro dveře bez posouzení odborníky.
 4. Opomíjení termínů dodání vybavení a špatná návaznost prací.
 5. Neodborné zásahy do rozvodů vody a elektřiny.
 6. Napojování staré hliníkové elektroinstalace na moderní.
 7. Snaha zabudovat každý spotřebič do linky a jejich nevhodné umístění.
 8. Neefektivní nakládání s prostorem a optické drobení linky dvířky a šuplíky.
 9. Neinformování stavebního úřadu a sousedů.
 10. Volba nevhodných nebo nekvalitních materiálů, které výrazně sníží životnost linky.

Money, money, money…

Když si svědomitě zodpovíte výše uvedené otázky, ujasníte si například, kolik místa máte věnovat úložným prostorám na potraviny, moderní kuchyňské spotřebiče, nádobí a podobně. Vyjde vám z toho, jestli potřebujete rozkládací stůl a na zdi dost místa pro zavěšení dalších (skládacích) židlí. A jestli se k pracovnímu pultu musí vejít jeden člověk, nebo hned několik osob, aniž by si překážely. Ale hlavně podumejte, kolik na rekonstrukci kuchyně máte, případně kolik si můžete půjčit. Objem finančních prostředků vás nasměruje buď do prodejen hotového nábytku, nebo k firmám, které splní vaši představu kuchyňskou linkou na míru.

Hotovka

Za málo peněz je samozřejmě málo muziky, v našem případě hotový kuchyňský blok. Zjistíte, že se většinou jedná o sestavy menších rozměrů a téměř výhradně lineární. Nízká cena určuje i materiál a vnitřní vybavení. Sami si pak budete muset zvolit spotřebiče, dřez a baterii. Obecně se o hotových kuchyňských linkách dá říci: uspokojí, ale nenadchne. A tak jsou tyto sestavy vhodné spíše pro startovací bydlení, pro byty určené na pronájem nebo firemní kuchyňky

Na míru

Necháte-li si vyrobit kuchyň na míru, odborníci s letitou praxí budou přemýšlet i za vás. Dokážou vytipovat problematická místa, znají veškeré možnosti a technologie, které nabízí současný trh, ale především dokážou zohlednit vaše potřeby. Prostor zaměří, zhodnotí a položí ty správné otázky. Pomohou s výběrem materiálu i barevnosti, s konceptem kuchyňské linky propojí i zbývající prostor. Vysvětlí vám možnosti jednotlivých řešení, dokonale využijí každý centimetr místnosti. Budete žasnout, co všechno může moderní kuchyň obsahovat.

Malá soutěž o nejlepší firmu

Jste zákazník, který hodlá vybrané firmě svěřit nemalé finanční prostředky, proto se nebojte oslovit několik kuchyňských studií najednou. Každé z nich nechte vypracovat návrh kuchyně včetně podrobné cenové kalkulace. Seznamte se důkladně s obsahem smlouvy. Najít byste v ní měli: detailní rozpis prací a materiálů, termíny dodání, záruční dobu a údaje o případné reklamaci či penalizaci dodavatele za nedodržení termínů.

Sám sobě designérem

S počítačem dnes pracuje skoro každý a tak není problém vyzkoušet pro sestavení virtuálního modelu některý z kuchyňských plánovačů. Tyto konfigurační programy nabízejí výrobci kuchyní a nemusíte být IT, abyste je zvládli. S využitím plánovače si můžete o své kuchyni udělat docela jasnou představu ještě předtím, než vyrazíte k prodejci.

Na co si dát pozor

 1. Volba dispozice. Pokud měníte příčky nebo dokonce rozšiřujete bytovou jednotku, zapřemýšlejte, jestli by kuchyňská linka neměla být na vhodnějším místě.
 2. Tvar kuchyně. Nezapomeňte, že tvar a celkový rozměr by měl korespondovat s daným prostorem a měl by na něj přesně reagovat. Pokud bude v kuchyni i jídelní stůl, popřípadě bude kuchyně propojená s jídelnou a obývacím pokojem, rozvrhněte si nábytek do celé místnosti najednou. Doporučujeme, aby se vycházelo z takzvaného „pracovního trojúhelníku“, kde vrcholy tvoří mycí a varné centrum a třetím vrcholem je ukládání zásob.
 3. Výběr materiálů. Kvalita materiálů ovlivňuje životnost celé sestavy, jejich barevnost a dekory definují celkový vzhled. Zaměřte se nejen na výběr pracovní desky, která může být z klasického laminátu, z pravého či umělého kamene různých typů, kompaktní desky, nebo spárovky – desky z pravého kamene.
 4. Výběr komponentů. Dnes jsou klíčové i komponenty jako je například nábytkové kování. Nejde jen o panty, dnešním standardem jsou plně výsuvné zásuvky, drátěné koše, výklopy a žaluzie.
 5. Financování. Chystáte se rekonstruovat kuchyň a chybí vám finanční prostředky? Nemáte někde sjednané stavební spoření? A co kreditní úvěr? Vyhněte se „garážovým“ finančním institucím.

Autor: NejŘemeslníci.cz(text a foto), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Nová pracovní deska: a kuchyně se rozzáří! 17  fotek

Nová pracovní deska: a kuchyně se rozzáří!

Pracovní deska je nepochybně nejpoužívanější částí kuchyňské linky. I při sebeúzkostlivější péči se časem neubráníte, aby desku nepoškodily škrábance ...


Rychlá přestavba kuchyně 5  fotek

Rychlá přestavba kuchyně

Nainstalujte si profesionální nádržku na zeleninu používanou šéfkuchaři, designovou vodovodní baterii a novou pracovní desku, a dosáhněte tak přestavb ...


Správný čas na rekonstrukci kuchyně - Corian ji pozvedne 6  fotek

Správný čas na rekonstrukci kuchyně - Corian ji pozvedne

Létem odstartovala nejen sezóna dovolených a výletů, ale i rekonstrukcí interiérů, na které jinak není čas. Srdcem každého domu či bytu je bezesporu k ...


Jaké moderní vybavení do kuchyně šetří čas a práci? 9  fotek

Jaké moderní vybavení do kuchyně šetří čas a práci?

Máte malou kuchyňku a kvůli tomu ani nemůžete pořádně otevřít dvířka skříněk? Nevěste hlavu, existuje účelné vybavení do kuchyně, které fantasticky vy ...


Renovace kuchyně 7  fotek

Renovace kuchyně

Kuchyně je srdcem domova. Pokud ta stará ztrácí svůj lesk, není nic jednoduššího než si pořídit novou. Místo koupi ale zkuste její renovaci – podle ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
0
Gumové těsnění u ledničky Indesit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Hana
0
Myčka AEG 64850 nejde spustit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vladimír Beránek
0
Koupě sušičky Yden CI IR D5 Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Ema
0
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×